Jaunimas pats turi suprasti, ko jis tikisi iš savo ateities, o valstybė turi tik sukurti erdves ir suteikti įrankius jų sumanymams įgyvendinti, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
„Ministerija numato 2014-2020 metais iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų skirti daugiau nei 20 mln. litų siekiant užtikrinti geresnes paslaugas jaunimui, besilankančiam jaunimo centruose ir jaunimo erdvėse, nes mūsų tikslas sukurti galimybę, aplinką ir įrankius, o kaip juos išnaudoti, ką sukurti – turi nuspręsti pats jaunas žmogus”, – pažymėjo A. Pabedinskienė.
Pasak ministrės, šie metai yra regioninės jaunimo politikos plėtros ir stiprinimo metai. Todėl ypač daug dėmesio skiriama jaunimo iniciatyvoms konkrečiuose regionuose, ypač toms iniciatyvoms, kurios padėtų spręsti mažesniuose ir atokesniuose miesteliuose ar kaimuose gyvenančio jaunimo problemas.
„Todėl į rengiamą Regioninės jaunimo politikos stiprinimo 2015-2017 metų veiksmų planą bus įtrauktos priemonės, kurios paskatintų jaunimą būti veiklų, sudarant jam galimybes įgyvendinti savo sumanymus, idėjas”, – konferencijoje „Jaunimas regionuose: iniciatyvų ir veiklos skatinimas” teigė A. Pabedinskienė.
Šiuo metu Lietuvoje vykdoma nemažai programų, padedančių jaunam žmogui augti, įgyti reikiamų kompetencijų, padedančių lengviau integruotis į visuomenę ir darbo rinką, tačiau trūksta projektų, kurie skatintų jaunimą ne naudotis jau sukurtomis veiklomis, būreliais, bet pačiam imtis veiklos, inicijuoti, kurti naujas iniciatyvas, veiklas, projektus, įtraukiančius ir daugiau jaunimo.
Tyrimai rodo, kad 71 proc. jauno amžiaus žmonių per pastaruosius 6 mėnesius nedalyvavo pilietinėse akcijose, viešose diskusijose, neaukojo labdarai, 84 proc. nepriklauso ir nedalyvauja jokių nevyriausybinių organizacijų veikloje. Kita vertus, auga jaunimo įsitraukimas į savanorišką veiklą. Šiuo metu jis siekia beveik 50 proc. – per pastaruosius penkerius metus jaunų žmonių, dalyvaujančių savanoriškoje veikloje, skaičius išaugo iki 92,4 procento.
Konferencija „Jaunimas regionuose: iniciatyvų ir veiklos skatinimas” siekiama stiprinti valstybinį ir nevyriausybinį sektorių, dirbantį su jaunimu, kurti, skatinti ir stiprinti bendradarbiavimo tarp valstybinio, nevyriausybinio ir verslo sektorių formas. Konferencijoje dalyvavo apie 150 specialistų iš įvairių valstybinių ir nevyriausybinių institucijų, jaunimo darbuotojai, jaunimo organizacijų atstovai, verslo atstovai ir kiti suinteresuotų organizacijų atstovai.