Šeštadienį antrajai kadencijai inauguruota Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagrindiniu antrosios kadencijos uždaviniu įvardino socialinės gerovės ir žmonių gyvenimo kokybės užtikrinimą. Šalies vadovė pirmadienį išskyrė šešias pagrindines antrosios kadencijos darbo kryptis.
„Pirmąją kadenciją kartais vadinu krizės suvaldymo ir ekonominio stabilumo arba stabilizacijos laikotarpiu. Ši, naujoji kadencija, be jokios abejonės, bus jau kitokia ir labai tikiuosi, kad ją galėsime visi kartu skirti socialinei žmonių gerovei ir gyvenimo kokybės užtikrinimui, regionų gyvybingumo skatinimui, valstybės tarnybos skaidrinimui, ekonominių ryšių su mūsų kaimynais stiprinimui bei šalies apginamumo stiprinimui – tai yra tos realijos, kurias diktuoja gyvenimas ir be jokios abejonės mes turėsime į jas deramai reaguoti”, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė šalies valdovė.
Socialinio saugumo užtikrinimas, anot Prezidentės, tai – darbo vietų, oraus pragyvenimo suteikimas, mažiausiai uždirbančiųjų pajamų padidinimas, įvairių socialinių išmokų didinimas, socialinės atskirties ir jaunimo nedarbo mažinimas. D. Grybauskaitės teigimu, tai taip pat turėtų sudaryti sąlygas ne tik mažinti migracijos srautus, bet ir leisti žmonėms grįžti į tėvynę.
Kita Prezidentės išskirta probleminė sritis – valstybės saugumo ir šalies apginanumo didinimas.
„Bendradarbiavimas su sąjungininkais yra viena iš tų garantijų, kurios yra būtinos, kad užtikrintume savo regiono saugumą. Džiaugiuosi, kad šiandien pavyko pasirašyti dekretą dėl papildomo biudžeto mūsų krašto apsaugos sistemai, tai užtikrins būtiniausių priemonių įsigijimą, kurių reikia, kad būtume pasirengę vykdyti pareigas mūsų tėvynei”, – kalbėjo Prezidentė.
D. Grybauskaitė taip pat akcentuoja energetinio saugumo ir savarankiškumo tolesnį užtikrinimą. Anot jos, būtina tęsti jau vykdomus projektus bei inicijuoti naujus tam, kad ne tik būtų užtikrinamas energetinis šalies savarankiškumas ir saugumas, bet ir pavyktų sumažinti kainas, kad, pasak jos, šilumos kainų skurdas Lietuvoje nesikartotų.
Antrąją kadenciją pradedanti šalies vadovė žada toliau tęsti kovą su korupcija ir jos apraiškomis. Anot jos, pavyzdžių, kaip šioje srityje reikia tvarkytis, mes galime atrasti daugelyje Šiaurės šalių.
„Korupcija yra ta problema, kuri stabdo bet kurios tautos vystymąsi, kuri apiplėšinėja žmones, koncentruoja pinigus atskirų grupuočių kišenėse ir, be jokios abejonės, kenkia valstybės augimui ir žmonių gerovės užtikrinimui. Su šia problema kovosime ir toliau, tai bus vienas pagrindinių mano uždavinių”, – sakė D. Grybauskaitė.
Pasak jos, bus kovojama ne tik su „buitine”, bet ir su stambiąja korupcija – grobstant europinius pinigus, vykdant viešuosius pirkimus, pasireiškiančia per politinę korupcija ir politinį nepotizmą.
Prezidentė taip pat išskiria šalies ekonominio augimo užtikrinimo būtinybę. Anot jos, būtina užtikrinti sklandų prisijungimą prie euro zonos, kad būtų išvengta kainų šuolių, kiek įmanoma išlyginti regioninius Lietuvos skirtumus bei vykdyti užsienio politiką, kuri gintų šalies ekonominius interesus.
Paskutinis D. Grybauskaitės akcentuotas būsimų darbų paketas – tai informacinis, kibernetinis ir propagandinis šalies saugumas.
„Mėginama investuoti į tai, kad Lietuva ir lietuvis nustotų didžiuotis savo valstybe, taptų nepilietiškas – atvirkščiai. Tad viena iš tų užduočių, kurios laukia – turime gyventi ir džiaugtis savo šalimi, turime ja didžiuotis ir dirbti taip, kad galėtume ja didžiuotis. Niekas neturi jos menkinti”, – teigė D. Grybauskaitė.
Anot jos, šį penkmetį Lietuva minės daug gražių progų, per kurias bus galima prisiminti savo istoriją ir nueitą kelią.