Nesu jautrus žmogus, bet vienas komentaras internete ir mane sukrėtė.“Kas darosi Lietuvoj – žmones gatvėse žudo, skurdas, dabar šunis nuo tiltų mėto, girtuoklystė, pyktis vienas kitam, intrigos, apkalbos. Toks gražus mūsų kraštas, o tiek daug blogio“,- rašė žmogus iš užsienio.
Nesu jautrus žmogus, bet vienas komentaras internete ir mane sukrėtė.“Kas darosi Lietuvoj – žmones gatvėse žudo, skurdas, dabar šunis nuo tiltų mėto, girtuoklystė, pyktis vienas kitam, intrigos, apkalbos. Toks gražus mūsų kraštas, o tiek daug blogio“,- rašė žmogus iš užsienio. Tas „Toks gražus mūsų kraštas, o tiek daug blogio“ mane tikrai supurtė. Išties, kodėl tiek daug blogio aplink, kodėl jo daugėja neapsakomais tempais? Mes vis galvojame, kad krizė yra blogio priežastis, tačiau blogis yra ta jėga, kuri sukelia ir išlaiko krizę. Finansinė krizė vieną dieną pasibaigs, tačiau ką darysime su savimi?
Blogio siautėjimas tampa absurdiškas, beprasmis ir nebekontroliuojamas visuose visuomenės lygiuose ir tik aklas to gali nepastebėti.Štai tamsoje automobiliu partrenktus žmones kaltinamas palikęs Anykščių policininkas, tas, kuris pirmasis turėtų padėti. Mano galva, ko nepadarė komunistai, fašistai, rusifikacija ir polonizacija, labai sėkmingai atlieka blogis, kuris yra pačioje tautoje. Tai tiesioginis kelias į susinaikinimą.
Galime rėkti – ko nedirba policija? Tačiau ar policija gimdo nusikaltėlius, juos apmoko, paruošia nusikaltimams, ar policija veda kursus kaip „chamavoti“ parduotuvėse, laiptinėse, niekinti kitus ir nekęsti ne tokių kaip mes, terorizuoti vienas kitą? Visa girtuoklystė, negatyvizmas ir kitos baisybės krizės išmetamas į tautos paviršių panašiai, kaip jūra po audros atsikrato visų šiukšlių. Baisu tik, kad nebėra kam Lietuvoje jų surinkti. Kam Lietuvoje svarbūs girtuokliai, narkomanai, bedarbiai, nevaldomas jaunimas? Kur ir ką veikia tos institucijos ir organizacijos, kurios skelbiasi moraliniais tautos ramsčiais? Panašu, kad ramsčiai remia orą, o ne tautą.
Galima sakyti, kad nėra pinigų dirbti su žmonėmis. Nesutikčiau – pinigų yra, visokiausių fondų, projektų ir prikurtų organizacijų pilna. Jie gauna nemenkus pinigus, tačiau realios padėties tai nekeičia, nes veikia pagal tą patį principą – pastatai, lankstinukai, mokymai, internetinis puslapis. Bet aš negirdėjau, kad „bambalinės ligos“ ar jaunatviško nepakantumo kamuojamam asmeniui būtų padėjęs už Europos Sąjungos pinigus išleistas lankstinukas. Pinigų yra ir jie labai nemaži, tačiau akivaizdu, kad blogio auksu neužpilsi. Eilinį kartą įsitikiname, kad gyvenimas Lietuvoje yra butaforinis, visuomeninės organizacijos neturi jokios įtakos ir praktiškai joks darbas neatliekamas. Jei ne Europos miltai ir makaronai, negalėtume pasakyti, kad Anykščių rajone iš viso kažkas rūpinasi bedaliais ir skriaudžiamais. Mano nuomone, vienintelis Raudonasis Kryžius bando pataisyti padėti ir dirba „ne dėl popierių“ ir garbės. Gražu, kad ir jaunimas įsijungė į „Maisto banko“ akciją.
Žodžiu, šioje srityje tiesiog neplėšti dirvonai. Suprantu, kad šioje srityje dirbti niekas nenori. Žiūrėjau reportažą, kaip viena moteris, dirbanti vaikų darželyje, sakė, jog jos bendradarbė, anksčiau dirbusi paukštyne, dūsavo:“Žinai, su vištomis dirbti buvo paprasčiau“.
Išties, su žmonėmis dirbti daug sudėtingiau negu su vištomis, nes vištos negeria, jei ir būna chuliganės, tai tik smulkios, nemėto savo vaikų, savo nuomonės neturi, o maisto pačios pasikapsto, jeigu joms nepabersi.