Seimo Biudžeto ir finansų komitetas spręs, ar prašyti Seimo įpareigoti strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją dar kartą įvertinti Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ veiklą Lietuvoje.
Jeigu komitetas trečiadienį nesutiks kreiptis į Seimą, S. Jakeliūnas žada to siekti asmeniškai ir Seimo nutarimo projektą šią savaitę teiks kaip parlamentaras.
Komisijai siūloma atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas galėjo daryti įtaką komisijos pirmininko Almino Mačiulio nuomonei apie „Revolut“.
„Tai galėjo lemti palankų „Revolut“ vertinimą 2018 metų rugsėjo mėnesį vykusio komisijos posėdžio metu bei iš esmės prisidėti prie licencijos jam suteikimo“, – rašoma nutarimo projekte, dėl kurio siūloma balsuoti komiteto nariams.
S. Jakeliūno teigimu, A. Mačiulis jį pats informavo apie Lietuvos banko vadovo skambutį.
Jis taip pat žada siūlyti premjerui Sauliui Skverneliui keisti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos vadovą.
„Siūlysiu premjerui pakeisti komisijos pirmininką, nes jis jau yra paveiktas, pažeistas ir niekaip nebegali objektyviai vertinti „Revolut“, – BNS pareiškė komiteto vadovas.
Jo įsitikinimu, „Revolut“ rizikos valdymas jau šiuo metu reikalauja ir ateityje reikalaus neproporcingų Lietuvos institucijų išteklių, lyginant su galimu rizikos ir naudos balansu.
Pasak S. Jakeliūno, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vertina „Revolut“ veiklą kaip rizikingą, tačiau tarnybos nuomonė komisijoje nebuvo tinkamai pristatyta ir aptarta.
„Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje. „Revolut“ nurodo šiuo metu turintis 4 mln. klientų, o jo operacijų vertė siekia 4,6 mlrd. JAV dolerių per mėnesį.