Vilkas labai blogas žvėris, labai labai blogas, kiek kiškių sudrasko. Tačiau paradoksas, išnaikinus vilkus, padėtis tik pablogėja, mat gerieji zuikiai staiga ima krėsti eibes, plinta visokios ligos, o neretai bekonkuruodami ima uoliai vienas kitą galabyti. Žodžiu, nėra baisesnio žvėries už įpykusį zuikį.
Vilkas labai blogas žvėris, labai labai blogas, kiek kiškių sudrasko. Tačiau paradoksas, išnaikinus vilkus, padėtis tik pablogėja, mat gerieji zuikiai staiga ima krėsti eibes, plinta visokios ligos, o neretai bekonkuruodami ima uoliai vienas kitą galabyti. Žodžiu, nėra baisesnio žvėries už įpykusį zuikį.
Taigi, gamtoje būtina pusiausvyra. Manau, žmonių visuomenėje taip pat. Žvelgiant į Anykščių padangę ir rajono reikalus, pirmiausia priekaištus reiktų mesti „vilkui“ – opozicijai. Pusiausvyros rajone nerasta, opozicijos balso nesigirdi,
Galvojimas, jog reikalai susitvarkys, jei visi mąstys taip pat, yra žalingas iš esmės. Jei visi vienodai galvoja, tai komunizmas, o jei verčiami galvoti vieningai, tada tai totalitarizmas. Gyvenome santvarkoje, kur buvo viena partija, tačiau niekas nesidžiaugė. Kvaila visuomenė stengiasi bet kokiais būdais visus priversti būti klonais. Žinoma, dėl gerų tikslų. Protinga – išlaiko skirtingas asmenybes ir nuomonių spektrą, todėl gauna galimybę pridaryti mažiau klaidų. Kiek pastebiu, opozicijos „vilkų“ nebuvimas Anykščių rajone kuria pavojingą situaciją, kai turėti kitokią nuomonę tampa vos ne nusikaltimu. Galvos ima lėkti, o jei niekas neprieštarauja, tai kodėl dar kelių nenuėmus ir nepasodinus reikalingų žmonių? Gamta tuštumos nemėgsta, jei vilkų nebėra, zuikiai ima suvilkėti.
Tokioj atmosferoj gimsta tik kvailystės. Niekas nenori gadintis santykių ir tiesiog pasakyti, kad gali būti ir kitaip. Paimkim, kad ir naują valdžios žaisliuką – Sakralinio meno centrą. Bendru įsitikinimu, jis jau tapo pačiu svarbiausiu turizmo objektu rajone. Tačiau nėra kam paklausti, o kas bus su tuo centru, į kurį dabar metami šimtai tūkstančių, kai šalia pasistatys nauja moderni biblioteka? Juk iki šiol Sakralinio meno centras nepasiūlė kažko ypatingai naujo – rengia susitikimus kaip biblioteka, koncertus kaip kultūros centras ir koplyčia, rodo kiną kaip kultūros centras, rengia parodas. Ar mes sulauksime tokių laikų, kai koncertus ims organizuoti ir Arklio muziejus, o dailininkų parodas – Siaurojo geležinkelio muziejus? Pripažinsiu, žavu būtų stebėti simfoninį orkestrą ant padargų, kai klausydami Mocarto žiūrovai kramtytų ruginį šiaudą. Tiesiog Klojimo filharmonija. Ko gero, net išgarsėtume pasaulyje.
Graži idėja ir kurti Angelų muziejų, tačiau opozicija galėtų paklausti, kodėl reikia jį įkurti savivaldybei nepriklausančiuose pastatuose, juos suremontuojant už valdiškas lėšas, kai pilna laisvų savivaldybei priklausančių pastatų, o pasibaigus statyboms jų dar padaugės, kodėl įkūrimas kainuos tiek, ar yra kokių alternatyvų ir t.t. Niekaip nesugebama parduoti knygyno, senosios ligoninės, bus pastatytas Meno inkubatorius – ar nebūtų vietos tam 100 angelų ten?
Žinoma, sudėjus milijoną iš bet kokios gryčios pilį padarysi ir veiklą organizuosi. Neturiu nieko prieš patį Sakralinio meno centrą, dirba puikios darbuotojos, stengiasi, tačiau idėjai realizuoti reikia kažko kito, o ne to, kas jau daroma kitų įstaigų, reikia surasti savo vietą, o jei yra papildomų milijonų, tai tik valio – dėkim, vadinasi, krizė – jau praeitis.
Ir tokius klausimus turėčiau kelti ne aš, o opozicija, nes juos žmonės išrinko rūpintis rajono reikalais, jie kilnoja rankeles, kai skirstomi biudžeto milijonai. Galima pasiteisinti, kad opozicija yra mažuma, nenugalėsi, tačiau jeigu bus keliami klausimai, galbūt ir valdantys susimąstys, turės alternatyvą galvoti kitaip. Todėl zuikiai nekalti, kaltas vilkas.