Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad išimtinais atvejais galima pasitelkti armiją konstitucinei tvarkai šalyje įvesti.
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad išimtinais atvejais galima pasitelkti armiją konstitucinei tvarkai šalyje įvesti.
„Jeigu susiklostytų tokia padėtis, kad šaliai kiltų reali grėsmė, aš nedvejodamas panaudočiau karines pajėgas. Jeigu pavojus kiltų dešimčiai milijonų žmonių. Tačiau, reikia padėkoti Dievui, kad mums nereikėjo kviestis armijos”, – pirmadienį Ginkluotųjų pajėgų vadovybei ir kariškiams apie 2010 metų gruodžio 19 dienos įvykius Minske sakė A.Lukašenka.
Valstybės vadovas pažymėjo, kad „jeigu kas galvoja, jeigu kieno nors apdujusiose smegenyse klaidžioja mintis, kad mes galime kam nors po kojomis numesti šalį ar žmones, tų prašau pradėti galvoti ir nusiraminti”. „Koks prezidentas galėtų taikstytis su įniršusiais išpuoliais prieš žmones, valstybę, prezidentą, toleruotų raginimus griauti ir daužyti”, – pažymėjo A.Lukašenka.
„Šiandien mums daro spaudimą, gąsdina ekonominėmis sankcijomis. Jeigu kas nors iš mūsų aplinkos nori, kad Baltarusiją būtų Vakarų Čečėnija, tai ne problema. Tai bus sudėtingiau, negu Čečėnija. Manau, kad to niekam nereikia. Jeigu kas nors nori, kad čia būtų dar geriau, nei Kosove, manau – tai irgi ne problema. Tačiau ar to europiečiams reikia?”, – pareiškė A.Lukašenka.
Jis taip pat pažymėjo. „Tačiau mes savo žemę, teritoriją ginsime visomis turimomis priemonėmis ir ištekliais”.
Komentuodamas opozicijos raginimus Vakarams įvesti Baltarusijai ekonomines sankcijas, prezidentas pažymėjo, kad „jeigu kas nors nori išbandyti ekonominį karą su Baltarusija, jiems tai brangiai kainuos”.
„Aš nesakau, kad dabar padėtis pavojinga, ji tokia nėra. Tačiau jeigu pavojus kiltų, mes atsakytume adekvačiai”, – pareiškė Baltarusijos vadovas.
„Aš nežvanginu ginklais, tačiau mums jų netrūksta”, – sakė jis.
A.Lukašenka pareiškė, kad „viskas daroma tam, kad mus pažemintų, priverstų paklusti”. „Mes nesižeminsime, nepaklusime jiems”, – sakė valstybės vadovas, pažymėdamas, kad „atlaikysime bet kokį, taip pat ir politinį, spaudimą”.