„Anykštos” skaitytojai norėtų, kad Anykščiuose modernizuojant daugiabučius namus, būtų išsaugotas ant pastato J.Biliūno gatvėje esantis meno kūrinys.
„Anykšta“ domėjosi, kas tai per kūrinys, tačiau Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė sakė, kad šio sovietmečiu sukurto kūrinio autoriaus identifikuoti nepavyko.
Kokios gyventojų nuomonės dėl šio meno kūrinio išsaugojimo, bus skelbiama šio penktadienio laikraštyje „Anykšta“.
Man rodos,kad čia anksčiau buvo austų lovatiesių fabrikas ar tautiškų juostų,kažkas su audymu ryšosi,o čia austos juostos ar lovatiesės, tautiškos juostos reprezentacija,kaip pavyzdys,kad tokius audžia.
miesto centre geriau nugriaukit išsikėtusią varną, o ko jus prie šito kurinio prikibot, dabartiniai daug baisesni
Gėda, kad nesugebama net šio puikaus sąlyginio dekoratyvinio kūrinio autoriaus susirasti – koks muziejinis, paminklosauginis lygis belikęs, kad didžiausio viešo kūrinio fasade nesugebama autorystės žinoti ir tinkamai interpretuoti kūrinio minties. Garantuoju, kad laikraštis jį yra aprašęs, tik reikia maetro Jono Junevičiaus reikia klausti, mokytoja Dikčiuvienė gali žinoti, nekalbat apie „Vyno gamyklos” istorijos žinotojus.
O kūrinio restauruoti turbūt nereikia, reikia tik jį nuvalyt chemikalais ir tai tikrai nėra brangu, tik Stankevičienė turėtų pirštus pajudinti.
Sovietyno prieskonis, nereikia išsaugot. Priduot į metalą ir gautus pinigus paaukot.
nei ka. Greiciau is Aulaliu busi atskelus
Ar negana naikinti meno kūrinius, kažkoks apsėdimas. Kuo jis kam užkliuvo? Jeigu sukursite ką geriau, tai miete vietos yra.
Sutinku su Romualdo nuomone
Kodėl Stankevičienė neatlieka savo darbo. Tai išliekamąją vertę turintis kūrinys, reiktų įtraukti į saugomą paveldą.
Gal dėl to, kad savivaldybės biudžetinės įstaigos- įvairūs muziejai su juose imituojančiais muziejininkystės darbą darbuotojais neranda reikalo atlikti miesto vertbių aprašymui ir pateikimui į savivaldybės adminisrtaciją rekomendacijų dėl tokiems objektams tinkamų vertingųjų kriterijų visumos atitikimo ir savivaldybės apsaugos statuso suteikimo.
Verbickas daro komerciją, o vertybių registravimas jo nedomina.
nereikia pereiti į atskirų tarnautojų veiklos suasmeninimus. Puikiai visi, kas mąsto plačiau, supranta tai, kad biudžetininkai stengiasi įtykti valdantiesiems rajoną politikams, kurie diktuoja ir kultūros įstaigų veiklos tikslus- užsidirbti pinigų. Negali juk muziejus neuždirbdamas pajamų kaip TVIC-as egzistuoti vien iš politinių partijų susitarimų taryboje ir savivaldybės biudžeto melžimo kaip senapienės karvės….
Tai jau geriau nei Vilniaus supuvęs vamzdis.
Vamzdis yra geriausias meno kūrinys.
Tikrai išsaugoti.
Tai jei nepavyko issiaikinti autoriaus tai gal ne lietuvos priesas ir butinai issaugoti nes tai meno kurinys ir tikriausei turi prasme
Draskykit viska nebus statet nejus dirbote.tokia jusu jau dabartis!
Būtinai išsaugokit Gaidį ant Vorūtos sienos – vaikams ilgai primins rajono komunisto vadovavimo laikus.
Aisku issaugoti.
Renavuokit namą,bet kurinį reik isaugoti.Čia jokio klausimo kilti neturėtų,palikt,ar nepalikt.
jei sostinėj kanalizacijos vamzdį negalima šalint, tai čia nėra nei kalbos, būtina palikti
Reiketu issaugot , vis ne plika namo siena butu , juk cia vario vario ploksteles .
Freskos svoris apie 1,2 tonos. Tonos kaina 6400€.
Paaiškėjo dėl ko nori naikint
Galim lažintis, kad neužilgo atsiras pas mus metalo krūvoje šis istorinės vertybės meno kūrinys.
Išsaugoti reikia būtinai
Puikus. neišsišokantis meninis akcentas, abstrakti kompozicija, iš kokybiškų ilgaamžių medžiagų, -panašu, vario. Ir jokios restauracijos nereikalaujantis, -nes tai natūrali metalo patina, -oksido sluoksnis. Gal kam nors nesuprantama, bet ir nėra įmanoma kad visiems patiktų menas, ir tai negali būti priežastim sunaikinti profesionalų taikomosios dailės kūrinį.
Žinoma, jis trukdytų renovuoti fasadą, bet tai išsprendžiama techninėmis priemonėmis, jei tik bus priimtas adekvatus sprendimas išsaugoti.
Solidus abstraktaus meno pavyzdys, neabejotinai vertas išsaugojimo ir įrašymo į saugomus miesto meno objektus.
Tokį darbą dabar užsakyti sukurti ir pagaminti kainuotų tikrai ne metalo kaina..
Mąstykite apie vertybes platesniu mastu.
Sutaupę kūrinio išsaugojimui nuskursite dvasiškai.
Mieli Anykščių gyventojai – išsaugoti būtina!!!
Iš nuotraukos matyti, kad kūrinio medžiaga greičiausiai VARIS (duodu 99,9%).
Tai reiškia, kad pridavus į metalo supirktuvę išmontuotą kūrinį įmanoma gauti pakankamai solidžius pinigus, tiesiog už metalą.
O tai jau motyvas sunaikinti puikų abstraktų pano. Tokio lygio kūrinio iš vario viešoje vietoje dabartinė karta jau nepajėgi pagimdyti. Mieli Anykščių gyventojai – išsaugoti būtina!!!
Pasistoja klausimas ar renovacijos organuzatoriui, valstiečių frakcijos pirminikėliui nėra svarbiau dekoraciją prisisavinti ir nudaigoti, nes savivaldybė šio meno kūrinio nėra apsirašiusi kaip turto. Taigi, jeigu namo gyventojai bus apgauti, prigąsdinat, kad jiems teks apmokėti šios dekoracijos išmontavimo, saugojimo, sumontavimo ir tolimesnės priežiūros darbus, tai tolimenis išlikimas galimai aiškus.
Ko šmeiži žmogų.Gal pats kaip krikštolas esi .Begediškai ir iš oro paistalai.Nei žinai kaip bus nei ką.
tame, kad renovavimo metu reikia įdėti darbo, kad išsaugoti šį dekoratyvinį elementą, kuris tikrai negadina Anykščių vaizdo. Apgenėti medžius, kad būtų matomas – bet tai darbas, o dirbti taip nesinori, geriau paplepėti.
Tai tu dirbk.
Priežiūra namų fasadų, kurie naudojami ir miesto įvaizdžio pristaymui, gulasi ant namo administratoriaus atsakomybės. Jeigu namą administruojanti savivaldybės bendrovė neprižiūri mistui puošti skirtų dekoratyvinių elementų, meno kompozicijų, tai čia jau rajono politikų, miesto vadovų garbės reiklas. Daugiabučių renovacija neturi bloginti miesto meninio-architektūrinio įvaizdžio vien tik žiūrint į ekonominius atnaujinimo darbų išskaičiavimus ir renovaciją organizuojančiųjų pelną.
savo darbą ir kiekvienam linkiu, o ne orą drebinti „pezalais”
Mano nuomone, puiki kompozicija. Žinona, prašosi restauravimo šiokio tokio, tačiau aš už tai, kad verta investuoti lėšų ir išsaugoti. Po dar 30 metų, manau, kalbėsim ir vertinsim kaip vertingą palikimą.
Nu kam jis reikalingas, valančiaus gatvėi daugiabučio vysį nubalsavo kad Gaidį reike sunaikinti kur nūpaišytas ant sienos nebent ten namyniai paukščiai gyvena.
Taip ir tik taip !
Vilniun sugūžėjusiu ir prie valdžios prisibrovusių piemenų kaimiečių pavyzdžiu manau. Nederėtu, nesolidu.
Galėjai pats brautis.
Nustokim naikinti praeities paminklus, kūrybines to laikmečio apraiškas. Ar negasdina tai, jog ateity gal bus naikinami dabarties paminklai. Tai istorija, kurios neišbrauksim. Griauti lengviau, nei statyti…
Šis gan stilizuotas kūrinys ( primena rugių lauką) dar gražiau atsiskleistų, jei renovuojant uždengtų plytas.
Jeigu šitos geležys ant mūro sienos yra meno kūrinys, tai aš tada būsiu Romos popiežius. Nudraskyt viską ir nepykdyt žmonių tokiais menais.
Ašej mysliju kad rajke vyskū najkint kas tik pre rusa buva sukurta, bo savietmetis taj yr blogis kaj kūriū žmaniū akim žiūrint, je dabartes kuriniai sukurti yr gėris, menas. Rajke ir visus namus, gamyklas sugriaut, tyltus, makyklas, kulturas namus katre savietmety buva pastatyti. Gal tadu ir Svedasū keulydžiū kompleksu kas nors nugreus ir anas nebesmirdins mestele gal jau puse šimta metū.
Centre slidininkas ! Nugriaut ir atstatyt laikrodį su fontanu !!!
Kuo užkliuvo ir KAM užkliuvo ir KĄ Numatė jau vietoj šio kūrinio ? Palikit tai miesto istorija o nekaint viską ir kišt modernizmą ï pensininkų bažnytkaimį! Nedera .
Blogiausia, kad Anykščiuose yra iš vėlyvojo sovietmečio daug gerų dailės kūrinių, ypač skuptūrų ir dekoratyvinių darbų, iš ano laiko nėra įpaminklinti, nes savivaldybės darbuotoja paminklosaugininkė Daiva Stankevčienė to nedaro ir viskas. Visi paminklai sąraše tik iš sovietmečio, o daugybė puikių profesionalių kūrininių neturi paminklinės apsaugos ir juso sunaikinus nebūtų niekam atsakomybės. Net poeto, vyskupo A. Baranausko tėvų kapas neįpaminklintas ir nei Verbickui, bei Kontrimavičiui, nei R. Vanagui, nei Baranausko mokyklos vadovams ir mokytojams nei kitiems Anykščiuose tas visai nerūpi, o pats poeto tėvų kapas su kryžiumi apleistas, unikali kapo tvorta su užrudijusiu kamščiu, todėl net įeiti ir padėti žvakę ar gėlę ten neįmanoma.
ir ne piemenim spresti. tik gyventojai gali pasakyti, nes namas ju. Ar skaitosi siena iš vidaus Tavo, o iš lauko valdžios. Kaip čia yra?
Viską sugriauti ,nuplėšti ,sunaikinti .kuo skiriatės nuo lenino šunų
Dar svarsto.Ko čia rėkauti.
užkliūvo
Nupiešiau savo gaidį ant Vorutos pastato sienos, čia reikia nupiešti vištą…Bus velykoms kiaušinių… ?
Tai profesionaliai sukurta abstrakti kompozicija, kokybiška, tik jau jos paviršius oksidavosi, todėl reiktų nuvalyti, bet tai 100 kartų geresnis kūrinys už po šungrybes ir musmires braidančio gaidžio – narkomano piešinį.
Nesuprantamas kūrinys tikrai.
tai juk dekroatyvinis abstraktas, o ne realistinis tikrovės pakartoojimas – viskas su juo gerai.
Tai aišku geriau negu gaidys.Ten jau tikrai siaubas.