Pirmadienį Sakralinio meno centre buvo atidaryta Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda “Po Aukštaitijos dangumi”. Fotomenininkas dvi valandas bendravo su anykštėnais, rodė nuotraukas iš savo knygos „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“, kurioje yra ir anykštėnų rašytojo Rimanto Vanago ir tautodailininko Roberto Matiuko portretai. Triūba ir kontrabosu grojo Eugenijus Kanevičius, kurį fotomenininkas pristatė kaip „didžiausią Lietuvoje bosų ir natų meistrą“. O pats muzikantas keisdamas didžiulius instrumentus juokėsi, kad niekada nesirinko lengviausio kelio.
Renginį vedusi „Anykštos“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė vardino A.Aleksandravičiaus apdovanojimus ir talentus. Jis, pasirodo, ir buvęs kultūristas, kultūrizmo treneris, ir eseistas, ir buvęs verslininkas. O ir fotografijos žanrų, kuriuose reiškiasi A.Aleksandravičius spektras, beveik beribis. 2013 m. A.Aleksandravičius išleido „Žemaitėjė – mona meilė“, o pernai išėjo jo nuotraukų albumas apie Aukštaitiją. „Tomui dovanoju abu tomus“ – abi knygas įteikdamas Anykščių Menų centro direktoriui Tomui Tuskeniui žodžiais žaidė A.Aleksandravičius. Fotomenininkas pasakojo, kad sunku fotografuoti aktorius, nes tie nemoka nevaidinti. Linksmai dėstė, kaip vyko jo fotosesija su Arvydu Saboniu. Pasak A.Aleksandravičiaus, A.Sabonio fotosesija truko pusantros valandos, o per tą laiką didis sportininkas pasakė tris sakinius. G.Šmigelskienės paprašytas, A.Aleksandravičius papasakojo istoriją apie rašytojo Ričardo Gavelio akinius. Pasirodo, R.Gavelio vizitinė kortelė virtusi rašytojo nuotrauka, kurioje jis sudaužytu akinių stiklu, yra surežisuota. A.Aleksandravičius pats pirko ir optikos darbuotojų prašė tinkamai sudaužyti akinių stiklą, o paskui įkalbinėjo R.Gavelį pozuoti su tais akiniais… „Gyvenau Panevėžyje, galvojau, kad Aukštaitija – lygumų kraštas. Kokios kalvos? Nuo Panevėžio iki Biržų nepargriūsi net girtas eidamas, nėra už ko užkliūti… Bet kai čia atvažiavau, kai pamačiau Anykščius, Zarasus, Ignaliną… išlipęs iš automobilio net pamiršdavau savo reikalu nueiti į griovį.“ – kaip keitėsi jo Aukštaitijos samprata, pasakojo A.Aleksandravičius. A.Aleksandravičiaus parodą “Po Aukštaitijos dangumi” galima apžiūrėti Anykščių menų centre.
Apie autorių:
Algimantas Aleksandravičius (1960 m.) yra Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP). Surengė Lietuvoje ir užsienyje per šimtą personalinių parodų. Daugelio fotoalbumų ir parodų sudarytojas. Penkiolikos autorinių fotografijų albumų autorius. 2002 metais A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos premija Už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis. 2003 metais pripažintas geriausiu Europoje portretistu ( konkurse Fuji Euro Press Photo pirmoji vieta Portreto kategorijoje ). Tais pačiais metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė meno premiją Už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus. 2003 metais suteiktas Panevėžio Metų menininko garbės vardas. 2006 metais – Lietuvos spaudos fotografijos Auksinis kadras 2006temos Portretas nugalėtojas. 2007 metais Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Algimantą Aleksandravičių apdovanojo ordino Už nuopelnus Lietuvai medaliu. 2008 metais įteiktas Nyderlandų Riterio ordinas. 2009 metais apdovanotas Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40 -mečio aukso medaliu. 2010 metais apdovanotas Aukso žvaigžde (Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra). 2011 metais pripažintas geriausiuBaltijos šalių portretistu ( Gran Prix konkurse Baltic Photo Contest 2011).2011 metais konkurse Lietuvos spaudos fotografija 2011 Portrtreto, Sporto ir Reportažo temose Auksinių kadrų nugalėtojas. 2011 metais Tarptautinės fotografijos parodos Gyvos žemės mintys pagrindinio prizo laimėtojas. 2011 metais Tarptautinės fotografijos parodos Kazachstanas pabaltijiečių akimis I vieta Portreto kategorijoje ir konkurso pagrindinio prizo laimėtojas. 2011 metais paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2012 metais įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo medalis už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą. 2012 metais suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės nario vardas. 2013 metais Tarptautinės fotografijos parodos Žirgas fotografijoje pagrindinio prizo laimėtojas.2013 m. įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija.