![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2014/03/30772_30710_regular_lioge-a2_resize.jpg)
Dar kartą peržiūrėjau savivaldybės tinklapyje paskelbtą, jau patvirtintą, savivaldybės biudžetą 2014 metams . Susidaro įspūdis, kad Anykščių rajono biudžetas yra savivaldybinė, o gal valstybinė ir komercinė paslaptis? Mūsų valdžia įtvirtino dar vieną savivaldos principą- Ne Tavo reikalas anykštėne, t.y. kuo mažiau anykštėnai žinos, tuo ramiau vietinei valdžiai bus.
Mero patarėjo A.Bauros pažadai, kad gyventojai tikrai gaus išsamią informaciją apie 2014m. rajono biudžetą, ir liko pažadais. Kažin ar iki šviežių bulvių tie pažadai bus įgyvendinti? Taip ir liko neaišku Kurklių, Debeikių, Viešintų , Svėdasų ir kitų seniūnijų gyventojams, kiek gi lėšų 2014m. pateks į seniūnijas kelių ir gatvių remontui, priežiūrai ir plėtrai, vandentvarkai, viešųjų erdvių sutvarkymui ir t.t.,nes svarbiausias rajono valdžios principas – Ne tavo reikalas anykštėne…..
Aiškinamojo rašto apie 2014m. rajono biudžeto asignavimus(išlaidas) rajono valdžia, matyt sąmoningai nepateikė, nes tai ne tavo reikalas anykštėne. Belieka tik paklausti mero ir Tarybos narių, kas gi slepiasi po tam tikromis eilutėmis? Suintrigavo kai kurių išlaidų dubliavimas. Pavyzdžiui, darnios kurortinės plėtros programoje, vienoje eilutėje 20 tūkstančių litų skiriama kūrybinių industrijų plėtrai, o jau kitoje, tos pačios programos, eilutėje 250 tūkstančių litų skiriama viešųjų paslaugų kūrybinių industrijų plėtotei organizavimui ir vykdymui, o dar kitoje – 243 tūkstančių litų Anykščių rajono kūrybinių industrijų plėtros galimybių įvertinimui ir strategijos sukūrimui. Viso tai jau 513 tūkstančių litų.
Kyla klausimas, ar tik šios 0,5 milijono litų lėšos nėra skiriamos naujam rajono valdžios kūdikiui- Menų inkubatoriui? Oficialiai skelbiama, kad Menų inkubatoriaus atsiradimo Anykščių padangėje kaina yra 5 513 403 Lt. Projektui finansavimas buvo skirtas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas priemonę „Asistentas –2“ . Kažkodėl valdžia nutyli, kiek gi iš viso jau skirta Menų inkubatoriui iš rajono biudžeto? Kiek kiekvienais metais, kaip dotaciją rajono valdžia privalo skirti Menų inkubatoriui išlaikyti ? Parengus projektą ir gavus finansavimą steigti Menų inkubatorių, projekto vykdytotojas nuo Sutarties įsigaliojimo ir 15 metų po projekto pabaigos be Lietuvos verslo paramos agentūros ir Ūkio ministerijos raštiško sutikimo privalo nekeisti savo veiklos, kuriai skiriamos finansavimo lėšos, pobūdžio ar įgyvendinimo sąlygų ir nenutraukti šios veiklos, nedalyvauti reorganizavime ir nesireorganizuoti. Be to rengiant paraišką privalu buvo nurodyti projekto tęstinumo užtikrinimą, pateikiant informaciją apie numatomą lėšų poreikį sukurtai infrastruktūrai išlaikyti ir jo finansavimo šaltinius. Ar tik tie 0,5 milijono litų, kiekvienais metais, nebus savivaldybės įsipareigojimas 15 metų išlaikyti Menų inkubatorių? Ar tik ne meras užgarantavo, kad menų inkubatoriaus išlaikymas biudžetui nekainuos nei lito?
Kiek gi darbuotojų menų inkubatoriuje, 3-4? Plius jau dirbančios trys menininkės. Stambus kolektyvas. Nebloga lašelinė iš biudžeto, po 2 tūkst litų kasdien? Kultūros darbuotojai ir sporto treneriai, muzikos ir dailės mokyklų mokytojai, kurie dirba kiekvieną dieną su anykštėnų vaikais, apie tokią lašelinę tik gali pasvajoti. O jie dirba ne su 21(berods tiek numatyta primti į inkubatorių menininkų?), o su šimtais anykštėnų vaikų.
Jei tikrai tas 0,5 milijono litų nusės menų inkubatoriuje, tokią lašelinę galima pateisinti tik tada, kai menų inkubatoriaus patalpomis ir inventoriumi kasdien naudos mūsų anykštėnų: muzikos ir dailės mokyklų mokytojai su savo mokiniais, meno kolektyvų vadovai su savo auklėtiniais.
O gal geriau tą 0,5 milijono litų paskirti tiems, kurie dirba su mūsų vaikais ir jaunimu?