2021 metais Lietuvoje didėjo minimali alga, pensijos, buvo mokami didesni vaiko pinigai. Nepaisant Vyriausybės pastangų gerinti žmonių gerovę, per šiuos metus drastiškai augo paslaugų kainos, metinė infliacija pakilo beveik iki 10 proc..
Nuo ateinančių metų 10 proc. brangs elektra, 36 proc.- dujos, o nuo 2022 metų taip pat padidintas būtinasis stažas, kurį būtina sukaupti, norint gauti senatvės pensiją – jis sieks 32 metus ir 6 mėnesius.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar 2021 metais jie pajuto gerėjančias gyvenimo sąlygas, taip pat domėjosi, kokias perspekytvas jie mato ateinančiais metais. Juk šalies valdžia ir vėl žada gerinti žmonių gyvenimus, tik ar visų tų pažadų nesudegins įsisukanti augančių kainų pasiutpolkė?
Raimundas SIMONAVIČIUS, Svėdasų Šv.arkangelo Mykolo parapijos klebonas:
– Žmonės linkę labiau dejuoti nei girtis.Tuo metu, kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, apribojimai, tikintieji bažnyčiai aukodavo mažiau, bet dabar viskas „atsigavę“. Galiu pasakyti, kad Svėdasų krašto žmonės bažnyčiai yra dosnūs. Taip jau dažniau būna, kad dosniau aukoja tie, kurie gyvena neturtingiau, bet žinoma, taip nėra visuomet.
Nemanyčiau, kad kiti metai bus išskirtinai blogi. Kasmet viskas brangsta. Tikėtis, kad viskas ims pigti – nerealu. Bet žmonės, kaip aukojo bažnyčiai, taip ir aukos. Jie žino, kad viskas brangsta, todėl ir tos aukos pamažu auga. Nebus taip, kad bažnyčia neišsilaikys.
Jeigu žmogus dirbantis, nedegradavęs, jis visada „ištraukia“ visus sunkumus su Dievo pagalba.
Gėda turėtų būti prašyti pinigų už auką kiek gali žmogus tiek aukoja
Jau ko ne ko Kunigai visais laikais gerai gyveno.
Geriausiai gyveno, kai Maksimoje pavogė 3 šokoladukus.
Pridek ranka prie širdies ir ištark aš be nuodėmės.
Ąš be nuodėmės. Maksimoje šokoladu nebevagiu.