Prasidėjus miškuose uogų ir grybų sezonui, Anykščių policijos pareigūnai bent kartą per savaitę sulaukia pranešimų apie miške pasiklydusius grybautojus ar uogautojus.
Daugumoje atvejų – tai garbaus amžiaus žmonės, kurie kartu su artimaisiais išvažiuoja rinkti miško gėrybių arba išeina į mišką netoli namų, kartais net ir niekam apie tai nepasakę.
Rugpjūčio 4 dieną Anykščių policijos pareigūnai jau buvo pasirengę ieškoti garbaus amžiaus senjorės, kuri kartu su artimaisiais išvažiavo uogauti į Romuldavos mišką, Debeikių seniūnijoje. Apie 17 valandą Anykščių policija gavo pranešimą, kad moteris miške dingo, o artimiesiems nepavyksta jos nei prisišaukti, nei surasti. Darbo diena jau buvo pasibaigusi, todėl nedelsiant senolės ieškoti išvyko dirbančios operatyvinės grupės pareigūnai. Ant kojų buvo sukelti ir kiti policijos pareigūnai, jau grįžę po darbo į namus. Pareigūnai susirinko prie Romuldavos miško, į pagalbą buvo pasitelkti vietiniai policijos rėmėjai, eigulys. Anykščių policijos vadovai jau buvo priėmę sprendimą į orą pakelti sraigtasparnį su termovizoriumi. Pajėgoms pasiruošus pradėti paiešką, sulaukta pranešimo, kad pasiklydusi moteris pati išėjo iš miško, netoli Čekonių kaimo kapinių.
Anykščių policijos pareigūnai pastebi, kad dažniau pasiklysta garbaus amžiaus žmonės. Jaunesni žmonės pasiklysta rečiau, jie turi mobiliuosius telefonus ir jėgų patys išeiti iš miško. Senjorai sunkiau orientuojasi net ir gerai žinomame miške, mobiliųjų telefonų dažnai neima, bijodami juos pamesti ar nemokėdami tinkamai jais naudotis, dėl streso pasiklydus ir nuovargio neretai sustreikuoja ir sveikata, todėl tokiems žmonėms būna sudėtinga patiems grįžti namo. Kiekvienu atveju, ieškoti pasiklydėlių, pasitelkiamos nemažos pajėgos pareigūnų ir technikos, o tai kainuoja nepigiai.
Anykščių policijos pareigūnai prašo žmonių pasirūpinti savo artimaisiais, ypač vyresnio amžiaus, prieš einant į mišką įvertinti savo jėgas ir gerai pagalvoti: kas brangiau – krepšys baravykų ar sveikata , o kartais net gyvybė.