Vakar Anykščių Sakralinio meno centre vyko kultūros vakaras, kurio metu atidaryta Mstislavo Dobužinskio paroda „Senoji Lietuva“, savivaldybės tarybos narys Artūras Šajevičius atskleidė savo giminės ryšius su Dobužinskių tėvonija, o Sakralinio meno centras gavo dovanų iš už Atlanto.
Simboliška, kad nuo Renesanso laikų žinomos didikų Dobužinskių giminės atstovo M.Dobužinskio darbų parodos atidarymas prasidėjo renesansine muzika ir renesansiniais šokiais. Juos atliko Anykščių muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblis „Pavana“ (vadovė L.Pipirienė) ir Anykščių kultūros centro istorinio šokio studija „Baltoji pavana“ (vadovė J.Uselienė).
„Šios gėlės iš Dabužių“, – į ant stalo stovinčią snieguolių puokštę atkreipė dėmesį Vilniaus paveikslų galerijos vedėjas Vytautas Balčiūnas. Jis akcentavo, jog Dabužiai – M.Dobužinskio tėvonija, į kurią dailininkas, nors ir gimė Rusijoje, iš visos širdies veržėsi. Dabužių dvarą V.Balčiūnas pristatė per dvaro kultūros prizmę. Tai jis darė pasakodamas apie dvaro gyvenimą iš literatūros klasikų kūrinių ir iš stendo iliustruoto A.Šajevičiaus šeimos albumo nuotraukomis.
Toliau pristatymą pratęsė A.Šajevičius. Jis pasakojo, kad jo seneliai iki 1940 metų trėmimų buvo Dobužinskių dvaro Dabužiuose savininkai. Beje, vakar buvo pristatyta ne tik M.Dobužinskio darbų, bet ir iš Dabužių dvaro išgelbėtų knygų paroda.
Kalbėjusiųjų mintis pratęsė menotyrininkė Irena Dobrovolskaitė. Ji akcentavo, kad „Dobužinskis grįžo į protėvių žemę su savo kūriniais“.
Kita kultūros vakaro programos dalis – dovanų iš už Atlanto įteikimas. Amerikos lietuvė Marija Remienė, kuri knygos apie monsinjorą Albertą Talačką išleidimui skyrė 2000 dolerių, Anykščių Sakralinio meno centrui dovanojo Jokūbo Dagio skulptūrą „Ateik ir įtikėk“ bei Eleonoros Marčiulioninės sukurtą staciją.
898835 409805so significantly amazing information on here, : D. 722245