Anykščių rajono savivaldybė pasirinko naują komunikacinį šūkį.Nežinia,kas yra jo galutinis autorius, tačiau teko stebėti savivaldybės Kultūros tarybos posėdį, kuriame tą šūkį buvo bandoma sugalvoti. Kultūros tarybos nariai buvo vieningos nuomonės, kad komunikacinis šūkis turi prasidėti žodžiais „Čia gera…”. O štai, kaip tą šūkį užbaigti, Kultūros tarybos nariai gan ilgai „breinstormino” ir išsikirstė taip ir nenusprendę.
O tada pasaulyje prasidėjo koronaviruso pandemija ir pati infekcija kažkam savivaldybėje pakuždėjo, kad naujas komunikacinis šūkis turėtų skambėti „Anykščiai – čia gera laukti…”
Komunikacinių šūkių evoliucija Anykščiuose prasidėjo 2008-aisiais metais.Idėja papuošti Šventosios krantinę 5 m aukščio raidžių šūkiu „Čia gera sugrįžti“ priklauso anykštėnei Eglei Kaladytei.Tiesą sakant, tai nebuvo kažkokia nauja idėja .Šūkiais miestai buvo puošiami jau sovietiniais laikais.Vyresnės kartos anykštėnai prisimena karo metų šūkį “Ubej niemca” ( užmušk vokietį), o vidurinioji karta – pionierių šūkį “Kovai už darbo žmonių reikalą būk pasiryžęs!”, o ant gamybinių pastatų tais laikais buvo keliami sudėtingesnės formuluotės lozungai „Su komunizmo dvasia,Komunistų partijos vadovaujami, pirmyn į komunizmo pergalę!”, ant valdiškų įstaigų buvo rašoma „Komunizmas – tai tarybų valdžia!”.
Beje, Anykščiuose už šūkių priežiūrą buvo paskirtas net atsakingas žmogus – tai darė vienas iš rajono Komunistų partijos komiteto instruktorių a.a. Vytautas Pupeikis. Šūkių priežiūra ir idėjine branda įėjo ir į „komjaunimo reikalą“ – taip nutiko, kad pirmuoju komjaunimo sekretoriumi rajone dirbo Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas. Beje, Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyrius, kuriam vadovauja E.Pajarsko žmona Audronė Pajarskienė, dabar ir rūpinasi šūkių sukūrimu ir jų viešinimu.
Po dešimties metų, prie Anykščių rajono savivaldybės vairo stojus Kęstučiui Tubiui, Anykščiuose kažkam tapo taip gera, kad Šventosios krantinėje iš gėlyčių sudėliotą šūkį nuspręsta pakeisti į „Čia gera gyventi”.„Atėjo laikas patiems anykštėnams – čia gyvenantiems, grįžusiems ar persikėlusiems iš kitų rajonų – garsiai ištarti ir parodyti, kad Anykščiai yra vieta, kurioje gera kurti, atrasti bendraminčių, įgyvendinti svajones ir tiesiog gyventi“, – tuomet skelbė Anykščių rajono savivaldybė.
K.Tubis už korupcinius nusikaltimus buvo nuo Anykščių rajono mero pareigų nušalintas, rajonui vėl ėmė vadovauti Sigutis Obelevičius, tada atėjo koronavirusas ir komunikacinis šūkis „Čia gera gyventi” kažkiek prarado prasmę. Gimė naujas – „Čia gera laukti…”.
Laukti ko – karantino pabaigos,pensininkams didesnės pensijos ar kol bus sutvarkyta miesto vaiduokliu tapusi autobusų stotis?
Ne! Anykščių rajono mero patarėja, Kultūros tarybos pirmininkė Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė viską paaiškino.
„Anykščiai – kraštas, kuriame gera gyventi, kurti, svajoti, ugdytis, ilsėtis, švęsti, mylėti… Tai kraštas, kuriame gera net laukti. Žinant, kad jau gana greitai, kai tik dar šiek tiek susitelksime ir visi pasistengsime, vėl ateis laikas, kai nauja galia išsiskleis viskas, kuo vilioja ir žavi Anykščių kraštas – čia gera laukti!
Anykščiai neatšaukia savo suplanuotų kultūros renginių. Viskas vyks, viskas įvyks! Jei dar nebus galimybės susiburti tiesiogiai – suplanuoti renginiai skleisis kita forma. Ir tai vyks būtent tuo metu, kaip numatyta Anykščių metų renginių kalendoriuje. Iki to laiko, kai vėl galėsime visu balsu išskanduoti: Anykščiai – čia gera švęsti!
Dabar reikia tik palaukti ir nepamiršti, kad Lietuvos kultūrinio turizmo kryptis – Anykščiai!”, – apie tai , ką gi reiškia naujasis komunikacinis šūkis,informavo mero patarėja ir Kultūros tarybos pirmininkė G.Griauzdaitė – Patumsienė.
Ką gi, viskas labai paprasta – naujuoju komunikaciniu šūkiu savivaldybė rajono gyventojus ragina kantriai laukti karantino pabaigos, dėvėti apsaugines kaukes ir be reikalo nekišti nosies iš namų.
Suprantama, kad karantinas užkniso juodai visą Lietuvą, tačiau tik ne anykštėnus.Ir jei vis dėlto galvojate, kad užkniso, mielas šių eilučių skaitytojau, prisimink komunikacinį šūkį „Čia gera laukti…” ir nusiramink – ateis geresni laikai!
Pasibaigus karantinui, savivaldybė nekalba apie naujas darbo vietas, gaivinamą rajono ekonomiką, investuotojų paieškas ir net varganos autobusų stoties remontą. Gyventojams žadama, kad „gerą laukimą” pakeis „geros šventės”.
Kitaip sakant, ir vėl gerai nusiteikę eisime į mieste organizuojamas tautinio paveldo muges pirkti cukraus vatos ir šokinėti ant batutų, švęsime Obuolines be obuolių ir gerai nusiteikę keliausime į kalėdinį miestelį, kuriame beveik nėra prekybininkų…
O jeigu koronavirusas niekur nesitrauks? Kas tada? Kultūros taryba turėtų skubiai sušaukti nuotolinį posėdį ir padirbėti prie naujų šūkių kūrimo.
Atleiskit, bet nesinorėtų, kad kitas šūkis skambėtų „Čia gera numirti…”