Anykščių miesto šventės metu, prie Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos eksponuojama mokytojo Jono Juknevičiaus fotografijų paroda ,,Anykščiai, kur gražu ir įdomu.“ Ši paroda skirta mokytojo poligloto ir fotografo J. Juknevičiaus 100-osios gimimo metinėms paminėti.
Anot Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, kuriame yra fotografo nuotraukų fondas, koordinatoriaus Tautvydo Kontrimavičiaus, ši paroda – puikus būdas pagerbti J. Juknevičių, priminti jo asmenybę žmonėms, kurie asmeniškai jį pažinojo ,,Jis anykštėnams buvo labai brangus žmogus, ne kartą pataręs, padėjęs“, – teigia T. Kontrimavičius. Parodoje eksponuojamose fotografijose – J. Juknevičiaus Anykščiuose fotografuoti kadrai. Eksponuojamų nuotraukų įamžinimo laikmetis, anot T. Kontrimavičiaus, XX amžiaus vidurys, maždaug iki 1980-ųjų. Muziejaus koordinatorius sako, kad J. Juknevičius yra palikęs pėdsaką Anykščiuose, jis pirmasis, užlipęs į Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokštą, nufotografavo miestą iš aukštai. Tuo metu niekas kitas to padaryti nedrįso.
T. Kontrimavičius sako, kad miesto šventės metu eksponuojamą parodą, ir po šventės, dar apie savaitę bus galima pamatyti prie L. ir S. Didžiulių bibliotekos. Vėliau eksponuojamas fotografijas ketina padovanoti Anykščių Jono Biliūno gimnazijai, kaip edukacinę priemonę.
J. Juknevičius buvo užsienio kalbų mokytojas, poliglotas, vertėjas, visuomenininkas. Gimė Panevėžio rajone, tėvai buvo pasiturintys ūkininkai. Antrojo pasaulinio karo metais, mokydamasis Panevėžio berniukų gimnazijoje, išmoko vokiečių, prancūzų ir lotynų kalbas. 1942–1943 metais Vilniaus mokytojų institute studijavo vokiečių kalbą ir literatūrą. 1943 metais šios studijos buvo nuotraukos okupacinės valdžios. 1943–1946 metais, sugrįžęs į Panevėžį, dirbo kalbų mokytoju. 1953 metais J. Juknevičius atsikraustė į Anykščius ir čia pasiliko visam laikui.
Puikus pedagogas ,fotografas ,sodininkas ,poliglotas ,geras nuoširdus draugas ,protingas žmogus. Pagarba Jonui!
Buvo nuostabus žmogus