Baigiasi gegužė – penktasis metų mėnuo… Anykščių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje paspaudus ant nuorodos „Žiniasklaidai“, pavyko aptikti vos šešis pranešimus spaudai. Jeigu jau visai tiksliai apie pranešimus kalbėti, štai tokia statistika – sausio mėnesį naujai įkurto Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus viešųjų ryšių specialistė Virginija Ros Garcia atostogavo, vasario mėnesį labai smarkiai dirbo – paskelbti NET 3 pranešimai spaudai, kovo mėnesį vėl atostogavo, balandį irgi pakankamai sunkiai dirbo – 2 pranešimai, o štai, ką veikė gegužės mėnesį, tampa aišku, perskaičius gegužės 20 d. (beje, ir vienintelį šį mėnesį) pranešimą spaudai. Pasirodo, gegužės 15 – 18 d. savivaldybės delegacija keliavo į Švediją. Matyt, dvi savaites ruošėsi kelionei, tad jokių pranešimų ir nebuvo…
Su statistika baigiam ir kapstomės giliau, t.y. skaitom pranešimus… Paskutiniame pranešime savivaldybės viešųjų ryšių specialistė V. Ros Garcia rašo apie vizitą Švedijoje. Tik gaila, kad iš specialistės sukurto teksto netampa aiškiau, ką anykštėnų delegacija šioje Skandinavijos šalyje veikė. Citata iš viešųjų ryšių specialistės pranešimo: „Kelionės tikslas – aptarti sutarties atnaujinimo, susitikti su Lietuvos Švedijos draugijos nariais ir valdybos pirmininke Viola Ingvarsson bei Gnosjo miesto socialinių reikalų skyriaus vedėju Bengt Andersson bendradarbiavimo ir bendrų socialinių projektų galimybių tarp Anykščių, Odeshogo (Švedija) ir Stefan Voda (Moldova) aptarimui“.
Būtų labai įdomu sužinoti, ką apie savo pavaldinės lietuvių kalbos žinias mano jos viršininkas, SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS VILIUS JUODELIS. Ar viešųjų ryšių specialistė prieš išsiųsdama pranešimus žiniasklaidai neduoda jų perskaityti savivaldybės vyriausiajai specialistei – kalbos tvarkytojai Violetai Juciuvienei? O gal „ne lygis“ viešųjų ryšių specialistei, baigusiai Šiaulių universitetą, pagalbos kreiptis į Vilniaus universiteto absolventę V. Juciuvienę?
Kviečiame pareikšti savo nuomonę apie savivaldybėje dirbančių specialistų nepagarbiai ir netaisyklingai vartojamą gimtąją kalbą. Kokį savivaldybės įvaizdį formuoja tokie specialistai? O gal reikia įsteigti dar vieną etatą – komunikacijos specialisto, kuris viešųjų ryšių specialistei padėtų bendrauti ne tik su žiniasklaida, bet ir su kolegomis?