Pati didžiausia šventė Kavarske yra kasmet birželio 24-ąją švenčiamos Joninės.
Šiemet jos, pavadintos „Ant šv. Jono, ant jomarkėlio“ ir vykusios tris dienas, buvo dar įspūdingesnės, nes Kavarskas kartu šventė savo jubiliejų.
Šventinės dienos ir renginiai dovanojo džiugų ir šventinį bendrystės jausmą.
Birželio 22 d. gamtos prieglobstyje – prie Kavarsko Švento Jono Krikštytojo šaltinio – vyko poezijos šventė „Žmogaus gyvenimas – degimas medžio“, kurios metu savo kūrinius skaitė poetai iš įvairių Lietuvos kampelių: Aldona Širvinskienė, Milda Narmontienė, Stanislovas Grigas, Albinas Kuliešis, Elena Lukšytė-Krušinienė, Albinas Pavasaris, dainavo bardai Algimantas Baronas, Elena Freder, kavarskiečiai Deimantas Valeikis ir Ieva Šimonytė. Renginį režisavo ir vedė Ona Buinevičienė, jai talkino Augustė Simanonytė, Kornelija Pečiulytė ir Sindija Gansiniauskaitė. Visus sveikino Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas ir parapijos klebonas kun. dr. Nerijus Vyšniauskas.
Birželio 23 d. buvo pašventintas renovuotas Kavarsko kryžius. Tai aukščiausias kryžius Lietuvoje, kurio aukštis – 21 metras. Kavarsko geradario Prano Kalibato dėka šis kryžius iškilo 1936 m. per Jonines ir tapo Kavarsko išskirtinumo simboliu. Kaip pažymėjo renginio vedėja Ona Buinevičienė, kavarskiečiams kryžius prasmingas ne tik tuo, kad jis yra aukščiausias Lietuvoje, bet kad jis simbolizuoja stiprybę, tvirtybę ir pastovumą. Mums jis tokia pati vertybė, kaip Lietuva.
Šventėje dalyvavęs Anykščių administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas džiaugėsi sėkminga kryžiaus renovacija ir pasveikino visus su Kavarsko jubiliejumi. Kavarsko seniūnas Algirdas Gansiniauskas kalbėjo, kad kryžius po renovacijos vėl švyti, suteikdamas vilties ir tikėjimo. Prasmingus žodžius apie tikėjimą, vertybines nuostatas išsakęs Kavarsko klebonas kun. dr. N. Vyšniauskas pašventino kryžių. Prie vainiku apjuosto ir gėlėmis papuošto kryžiaus buvo sugiedotos giesmės „Kryžius šventas“ ir „Marija Marija“. Birželio 24 d. šventiškai išpuošta Kavarsko Šv. Jono-Krikštytojo bažnyčia buvo pilnut pilnutėlė susirinkusiųjų – atlaidų šv. Mišias čia aukojo Apaštalų Sosto diplomatinis atstovas Baltijos šalyse – arkivyskupas Pedro Lopez Quintana. Šv.Mišių metu giedojo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choras, kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas R. Gražinis). Religinės apeigos šiemet atliktos ypatingai gražiai. Arkivyskupui dėkojo Kavarsko klebonas kun. dr. N. Vyšniauskas, Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro administracijos atstovai. Po šv. Mišių kavarskiečiai ir svečiai galėjo apsipirkti tautodailininkų mugėje, o vėliau – pasiklausyti valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncerto.
Tradicinis Joninių lietus nieko nenustebino – tik švelniai atgaivino labai sausą žemę, pradžiugindamas jos, žemelės motulės, vaikus…
Vakare prie šaltinio vyko Kavarsko kultūros namų darbuotojų Aušros Blažienės ir Ledos Kazokienės organizuota vakaronė „Švento Jono vakarėlį pyniau žalią žolynėlį“, kurioje buvo laikomasi Joninių tradicijų: visi dalyviai buvo sutikti su vandeniu ir rankšluosčiu, kad nusiplautų rankas ir ateitų į šventę švarūs, buvo vaišinami klebono Nerijaus Vyšniausko palaiminta duona. Seniūno Algirdo Gansiniausko sveikinimus ir linkėjimus palydėjo Kavarsko kultūros namų folkloro ansamblio dainos (vadovė Leda Kazokienė), sukosi Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro mokytojos Ingridos Spundzevičienės ir kultūros namų vadovės Aušros Blažienės parengti šokėjai, visus smagiai nuteikė Anykščių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Saulašarė“, vadovaujamas Irmos Baukytės. Taip pat vakaronėje grojo Stanislovas Svirskas ir Bronius Šimkus.
Po koncerto visi keliavo prie upės plukdyti vainikėlių. Ten vyko ir jaunimo diskoteka.