Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje startavo Erasmus+ programos projektas „Mokinio atsiskleidimas per mokytojo meistriškumą“, skirtas mokytojų kvalifikacijos tobulinimui.
Liepos 30 – rugpjūčio 12 dienomis trys mokyklos mokytojos dalyvavo dviejų savaičių intensyviuose anglų kalbos kursuose seniausiame universitetiniame mieste Didžiojoje Britanijoje − Oksforde. Kalbų mokykloje „Lake school“ jos tobulino šnekamosios anglų kalbos vartojimo įgūdžius kasdieninėse situacijose ir ruošėsi tolesniam dalyvavimui Erasmus+ programos projektuose, išbandė naujus netradicinius kalbų mokymo metodus, susipažino su šalies kultūra. Mokytojos gavo leidimą prisijungti prie „Lake school“ mokyklos „E-learning“ platformos ir metus galės mokytis anglų kalbos savarankiškai.
Kartu su Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytojomis anglų kalbos vartojimo įgūdžius tobulino mokytojai iš Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Vengrijos, Lenkijos ir kitų šalių. Užmegzti nauji draugiški ir dalykiniai ryšiai, rasti bendri sąlyčio taškai, susitarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo ir partnerystės vykdant Erasmus+ programos projektus – visa tai rodo, kad Antano Baranausko mokykla yra atvira pokyčiams ir tampa europietiška, besimokančia organizacija.
„Pasijutome tikrais studentais: gyvenome britų šeimoje, sėdėjome paskaitose nuo skambučio iki skambučio, bendravome su kitais studentais, ruošėme pamokas, laikėme testus“, – apie mokymus pasakoja mokytoja Asta.
Oksfordas, unikalus universitetinis miestas, yra ideali vieta mokytis anglų kalbos. Mokytojos kalbos įgūdžius tobulino pažindamos išskirtinės architektūros miestą su prestižiniu Oksfordo universitetu, kuriame mokėsi daugybė pasaulio lyderių ir Nobelio premijos laureatų. Aplankyta netoli Oksfordo esanti Blenheimo pilis, dar vadinama Anglijos Versaliu, kurios didinguose rūmuose gimė Antrojo pasaulinio karo strategas Vinstonas Čerčilis, Jungtinės karalystės sostinė Londonas, mineralinio vandens versmėmis garsėjantis Bato (Bath) miestelis bei mistikos gaubiamas Stounhendžas (Stonehenge).
Didelį įspūdį paliko apsilankymas 1546 m. įkurtame Crist Church koledže. Linksmindamas čia gyvenusią rektoriaus dukrą Alisą koledžo matematikos profesorius Čarlzas Dodžsonas pasakodavo įstabias istorijas apie baltą triušį, kurias vėliau Alisos paprašytas užrašė ir išleido knygą „Alisa Stebuklų šalyje“, pasivadinęs Lewis‘o Carroll‘o slapyvardžiu; taip pat čia buvo kuriamas filmas „Haris Poteris“. Šiuo metu koledže mokosi apie 600 studentų, ypač daug dėmesio skiriama jų akademiniams pasiekimams. Kiekvienas studentas turi savo studijų vadovą, su kuriuo kiekvieną savaitę susitinka ir aptaria studijų rezultatus.
Projekto dalyvės įgytas kompetencijas panaudos mokymo proceso tobulinimui bei tolimesniam dalyvavimui Erasmus+ projekto mobilumuose. Šie intensyvūs anglų kalbos kursai – tai „Erasmus +“ bendrojo projekto pirmoji dalis. Mokytojos nekantrauja sulaukti rudens, kad galėtų savo įgytomis žiniomis ir patirtimi pasidalinti su kitais mokytojais bei savo mokiniais.
„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”
Anglų kalbos vaikų dienos stovyklos https://intellectus.lt/dienos-stovykla/