Šį pirmadienį posėdžiavo Anykščių rajono savivaldybės Turizmo komisija.
Kaip anksčiau „Anykštai“ sakė šios komisijos pirmininkas, Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis, šiame posėdyje buvo planų pasikalbėti apie tai, ar po to, kai paaiškėjo, kad Labirintų parke darbuotojas galimai išprievartavo 15-metę, reikėtų iš šį pramoginį objektą valdančios UAB „Adovis“ atimti savivaldybės apdovanojimų nominaciją „Svečio mylimiausias“.
Tiesa, pokalbiai šia tema Turizmo posėdyje nevyko, sakė D.Žiogelis.
„Šita tema neišsivystė, nes sprendimas yra priimtas toks, kad kol tyrimas vyksta, jokių tolimesnių eigų. Nes čia buvo paviešinta prokuratūros pozicija – ten yra straipsniai įvairūs ir, kaip sako, toj eigoje negali čia…Tai mes tos temos ir neeskalavom“,- sakė D.Žiogelis.
Teisingai Dainiau,Kol vyksta ikiteisminis tyrimas,kol neivyko teismas,kol žmogus nenuteistas,tol negalima apdovanojimo ,,Svečias mylimiausias” atimti.Juk gali būti,kad vykdant ikiteismininį tyrimą,faktai nepasitvirtins ir byla nenukeliaus iki teismo.Kas tada? Prisiminkime mūsų Mero bylą ir teismus.
Gražusis, kokios jūsų tiesioginės funkcijos savivaldybėje?
„Tai mes tos temos ir neeskalavom” – kodėl? Helovyno pragariškoje šventėje visus graibo… ir gąsdina. Reikia būti ligoniu, mazohistu, kad tai toleruoti.
Yra toks stručio sindromas: įkišti galvą į smėlį ir įsivaizduoti, kad aplink niekas nevyksta. Šis sindromas Lietuvoje gerai žinomas nuo sovietinių laikų, kai senstantys imperijos vadovai žmonėms dalijo panašaus pobūdžio patarimus: užmerkite akis, siūbuokite į šalis ir įsivaizduokite, kad važiuojate. Praėjus 30 metų, kai gyvename nepriklausomoje valstybėje, šis sindromas niekur neišnyko. Pasakymas, kad „tai mūsų neliečia“, yra tas smėlis, į kurį strutis įkiša galvą.
Ar turizmo komisijos pirmininko dabartinė laikysena neprimena to paties?
Ar savivaldybė gali užtikrinti kad kituose rajono pramogų ir kitų paslaugų objektuose dirbantys asmenys su nepilnamečiais turi neteistumo pažymas ir atitinka etiško elgesio kriterijus atitinkamoms paslaugoms teikti? Ar savivaldybės atitinkamos tarnybos vykdo prevencinį darbą nustatant galimas veikas prieš nepilnamečių poveikį ne tik fizinio išnaudojimo, bet ir psichologinio poveikio?