Per metus blogai vertinančių Lietuvos ekonominę padėtį padaugėjo 17 procentinių punktų, rodo naujausia sociologinė apklausa.
Naujienų agentūros ELTA užsakymu liepos 10-23 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai” atliktos apklausos duomenimis, liepą 12 proc. apklaustų šalies gyventojų manė, kad per paskutinius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, 44 proc. nurodė, kad ji nepasikeitė, o keturi iš dešimties (40 proc.) respondentų atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per paskutinius kelis mėnesius pablogėjo. 4 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Anot sociologų, lyginant su prieš mėnesį vykusia apklausa, gyventojų vertinimai šiuo klausimu nepakito, o per paskutinius metus (lyginant su gyventojų atsakymais 2014 metų liepą) blogai vertinančių Lietuvos ekonominę padėtį padidėjo 17 procentinių punktų.
Situacija šalies ekonomikoje kiek daugiau nepatenkinti vyresni nei 30 metų žmonės, gyvenantys kaime ir mažesniuose miestuose, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 450 eurų), darbininkai, ūkininkai, bedarbiai ir pensininkai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų žmonės.
Ekonominės padėties pagerėjimą per paskutinius kelis mėnesius dažniau pastebėjo jaunimas iki 30 metų, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, vadovai bei specialistai ir tarnautojai.