Anykščių dvarvietės archeologinius tyrimus atliekantys mokslininkai dr.Gintautas Zabiela ir dr.Tomas Baranauskas rado Jogailos laikų monetą, kuri pakeis Anykščių istoriją.
„Tai, ką radome, leis maždaug 50 metų paankstinti Anykščių istoriją, lyginant su pirmuoju paminėjimu. Suprantama, tai nėra tas pats, kas rašytinė istorija, kurios pradžia nesikeičia, bet galima kalbėti apie tai, kad Vorutos pilis paskutiniu savo gyvavimo etapu ir Anykščių dvaras gyvavo tuo pačiu metu, kaip du skirtingi objektai, skiriami tik 2 km, o ne dvaras buvo perkeltas iš pilies, išnykus gynybinės pilies funkcijos poreikiui”, – „Facebook“-e parašė dr.T.Baranauskas.
Anykščių dvarvietės archeologiniai tyrimai atliekami Anykščių rajono savivaldybės užsakymu, nes planuojama Anykščių menų inkubatoriaus plėtra. Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė „Anykštai“ sakė, jog pagal pirminę viziją buvusios dvarvietės teritorijoje ketinama įrengti naujas požemines dirbtuves menininkams, o kitame Anykštos krante statyti jiems laikinuosius gyvenamuosius būstus.
Plačiau -„Anykštoje“
Primena pasaką. Apie senovės Egipto kasinėjimus.
– Mokslininkai rado varinės vielos, kasinėdami Egipte. Tai reiškia, kad ten jau prieš mūsų erą buvo internetas.
– Na ir kas? Pas mus Anykščiuose irgi kasinėjo. Jokios vielos nerado. Tai reiškia, kad pas mus jau tada buvo bevielis internetas!
O i6 tikro vieną monetą galėjo net ir grybautojas pamesti. Smetonos laikais už grybavimą imdavo vieną litą. O kiek imdavo Jogailos laikais, niekas nežino.
Puiki Jogailos moneta. Ant ankstyvo kalimo buvo legenda IAGAL REX (pažiūrėkit Youtube filmuką tokiu pavadinimu), ant vėlyvesnių, kaip ši, jau buvo rusėniška arba imitacinė legenda.
Tai va, tyčiojosi visi iš Balčiūno, juokėsi „Anykštoje” per keturis straipsnius R. Vanagas, ikandin ir A. Verbickas, T. Baranauskas, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaras Anykščiuose yra nevertas dėmesio, kad karališkojo Anykščių kalendoriaus renginiai yra nesąmonė, ir štai tau – moneta rodo, kad dvaras jau buvo Vytauto laikais, ir po to Švitrigailos, o ne nuo Kęstutaičio ir Kazimiero Jogailaičio, kuris 1442 lapkričio 7 apsilankė dvare.
Ir ką? vadinasi ir A. Karaliaus galvojimas turi pagrindo daugiau, nei iš to tyčiojosi dr. T. Baranauskas lapkričio 7 d. renginyje bibliotekoje, visus išvadinęs durneliais.
Nieko nenoriu sakyt nei prieš nei už…bet nepamirštame..kad pirma atsirasdavo keliai…tik tada šalia jų gyvenamosios zonos..tai galėjo but keliavimo metu pamestas vienetinis egzempliorius
Monetos – valio! Idomu!!!
O kas yra „laikinieji gyvenamieji būstai”? Labai jau idomu kurioje vietoje norima juos statyti. Gal galima plačiau apie tai?
apgyvendinsime laikinuose būstuose
kas ce per mada urvuos list