Tradiciškai vestuvės simbolizuoja patį svarbiausią poros įsipareigojimą vienas kitam, prisiekiant amžiną meilę ir lojalumą, o vestuviniai žiedai tarsi praneša pasauliui, jog partneriai yra perėję į aukščiausią santykių lygmenį.
Jei sužadėtuvių žiedai įprastai renkami vieno partnerio kaip dovana kitam, tai vestuviniai žiedai dažniausiai perkami bendru partnerių sutarimu. Nors tam tikra prasme tai palengvina paieškas, vestuviniai žiedai yra ilgalaikis, kasdien nešiojamas pirkinys, reikalaujantis atidaus savo galimybių ir poreikių įsivertinimo. Spontaniškai ir mažai apsvarsčius įsigijus vestuvinius žiedus, didėja rizika po kurio laiko šiuo pirkiniu nusivilti.
Šiandien rinkoje galima rasti pačių įvairiausių vestuvinių žiedų: nuo pagamintų iš netradicinių medžiagų iki tauriųjų metalų, nuo minimalistinių, klasikinių iki ekstravagantiško stiliaus. Lygiai taip pat vestuviniai žiedai kaina gali ženkliai skirtis. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kuo vertėtų vadovautis renkantis vestuvinius žiedus.
Nusistatykite biudžetą
Vestuvių rengimas yra itin kompleksiškas procesas, dažnai reikalaujantis didelių finansinių investicijų. Būtent dėl to svarbu nusistatyti vestuvių biudžetą ir įsivertinti, kiek lėšų galite skirti vestuvinių žiedų pirkimui. Verta nepamiršti, jog organizuojant vestuves neretai atsiranda neplanuotų išlaidų, tad būtų racionalu dalį savo lėšų atidėti galimai netikėtoms situacijoms.
Vis tik perkant vestuvinius žiedus daug kas priklauso ne tik nuo biudžeto dydžio, bet ir nuo žmonių prioritetų. Apgalvokite, kiek reikšmingas vestuvinis žiedas jūsų porai yra: galbūt paaiškės, kad vestuvinio žiedo išliekamoji vertė, prekinis ženklas ar gamybos būdas jums visai nerūpi.
Nusistatę tikslų biudžetą vestuviniams žiedams, iškart supaprastinsite paiešką, kadangi orientuositės tik į jūsų finansines galimybes atitinkančias prekes. Vestuvinių žiedų paieška taps dar lengvesnė pasiūlymų ieškant ne fizinėse parduotuvėse, o internete. Vestuviniai žiedai internetu yra daug lengviau atfiltruojami pagal dominantį kainų intervalą.
Atkreipkite dėmesį į savo gyvenimo būdą
Vestuviniai žiedai yra nešiojami kasdien, tad vien jų grožis neturėtų apspręsti pirkinio įsigijimo – svarbus ir praktiškumas bei patogumas. Pavyzdžiui, žiedai, kurių vidus išgaubtas, o kampai užapvalinti, yra daug paslankesni, „neužsikabinantys“ už įvairių daiktų.
Jeigu gyvenate aktyvų gyvenimo būdą, tikėtina, jog jums labiau tiktų minimalistiniai ar klasikiniai vestuviniai žiedai, negu ekstravagantiški, įmantrūs ar su iškiliais brangakmeniais. Jeigu užsiimate darbine veikla, kur turite daug sąlyčio su cheminėmis medžiagomis ar fiziniais objektais, vertėtų atsižvelgti ir į metalų, iš kurių gaminami žiedai, ypatybes.
Išanalizuokite metalų ypatybes
Dažniausiai jaunieji renkasi auksinius, sidabrinius arba platininius žiedus. Tinkamai prižiūrimi auksiniai žiedai vestuviniai yra ilgaamžiai, jų galima įsigyti įvairiausių spalvų (pavyzdžiui, itin populiarūs rausvo ar balto aukso vestuviniai žiedai). Svarbu atminti, kad auksiniai žiedai yra linkę lengvai susibraižyti, spalvoto aukso žiedus kas keletą metų reikia atnaujinti.
Sidabriniai vestuviniai žiedai yra daug pigesni, tačiau jų išliekamoji vertė taip pat mažesnė. Lyginant su auksu, sidabras yra netvirtas, linkęs oksiduotis ir dar greičiau susibraižyti. Platininiai žiedai yra tvirtesni negu auksiniai, sunkiai braižosi ir nesukelia alerginių reakcijų.
Taip pat populiarėja vestuviniai žiedai, pagaminti iš netradicinių metalų: pavyzdžiui, titano ar nerūdijančio plieno. Iš titano ar nerūdijančio plieno pagaminti žiedai yra tvirtesni, atsparesni aplinkos poveikiui ir ilgiau išlaikantys savo estetinę išvaizdą negu auksiniai, sidabriniai ar platininiai. Titano žiedai yra lengvesni ir iki trijų kartų tvirtesni negu nerūdijančio plieno, tačiau nerūdijančio plieno žiedai yra atsparesni įvairiems įbrėžimams.
Daugelis žmonių vengia rinktis titano ar nerūdijančio plieno žiedus dėl metalų spalvos, tačiau rinkoje gausu titano ar plieno žiedų, padengtų įvairias atspalviais. Kita vertus, titano ar nerūdijančio plieno žiedai turi tam tikrų trūkumų: juos labai sunku sumažinti arba padidinti, ypač, jei žiedas yra papuoštas brangakmeniu. Tad pasikeitus piršto apimčiai, performuoti iš titano ar nerūdijančio plieno pagamintą žiedą yra beveik neįmanoma.
Kai kurios poros renkasi vestuvinius žiedus, pagamintus iš tokių netradicinių medžiagų, kaip medis, gintaras ar akmuo. Tokie žiedai pasižymi originalumu ir unikalumu, tačiau jų patvarumas ir atsparumas aplinkos poveikiui yra labai žemas.
Galiausiai, nors didelė dalis porų renkasi vestuvinius žiedus be papuošimų, esant norui, kad vestuvinis žiedas būtų papuoštas brangakmeniais, vertėtų įsivertinti brangakmenio kokybę ir stabilumą, prisitvirtinimą prie metalo. Vestuviniai žiedai su briliantais reikalauja dar atidesnės priežiūros, kadangi žiedo „akutės“ yra linkusios kaupti nešvarumus.
Įvertinkite žiedo dydį ir plotį
Nuo vestuvinių žiedų dydžio ir pločio priklauso ne tik žiedų patogumas, bet ir estetinis vaizdas. Renkantis vestuvinio žiedo plotį, svarbu atkreipti dėmesį į piršto dydį: jei pirštai yra smulkūs, vertėtų rinktis plonesnius vestuvinius žiedus, o stambiems pirštams tinkamesni masyvesni žiedai. Taip pat masyvesni žiedai tinkami atvejais, kai rankų pirštai yra gana ilgi.
Vestuvinio žiedo dydį išsirinkti itin paprasta, jei turite žiedą, idealiai tinkantį ant dešinės rankos bevardžio piršto. Jei neturite žiedo išmatavimų, ant popieriaus lapo apibrėžkite vidinę žiedo pusę ir išmatuokite žiedo skersmens dydį. Daugelyje parduotuvių yra nurodomas žiedo dydis pagal skersmenį.
Žinoma, auksinių ar sidabrinių žiedų dydį galima lengvai koreguoti, tad išsirinkus ne visai tinkamus, nepatirsite daug problemų. Kita vertus, net ir išsirinkus sau tinkamus žiedus pagal skersmens dydį, vertėtų prieš perkant juos pasimatuoti – įsitikinsite ne tik dydžio tinkamumu, bet ir bendru estetiniu vaizdu.
Matuojantis žiedus juvelyrikos salonuose ar pas gamintojus, svarbu atkreipti dėmesį, kad pirštai nebūtų sutinę ar atšalę. Šaltuoju metų laiku pirštai linkę susiaurėti, karštuoju – pastorėti, todėl vertėtų rinktis tokį žiedą, kuris būtų tinkamas nešioti visus metų laikus. Taip pat naudinga pasimatuoti kuo didesnį kiekį vestuvinių žiedų variantų, kad pajustumėte, su kuriuo geriausiai jaučiatės.
Nesutarimai dėl žiedų – ne problema
Nors tradiciškai poros žiedai vestuvėms būna tokie patys, galima drąsiai teigti, jog tai jokiu būdu nėra būtina. Natūralu, jei skiriasi vyro ir moters juvelyrikos skonis, tad svarbu ieškoti kompromiso, kuris tiktų abiem partneriams, o ne eiti susipriešinimo ar vieno partnerio nuolaidžiavimo kitam keliu.
Dažnai skiriasi partnerių žiedų masyvumas, spalva ar kitos detalės. Pavyzdžiui, vienas partneris gali rinktis baltojo, kitas – rausvo atspalvio, aukso žiedus. Neretai moteriški vestuviniai žiedai yra dažniau puošiami brangakmeniais, kai tuo tarpu vyriški žiedai išlaikomi neutralesnio dizaino. Rinkoje galima rasti daug vestuvinių žiedų pasirinkimų, kurie yra pagaminti iš tų pačių medžiagų, tačiau šiek tiek varijuoja dizaino ypatybėmis.
Nepalikite „paskutinei minutei“
Vestuvių planavimas jauniesiems pateikia įvairiausių rūpesčių, jau nekalbant apie netikėtai atsirandančias problemas ar staigius tam tikrų aplinkybių pokyčius. Dėl to vestuvinių žiedų paieškos nereikėtų palikti „paskutinei minutei“ – skubotai priimtas sprendimas ilgainiui gali nuvilti.
Kad išrinktumėte sau tinkamiausius vestuvinius žiedus pagal įvairius parametrus, pasidomėkite rinkoje esančių gamintojų ar juvelyrikos salonų pasiūlymais. Pasimatuokite bent keletą jums patinkančių vestuvinių žiedų porų. Nevenkite detaliai išsakyti savo poreikių ar lūkesčių juvelyrams, pasiteirauti patarimų ar naudingų įžvalgų iš didelę patirtį sukaupusių juvelyrikos srities profesionalų. O patį įvairiausią vestuvinių žiedų asortimentą ir profesionalią pagalbą visuomet rasite tinklalapyje https://auksosala.lt/lt/vestuviniai-ziedai.