I vieta profesionalų kategorijoje. Anot Anykščių rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus – tai naujas požiūris į seniausio Lietuvos memorialinio muziejaus teritoriją, į rašytojo A. Vienuolio svajonių išpildymą „paimti klėtelę po stiklu“.
Ekspertų vertinimu, iš visų dalyvavusių profesionalų komandų geriausią darbą sukūrė „DNA Studio“. Antanas Dominas, Goda Žukaitė ir Algirdas Rasimavičius pasiūlė ateities viziją Anykščių r. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejaus teritorijai ir už tai buvo apdovanoti „Structum“ įsteigtu 4 tūkst. eurų vertės piniginiu prizu.
Kokybiškas teritorijos sutvarkymas pateiktas kaip pagrindinis prioritetas. Projekte pasiūlyta atnaujinti pagrindinius patekimus į muziejaus teritoriją iš Muziejaus gatvės bei nuo miesto centro pusės, taip pat demontuoti teritoriją juosiančią tvorą, taip formuojant atviresnės miestui erdvės įvaizdį. Projekto autoriai taip pat pasiūlė planą, kaip sutvarkyti renginiams skirtą vietą bei apžvalgos aikštelę.
Konkurso partneris „YIT Lietuva“ specialiuoju prizu įvertino dar vieną Anykščių projektą VGTU atstovų Agnės Antanavičiūtės, Ievos Augustinaitės, Gretos Kišiūnaitės ir Indrės Meidutės darbą. Merginų komanda pateikė sprendimą senosios Anykščių ligoninės ir buvusios gaisrinės teritorijai.
Projektuojant atsižvelgta į žmonių gerbūvį bei gamtinę aplinką: pasiūlytos naujos viešosios erdvės, taip pat architektūra, kuri pritrauktų gyventojus ir pagerintų miesto ekonominę ir socialinę situaciją.
Septintus metus organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ pasiekė kulminaciją. Birželio 16-ąją įvyko įspūdinga apdovanojimų ceremonija, kurios metu įvertinti geriausi konkurso dalyviai.
Šiais metais inovatyvius šalies miestų identitetus kūrė 128 dalyviai Palangai, Anykščiams, Ignalinai, Zarasams, Kauno rajonui, Marijampolei ir Vilkaviškiui, parengę 49 labai stiprius projektinius pasiūlymus. Renginys subūrė komandas, jas globojančius dėstytojus bei profesorius, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Aplinkos bei Kultūros ministerijų atstovus.
Septintus metus organizuojamo nacionalinio architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurso „Išmanusis miestas“ apdovanojimų ceremonija šiemet maksimaliai atspindėjo projekto esmę. Pirmą kartą vienam vakarui sostinės Valdovų rūmų kiemas pavirto žaliuojančios augmenijos pilna oaze, kurioje įsiliejo futurizmo elementai.
Rengėjus, dalyvius ir laimėtojus sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė:
“Sveikinu Jus visus žengus dar vieną įkvepiantį žingsnį į Lietuvos ateitį. Jūsų projektas prasmingas, vertas ir palaikymo, ir sklaidos. Kai vienu metu jungiasi technologijos su fantazija, kai vienu metu keliami ambicingi ir aktualūs tikslai, kurių siekiant dalyvauja įvairių sričių atstovų komandos, tuo džiugesnio rezultato galime tikėtis. Pradedant tais, kurie dėl jo darbavosi daugybę dienų, o gal ir naktų, ir baigiant kitais, kurie jį matys, kurie juo naudosis kiekvieną dieną. Nepaprastai svarbu, kad Jūsų kuriama ateitis čia pat – ji jau gyvena Jūsų projektiniuose pasiūlymuose. Taip formuojasi būsimas Lietuvos veidas, patrauklus ir šiuolaikiškas, pritaikant naujausias architektūros, inžinerijos, urbanistikos idėjas ir sprendžiant praktines užduotis. Kitaip tariant, jungiant dangų su žeme…”
Į konkurso dalyvius taip pat kreipėsi ir Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Jis klausė susirinkusiųjų, kokią Lietuvą jie paliks ateities kartoms? :
„Dažnai norisi greičiau nueiti nuo taško A iki B. Tačiau mūsų neprisimins dėl spartos, mus prisimins dėl kokybės. Visi norės skelbti apie tokius projektus, kurie kuria epochos jausmą. Šiandien miestai turi ypatingą iššūkį. Pastarąjį dvidešimtmetį Lietuvoje klestėjo priemiesčių kultūra. Labai sunku grąžinti gyvenimą į miestų centrus. Bet mums tai sekasi. Miestai vėl pildosi gyventojais, mes augame kaip valstybė. Tai yra bendras mūsų rezultatas. Tačiau žvelgiant į ateitį, reikia spręsti įvairius iššūkius. Esame užsibrėžę tikslą per dešimtmetį trečdaliu sumažinti taršą miestuose, iš esmės pagerinti oro kokybę. Ir tai yra užduotis šiai kartai, kuri kuria“, – sakė ministras S. Gentvilas.
Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, džiaugdamasis gautų koncepcijų gausa, renginyje atskleidė ieškantis būdų, kaip pasiūlytas idėjas paversti realybe:
„Anykščiai žinomi kaip literatūros miestas, kultūros ir turizmo centras. Dabar galiu pasakyti, kad Anykščiai yra ir išmanus miestas. Iš dalyvių gavome net 11 koncepcijų. Galiu teigti, kad mes jau laimėjome, nes mūsų miestas išnagrinėtas įvairiais pjūviais tiek istoriškai, tiek urbanistiškai, architektūriškai, ekologiškai. Dabar žinome kryptį, kur turime eiti.“.