Vienus didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje valdančios bendrovės „Limedika“, „Gintarinė vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“ prašo teismų įpareigoti Konkurencijos tarybą grąžinti joms informaciją, anot jų, nesusijusią su šiemet pradėtu tyrimu dėl konkurenciją ribojančių susitarimų vaistų rinkoje.
Bendrovės norėtų, kad Konkurencijos taryba tyrimui pasiliktų tik informaciją, apimančią laikotarpį nuo 2017 metų rugpjūčio 30 dienos.
Bendrovių ir tarybos ginčą toliau turės nagrinėti įmonių skundą atmetęs pirmosios instancijos teismas, šią savaitę nutarė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).
Pasak LVAT nutarties, bendrovės nurodė, kad apribota teisė naudotis duomenimis, nesusijusiais su tyrimu, joms sukelia neigiamų teisinių pasekmių. Pasak jų, šie duomenys apima laikotarpį nuo 2013 metų sausio – daugiau nei 4,5 metų anksčiau nei atsirado aplinkybės, susijusios su tyrimu.
Konkurencijos taryba tyrimą dėl vaistinių tinklų veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio nuostatoms pradėjo šių metų kovo 21 dieną. Tuomet tarybos pareigūnai atliko patikrinimus įmonių patalpose ir, bendrovių teigimu, paėmė didelės apimties informaciją, įskaitant asmeninę bei susijusią su advokato profesine paslaptimi, rašoma teismo nutartyje.
Be to, „Limedika“, „Gintarinė vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“, motyvuodamos komercinėmis paslaptimis, prašė teismo skundą bei jo priedus pripažinti nevieša medžiaga ir neleisti su ja susipažinti jokiems tretiesiems asmenims.
„Jeigu informacija apie atliekamą tyrimą bei jo detales būtų paviešinta, ją sužinotų pareiškėjų verslo partneriai, klientai bei konkurentai, tai galėtų sukelti nepataisomą žalą pareiškėjų verslui“, – rašoma LVAT nutartyje pateikimuose bendrovių argumentuose.
Faktą, kad Konkurencijos tarybos atstovai lankėsi įmonėse bei paėmė dokumentų, šių metų kovą BNS patvirtino „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ bei „Limedikos“ atstovai. Taryba tyrimo nekomentuoja.
Lietuvoje kovą veikė apie 1,3 tūkst. vaistinių, iš jų per 1 tūkst. priklauso tinklams – didžiausi jų yra „Nemuno vaistinė“ (295 vaistinės), „Eurovaistinė“ (285), „Gintarinė vaistinė“ (230), „Norfos vaistinė“ (96) ir „Benu vaistinė Lietuva“ (83).