Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos kolektyvas neseniai paruošė malonią staigmeną : parengė ir išleido aštuoniolikos atvirukų komplektą, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui ir šio garbingo jubiliejaus minėjimui Anykščiuose.
Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos kolektyvas neseniai paruošė malonią staigmeną : parengė ir išleido aštuoniolikos atvirukų komplektą, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui ir šio garbingo jubiliejaus minėjimui Anykščiuose.
Moksleivių dailės darbeliai buvo sukurti šių metų birželio mėnesį vasaros praktikos plenero metu, o jau liepos 24-25 dienomis, vykstant tradicinei Anykščių miesto šventei, buvo pristatytas visuomenei atvirukų komplektas, kurį išleido vilniškė leidykla „Petro ofsetas”.
Projekte dalyvavo penkios dešimtys moksleivių, 2008-2009 metais besimokančių Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos pagrindinio ugdymo kurse. Projektui, kurį rėmė Anykščių rajono savivaldybė, vadovavo mokyklos direktorius Arūnas Vilkončius, o su moksleiviais dirbo pedagogai Skaistė Keibienė, Rita Juodelienė, Rūta Pelegrimienė, Jūratė Vingrienė, Tomas Jurkėnas. Pasak anykštėnų, savo darbuose fiksavusių Anykščių krašto vaizdus, tokio projekto tikslas buvo pavaizduoti gimtinę kaip kurortinę teritoriją, kultūrinio turizmo centrą, per dailę išreikšti kultūrinį, gamtinį ir istorinį Anykščių krašto savitumą.
Jaunųjų talentų darbai buvo eksponuojami Anykščių miesto šventės „Čionai Lietuva per amžius buvo…” metu. O aštuoniolika tapybos darbų virto dailiu spalvingų atvirukų komplektu.
Trylikametės Kornelijos Orlovos atviruke galima pamatyti Arklio muziejaus Aukštaitišką sodybą, penkiolikmetė Paulina Griauzdaitė nupiešė Anykščių siaurojo geležinkelio stotį, šešiolikmetė Patricija Gadliauskaitė įamžino Okuličiūtės dvarelį, trylikametis Arijus Kulikauskas savo kūrybos objektu pasirinko Troškūnų vienuolyną, šešiolikmetės Gabijos Butėnaitės darbuose- Troškūnų Švč.Trejybės bažnyčios varpinė ir Anykščių senamiestis, septyniolikmetės Karolinos Jakimavičiūtės darbe regime Puntuko akmenį, o trylikametės Rugilės Palevičiūtės piešiniuose, virtusiuose atvirukais, galima pamatyti rašytojo Jono Biliūno antkapinį paminklą, „Laimės žiburiu” vadinamą, anykštėno lietuvių literatūros klasiko Antano Vienuolio-Žukausko namą-muziejų…
Šių ir kitų moksleivių darbai palieka gražius įspūdžius, atvirukai su Anykščių krašto vaizdais turi ir istorinę, ir pažintinę, ir reprezentacinę vertę.