Kitais metais, Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį, Lietuvos paštas planuoja išleisti daugiau nei dvi dešimtis pašto ženklų. Juose atsispindės ir 100 metų skaičiuosiančios moderniosios Lietuvos demokratijos, kultūros, mokslo pasiekimai, reikšmingi istorijos įvykiai, ir kelio į Nepriklausomybę bei Valstybės tapatybės atpažinimo ženklai.
„Ateinančiais metais ant pašto ženklų nuguls ne tik šalies išskirtinumą pabrėžiantys kultūros, meno, mokslo ir technikos pasiekimai, bet ir itin svarbių Lietuvos istorijos įvykių sukaktys, kurios pažymės kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą.
Šie pašto ženklai kitąmet su ypatinga žinia, kad atkurtai Valstybei – 100 metų, keliaus ne tik po Lietuvą, bet ir visą platųjį pasaulį. Filatelija yra neatskiriama mūsų valstybės tapatumo ir jos simbolių sklaidos dalis. Svarbiausius įvykius ir šalies pasiekimus įamžindami pašto ženkluose mes vieniems primename, o kitus paskatiname pasidomėti, kas ir kodėl ant jų vaizduojama, kodėl tai svarbu“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas.
Lietuvos paštas išleis pašto ženklus ar blokus šiomis temomis: „Lietuvos valstybės simboliai. Gediminaičių stulpai“, „XIII žiemos olimpinės žaidynės“, „Lietuvos valstybės atkūrimui – 100 metų“, „Vydūno 150-osios gimimo metinės“, „Lietuvos skautams – 100 metų“, „Europa. Tiltai“, „Andriaus Sniadeckio 250-osios gimimo metinės“, „Lietuvos tautinės mažumos ir bendrijos. Totoriai“, „Pasaulio Lietuva“, „Lietuvos gyvūnai“, „Šiuolaikinis lietuvių menas“, „Moderniosios Lietuvos institucijoms – 100 metų“, „Moterų balsavimo teisės įtvirtinimui Lietuvoje – 100 metų“, „Šv. Kalėdos ir Naujieji metai“, „Pirmiesiems lietuviškiems pašto ženklams – 100 metų“.
Artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį meno ir kūrybinių industrijų atstovai buvo kviečiami įprasminti teikiant savo sukurtus pašto ženklų projektus ir taip tapti 2018 metais leisimų pašto ženklų autoriais.
Temas pašto ženklams yra patvirtinusi Pašto mokos ženklų leidybos komisija, kurią sudaro Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos pašto atstovai, dailininkai, istorikai, filatelistai ir kitų sričių specialistai. Temas 2018-aisiais leisimiems pašto ženklams teikė visuomeninės organizacijos, iniciatyvinės grupės, institucijos, akademinės visuomenės atstovai bei gyventojai.