
Pavasarį Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka pasitinka su naujomis vizualinio identiteto spalvomis, plečiamu knygomatų tinklu ir stipriu užtaisu būsimoms veikloms.
„Dirbame, kad biblioteka taptų vis labiau prieinama Anykščių rajono bendruomenės nariams, kad atlieptų skirtingų auditorijų informacinius, sociokultūrinius poreikius, padėtų spręsti bendruomenei aktualias problemas ir iššūkius. Plėtodami tarptautines veiklas, prisidedame prie krašto literatūrinės tapatybės formavimo. Su šiuolaikiniu vizualiniu identitetu, kuriama nauja interneto svetaine, didinančia informacijos prieinamumą asmenims su negalia, ir plečiamomis paslaugomis, biblioteka bus dar patogesnė, labiau prieinama, lengvai atpažįstama dideliame naujienų ir informacijos sraute“, – viliasi bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, šias pareigas einanti nuo 2024 m. sausio.
Plečiamos paslaugos
Nuo šiol Troškūnų ir Svėdasų seniūnijų gyventojams skolintis ir grąžinti knygas bus paprasčiau – bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka, įrengti du nauji knygomatai J. Tumo-Vaižganto g. 16, Svėdasuose ir Vytauto g. 2, Troškūnuose. Paštomatų principu visą parą veikiantys knygomatai skirti neturintiems galimybės atvykti į biblioteką jos darbo metu. Užsisakyti knygas nesudėtinga: registruoti bibliotekos skaitytojai knygas renkasi per www.ibiblioteka.lt, užsisakę leidinius ir gavę SMS žinutę, atsiima juos knygomate. Ten pat knygas ir grąžina.
Skatiname atrasti tarpbibliotekinio abonemento paslaugą: ieškomų leidinių neradus Anykščių rajono viešojoje bibliotekoje, juos nemokamai galima užsisakyti iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos, apskričių viešųjų ir savivaldybių viešųjų bibliotekų.
Įgyvendinti ir planuojami projektai
2024 m. bibliotekai buvo intensyvūs. Ryškiausi 2024–2025 m. vykę ir tebevykstantys projektai: jaunimui skirtas„Istorijų pasakojimo festivalis“, šeimų festivalis „Nuotykiai tęsiasi“, suaugusiųjų „Rašytojų mokykla“. Anykštėnai ir miesto svečiai turėjo pastebėti nuotaiką keliančias akcijas „Skaitiniai kaip vaistai“ ar Obuolinėse vykusią – „Skaitykis su knygomis“.
Skirtas ypatingas dėmesys senjorų emocinei sveikatai ir asmeniniam augimui, medijų ir informacinio raštingumo ugdymui, įvairaus amžiaus tikslinių grupių dalyvavimui kultūroje skatinti: įvyko 321 mokymai, 270 kultūrinių edukacijų, įsteigta net 12 skaitytojų ir teminių klubų, vien Anykščiuose vyko 23 susitikimai su autoriais ir knygų pristatymai.
Užmegzti ryšiai su Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Prancūzijos partneriais, nuolat vykdomi mokymai, keičiamasi gerąja patirtimi, plečiamas leidinių fondas.
2025 m. planuose – tarptautiniai projektai, bendradarbiavimas su UNESCO literatūriniais miestais, gyventojų dalyvavimą ir skaitmeninį, medijų ir informacinį raštingumą skatinančios, Anykščių literatūrinę tapatybę formuojančios kultūrinės veiklos ir, žinoma, pažintys su naujausiomis knygomis ir labiausiai laukiamais autoriais.
Naujas vizualinis identitetas
Nuo balandžio pradedamas naudoti kūrybinės agentūros „Autoriai“ sukurtas naujasis bibliotekos logotipas, atspindintis įstaigos vertybes ir paslaugų bei veiklų įvairovę, užkoduojantis ne tik Didžiulių inicialą, bet ir gebėjimą skaityti „tarp eilučių“. Palaipsniui naujasis stilius atsiskleis bibliotekos patalpose, virtualioje, ypač socialinių tinklų, erdvėje.
„Viena reikšmingiausių visų bibliotekos veiklų sukuriama vertė – ugdomas žmonių gebėjimas suvokti supančią aplinką, save, gebėjimas kritiškai tai interpretuoti, logiškai samprotauti. Kitaip tariant, stipri visuomenė yra ta, kuri turi gebėjimą skaityti plačiąja šios sąvokos prasme – tarp eilučių“, – dalijasi Jurgita Bugailiškienė.
Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos inf.






Žodžiai, gražūs žodžiai… Biblioteka-tai joje dirbantys žmonės, kurie sukuria atmosferą. Kodėl darbuotojai bėga iš bibliotekos ir per paskutinius metus tokia didelė jų kaita? Ne iš geros atmosferos palieka darbo vietas…Beje, dar reikėjo parašyti apie rugsėjo mėnesį taip skambiai Anykščius pristatantį projektą, kuris taip ,gražiai” vadinosi ,,Anykščių girdyklos”? Ir kuriam atseikėta tikrai nemažai pinigėlių. Bet pinigai gauti, tiek to, reikia kitų projektų… Dar skambesniais pavadinimais….
Labai didelis kontrastas tarp publikuojamo teksto esmės ir praktinių darbų vizualizacijos bei viešų publikacijų apie vykdomas bibliotekos filialuose veiklas, nesusijusias su tuo kas parašyta.
Apie kokį atsinaujimą galime įsivaizduoti pažiūrėjus į paskutinę nuotrauką, kurioje šalia tvarkingo knygomato ir virš jo už lango tik skurdą ir netvarką parodantys vaizdai.
Tikėkimės, kad savivaldybės Kultūros komisija patars įstaigos administracijai kaip ir kur reikia pasitvarkyti ir persitvarkyti siekiant prisidėti prie emocinei sveikatai ir asmeniniam augimui, medijų ir informacinio raštingumo visuomenėje ugdymo.
Vysi tik Anykščiuos atsinaujina iškur pynigėlių jie turi nieks nežyno,kas juos remę nežynau.