![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2021/01/73738_101032_regular_giria-2.jpg)
Anykščių rajone, Mikierių kaime, penktadienį rengiamas Šimonių girios ateities forumas.
Vietos bendruomenė jį organizuoja norėdama su partneriais aptarti ekologinių, socialinių ir ekonominių poreikių suderinimą Šimonių girioje.
„Šiuo susitikimu siekiama kartu suburti politikus, Aplinkos ministerijos miškų politikos formuotojus, miškų urėdijos, Saugomų teritorijų tarnybos atstovus, savivaldos, visuomeninių organizacijų ir NVO sektoriaus atstovus, mokslininkus, gamtosaugininkus ir suinteresuotą vietos bendruomenę tolesnei diskusijai dėl Šimonių girios biosferos poligono ateities“, – teigiama organizatorių pranešime.
Šių metų vasario mėnesį Šimonių girios bendruomenė kreipėsi į Aplinkos ministeriją prašydama stabdyti Utenos apskrities miškų tvarkymo schemos tvirtinimą, nes siūlomi sprendimai jos netenkina.
Anot bendruomenės, dokumentas lems labiausiai lankomų ir pamėgtų Ignalinos, Molėtų, Anykščių, Zarasų rajonų miškų ateitį. Jos teigimu, pavyzdžiui, kurortiniame Anykščių rajone ketinama mažinti saugomų miškų plotus ir didinti medienos gavybai skirtus plotus.
Pasak bendruomenės, schemoje numatoma, kad Anykščių rajone šį dešimtmetį kirtimai išaugs 20 proc., o tai prieštarauja Vyriausybės programos įsipareigojimams realiai apsaugoti saugomas teritorijas.
Lietuvos žiniasklaida nelabai mėgsta kritiką, net jei ir netiesiogiai ką kritikuoji. Nors pati beveik visur ir visus kritikuoja. Kai kas rašo komentarą 5 ar daugiau minučių, praneša, kad buvo rašyta per skubiai. Gal koks tikrintojas nespėjo perkaityti? Demokratinėje šalyje – įmanoma, pasitaiko.
Lietuvoje nesaugomi draustiniai, nacionaliniai parkai. Kiek kartų rašyta apie ištisinius Šimonių girios kirtimus. Apie Punios girios naikinimą. O Žaliosios girios botaniniame-zoologiniame draustinyje – vienos plynės (greta iškilmingos draustinio lentos, prie kelio Panevėžys-Stumbriškis). O jau giraitės ir miškeliai nuo Lėvens iki Šventosios visai išnaikinti. Sengirių nebeliko. Lietuva didžiuojasi, kad daugiausiai hektarų atsodina miško. Rado kuo girtis: daugiausia ir iškerta (ir tai vadina ekonomišku ūkininkavimu). Brandus miškas (pvz., pušynai) užauga per 100 metų. Ar mes pagalvojame apie savo ainius? Kitos išsivysčiusios šalys perka medieną, o savo šalies miškus saugo. Gi Lietuvoje kiekviena valdžia pildo biudžetą gamtos sąskaita.