Populiarėjant įvairioms privačiai atliekamoms kraujo tyrimų programoms, Anykščių PSPC gydytojai perspėja – aklas tyrimų atlikimas nepadės greitai diagnozuoti ligų ar stebuklingai pasveikti.
Nėra vieno stebuklingo tyrimų paketo, kuris be profesionalų įsikišimo atsakytų į Jums rūpimus klausimus. Vis dažniau „blogų“ tyrimų suklaidinti pacientai išgyvena ištisas nerimo dienas, kol sulaukia gydytojo paaiškinimo ar nuraminimo.
Kviečiame nepasiduoti savidiagnostikos madai ir aktyviai kreiptis į mūsų gydytojus. Anykščių PSPC atliekami tiek profilaktiniai tyrimai pagal įvairias valstybės finansuojamas programas, tiek mokami tyrimai. Visais atvejais tyrimai bus parinkti ir paskirti atsižvelgiat į individualius Jūsų poreikius, buvusias ūmias ir esamas lėtines ligas, bus paaiškinta, kaip teisingai pasiruošti tyrimui. Atlikus tyrimus, Jums bus paaiškinti atsakymai ir nereikės patiems internete ieškoti, ką reiškia žvaigždutės prie skaičių.
Kviečiame pasitikrinti, ar nesergate hepatitu C
Hepatitas C – klastinga lėtinė virusinės liga, sukelta hepatito C viruso. Šis virusas ardo kepenų ląstelės, sukeldamas kepenų uždegimą ir randėjimą. Šie pakitimai per 20 – 40 metų progresuoja į kepenų cirozę.
Hepatito C sukeltas uždegimas gali būti ūmus arba lėtinis. Didžiausia problema, su kuria susiduriama visame pasaulyje, yra tai, kad daugiau kaip 80 procentų užsikrėtimo hepatitu C atvejais ūmioji jo fazė būna besimptomė. Tik apie 20 procentų atvejų ši liga pasireiškia kaip gelta. 60 – 70 procentų užsikrėtusiųjų hepatito C virusu niekuo nesiskundžia ir nejaučia ligos simptomų, tačiau gali užkrėsti kitus. Simptomai dažniausiai pasireiškia vidutiniškai praėjus 7 – 8 savaitėms po užsikrėtimo. Jeigu liga būna simptominė, tai paciento patiriami pojūčiai yra nespecifiniai, juos sunku atskirti nuo kitų ligų. Dažniausi simptomai – didelis bendras silpnumas, apetito stoka, pykinimas. Kiek rečiau pasitaiko karščiavimas, odos niežulys, dešinės pašonės ar sąnarių skausmai.
Užsikrėtus hepatito C virusu, 15 – 45 procentų ligonių pasveiksta savaime per šešis mėnesius, tačiau apie 50 – 85 procentai suaugusiųjų suserga lėtiniu hepatitu C – negrįžtamus kepenų pokyčius sukeliančia liga.
Lietuvoje vieną kartą dėl hepatito C nemokamai tiriami 1945–1994 metais gimę ir nepriskiriami rizikos grupėms žmonės. Rizikos grupės asmenys (pacientai, kurių šeimos nariui diagnozuotas hepatitas C; asmenys, kartą pabandę ar aktyviai vartojantys švirkščiamuosius narkotikus, užsikrėtę ŽIV infekcija, bei pacientai, gydomi priklausomybės ligų klinikose, neatsižvelgiant į amžių ir lytį) dėl hepatito C gali būti tikrinami kasmet.
Norėdami nemokamai pasitikrinti dėl hepatito C, Jūs turite kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris paskirs kraujo tyrimą (atliekamą iš veninio kraujo). Taip pat vienu kartu pagal poreikį galima atlikti nemokamus ir mokamus kraujo tyrimus.
Anykščių PSPC atliekami ir mokami kraujo tyrimai
Jeigu nerimaujate dėl savo sveikatos, Jūsų šeimos gydytojas gali pasiūlyti atlikti mokamus tyrimus. Anykščių PSPC galima išsitirti dėl vitaminų ir mineralų trūkumo, skydliaukės ligų, atlikti išsamesnius kepenų ir inkstų tyrimus, taip pat tiriame, kilus neaiškumams dėl populiariausių užkrečiamųjų ir autoimuninių ligų. Mokamiems tyrimams netaikomas antkainis, pacientas moka bazinę, laboratorijos nustatytą kainą. Tyrimai paskiriami atsižvelgiant į individualius poreikius, nesiekiant pelno, o rezultatus paaiškina tyrimus skyręs gydytojas.
Užsak. Nr. 817