Minskietis Jurijus Paninas baigia pastatyti Anykščių siaurojo geležinkelio stoties maketą. Stoties pastato, vandens bokšto ir hidrokolonėlės maketas jau paruoštas. Vyksta krovinių sandėlio, lokomotyvų ir vagonų kūrimo procesas. Kurdamas Anykščių Siauruko stoties modelius, J.Paninas naudojasi paveikslėliais ir nuotraukomis iš Google žemėlapių.
Darbe naudojamas kompiuterinis trimatis modeliavimas, 3D spausdinimas, pjovimas lazeriu.
J.Paninas niekada nėra buvęs Anykščiuose ir gyvai nėra matęs mūsų Siauruko. „Norėjau atvažiuoti, bet sutrukdė koronavirusas. Apie jūsų Siauruką žinau labai seniai, nes visą gyvenimą domiuosi geležinkelių istorija. Labai gerai išmanau apie šilumvežius TU 2 ir TU 7, vagonus PV-40, jais jaunystėje važinėjausi, kai buvau Minsko vaikų linijos geležinkelietis. Ten buvo ir lenkiškų vagonų Zaw, kurių yra ir „Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje“. Beje, jūsų Siaurukas anksčiau 50 kilometrų įvažiuodavo į Baltarusijos teritoriją, bėgiai baigdavosi prie Naručio ežero, ten buvo galutinė stotis. Baltarusijoje siaurojo geležinkelio bėgių neliko, tik geležinkelio pylimas. Aš labai džiaugiuosi, kad Anykščių gyventojai išsaugojo bėgius ir sukūrė tokį puikų muziejinį geležinkelį“, – „Anykštai“ pasakojo minskietis.
Baltarusis užsiima geležinkelių modeliavimu, restauravimu ir istorinių daiktų, susijusių su geležinkeliu, kolekcionavimu. 2000 metais Jurijus pirmą kartą dalyvavo geležinkelių maketų parodoje, tuo pat metu pradėjo kolekcionuoti senus geležinkelio žibintus. 2004–2007 ir 2014–2019 metais J.Paninas vadovavo geležinkelių modeliavimo būreliui vaikams Minsko vaikų geležinkelyje. Deja, šį darbą teko palikti, nes administracija nesutiko įsigyti šiuolaikinės įrangos darbui. Jurijaus teigimu, jaunimą reikia mokyti dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis, modeliuojant trimačio projektavimo būdu, vėliau detalės iškarpomos lazeriu, spausdinamos 3D spausdintuvu, būtina išmokti dirbti su elektros grandinėmis, elektronika ir t.t..
2014 m. Kalėdoms Jurijus kartu su bažnyčios šventiku ir parapijiečiais sukūrė geležinkelio maketą, kuris tapo ir prakartėlės dalimi. 2014 ir 2015 metais kalėdiniu laikotarpiu maketas buvo pastatytas prie bažnyčios altoriaus, o nuo 2016 metų jis nuolat yra laikomas vienos Minsko bažnyčių rūsyje.
Minskietį internete atrado ir „Anykštai“ apie jį papasakojo dabar Anykščiuose gyvenanti Ramunė Malikėnaitė. Ji pati turi originalų pomėgį – kolekcionuoja namų, pažymėtų septintu numeriu, nuotraukas. Taigi, kai lankosi naujame mieste, turi konkretų tikslą – surasti septinto numerio namus.