Sekmadienį viena anykštėnė sukčiams atidavė 2 350 eurų, pirmadienį kita garbaus amžiaus anykštėnė prarado 1000 eurų, trečia – 1800 eurų. Visais atvejais sukčiai naudojo tą pačią schemą ir net tas pačias pavardes. Skambino močiutėms „Žukauskas“, pinigus pasiėmė „Budrys“. Tik dviem atvejais „Žukauskas“ ir „Budrys“ buvo policininkais, trečiu atveju – gydytojais.
Visus kartus sukčiai aiškino, kad pašnekovių anūkėms atsitiko nelaimės, jas reikia gelbėti, o norint suteikti pagalbą, be abejo reikia pinigų. Pašnekovėms buvo leista pašnekėti su mergina, kuri vaidino jų anūkę. „Tavo balsas keistas?“ – „anūkės“ klausė močiutės. „Anūkė“, matyt, turi gerų aktorinių sugebėjimų ir visoms močiutėms įrodė, jog jos lūpa praskelta, todėl balsas pasikeitęs.
Anykščių rajono policijos viršininkas Rimantas Čepulis per „Anykštą“ kreipiasi į anykštėnus, prašydamas būti patiems budriais ir perspėti savo tėvus. Pareigūnas dar kartą primena, kad nei policininkai, nei gydytojai nevaikšto po namus surinkinėdami pinigus. Jis kvietė ir tuos žmones, kurie neužkimba ant sukčių kabliukų, apie tokius skambučius pranešti bendruoju pagalbos telefonu.
Nukentėjusios močiutės sulaukė skambučių į laidinius telefonus. Anykščių rajono policijos viršininkas dėstė, kad dažniausiai telefoniniai sukčiai skambina būtent į laidinius telefonus – pagal viešai skelbiamą pašnekovo vardą galima bandyti nuspėti jo amžių. Jurgis, Ona ar Marijona greičiau taps sukčių taikiniu nei Gabija, Miglė ar Ugnius. Sukčiai iš telefono knygos taip pat sužino pašnekovo adresą ir pajutę, kad auka užkibo, artėja prie jos namo ar buto durų – apgavikai veikia žaibiškai, kol auka neatsitokėjo, nespėjo su kažkuo pasitarti.
102725 448005Hey! Good stuff, do tell us when you post something like that! 43766