Šį kartą ,,Anykšta“ žmonių, kurie iš miško negrįžta be pintinės grybų, prašė patarimų, kur, kada ir kaip grybauti. Tikimės, kad jų pasidalyta patirtis bus naudinga kitiems mūsų skaitytojams.
Audrius VINGRYS, Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio Žukausko muziejaus darbuotojas:
,,Svarbiausias principas – grybauti tada, kai grybai dygsta, o ne tada, kai jų nėra. Ar turiu savo baravykynus? Aišku, kad turiu. Visi savo baravykynus turi. Tiesa, vieno savo baravykynų, Burbiškio miške, jau trečia savaitė nedrįstu patikrinti po to, kai ten radau meškos išmatų – į tą mišką nedrąsu eiti. Dabar dygsta tik voveraitės, bet panašu, kad po dienos kitos atsiras ir baravykų.
Mano kieme pradėjo dygti kazlėkai, o tai ženklas, kad tuoj pradės lįsti ir geri grybai.
Aš į mėnulio fazes nežiūriu, tiksliau, neturiu kantrybės sulaukti, kol patekės tinkamas mėnulis. Gal mėnulio fazės ir turi įtakos, bet kai patikrinu mišką, ramiau miegu.
Šie metai išskirtiniai – pirmuosius raudonviršius radau prieš Jonines. Neatsimenu, kad tokiu ankstyvu laiku būčiau radęs grybų.
Paprastai rudeninis dygimas prasidėdavo rugsėjo mėnesį, šiemet jis, matyt, prasidės rugpjūčio viduryje.“
957670 841107This site can be a walk-through its the details you wanted concerning this and didnt know who to ask. Glimpse here, and you will undoubtedly discover it. 995109