Iš 123 mln. eurų, numatytų aukštųjų mokyklų tinklui optimizuoti, daugiausia lėšų bus skirta Vilniaus ir Šiaulių universitetų susivienijimui, rašo naujienų portalas lrt.lt.
Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, šiam susijungimui ketinama skirti 32 mln. eurų. Kone dvigubai mažesnė suma pasieks besijungiančius Vilniaus Gedimino technikos ir M. Romerio universitetus, jiems planuojami 17 mln. eurų, o į Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetų junginį numatoma investuoti 16 mln. eurų. Likusios lėšos bus skiriamos universitetams, vykdantiems vidinę optimizaciją.
Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Juozo Augučio teigimu, neaišku, kokia logika vadovaujantis pinigai buvo skirstomi tarp skirtingų aukštųjų mokyklų. „Suprantama, kad tokia lėšų skirstymo logika yra nepagrįsta. Universitetų pertvarkos kontekste tiek pagal apimtis, tiek pagal keliamus tikslus VDU, ASU ir LEU prisiėmė didžiausią atsakomybę, tačiau lėšų šiems tikslams įgyvendinti, kaip matome, skiriama mažiausiai. Jei ŠMM požiūrius nesikeis, universitetų jungimas bus tik mechaninis veiksmas, nes mokslo ir studijų kokybės gerinimui papildomų lėšų 2019 metų biudžeto projekte tiesiog nėra skiriama“, – komentavo VDU rektorius.
Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Eugenijus Butkus teigė, kad skiriant lėšas besijungiantiems universitetams laikomasi dviejų principų: dalis lėšų skiriama už pasiekimus pagal pertvarkos plane nurodytus rodiklius – tai lėšos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai stiprinti, pavyzdžiui, VU medicinos mokslo ir studijų centras; kita dalis – lėšos studijų infrastruktūrai atnaujinti ar įsigyti, pavyzdžiui, nacionaliniams pedagogų rengimo centrams įveiklinti, ir universitetų veiklai tobulinti – dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas, studijų atnaujinimas ir kokybės užtikrinimas.