Šeštadienio vidurdienį Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta tapytojo, grafiko Algimanto Švėgždos paroda „Esu gamtos dalis“.
Renginį pradėjo Anykščių kultūros centro folkloro ansamblis „Valaukis“, vadovaujamas Reginos Stumburienės. Ansamblis atliko žymųjį Antano Baranausko kūrinį „Anykščių šilelis“. Šis kūrinys pasirinktas neatsitiktinai – didelė dalis parodoje esančių darbų yra būtent A.Baranausko poemos vaizdiniai.
Šios parodos kuratorius ir sumanytojas, A. Švėgždos bendražygis, profesorius Arvydas Šaltenis pirmasis tarė žodį, prisipažindamas, jog seniai norėjo, kad Anykščiuose būtų eksponuojami A. Švėgždos darbai. Menininko bendražygis pasidalino jaunystės prisiminimais ir gražiausiomis akimirkomis, praleistomis su A. Švėgžda. Pasak profesoriaus, tapytojas itin mylėjo šį kraštą, nors tai ir nebuvo jo gimtinė. A. Šaltenis pasakojo, jog jau sirgdamas ir būdamas Vokietijoje, A. Švėgžda sugalvojo iliustruoti poemą „Anykščių šilelis“. Prieš tai menininkas buvo iliustravęs ir žymiąsias M. Martinaičio „Kukučio balades“.
Profesorius kalbėjo, jog A. Švėgžda taip mylėjo Anykščius, jog paprašė po jo mirties pelenus išbarstyti į Šventosios upę. „Jis pasirinko šią gražią upę tam, kad susilietų su gamta. Tą rodo ir parodos pavadinimas – „esu gamtos dalis“, – sakė A. Šaltenis.
Žodį tarė ir taip pat prisiminimais apie A. Švėgždą pasidalino menotyrininkas, kultūros veikėjas Viktoras Liutkus. Jis pasakojo, jog neseniai internete perskaitė apie vieną Amsterdame eksponuojamą V. Van Gogo parodą apie gamtą ir nusiraminimą. „Ko gero Algis būtų važiavęs žiūrėti šitos parodos“, – kalbėjo V. Liutkus. V. Van Gogas, pasak menotyrininko, buvo vienas mėgstamiausių A. Švėgždos dalininkų.
Be „Anykščių šilelio“ iliustracijų, parodoje galima pamatyti ir menininko šeimos portretus, jo paties atvaizdus, duonos, sūrių vaizdinius. Paroda veiks liepos – rugpjūčio mėnesiais.