Rugsėjo pabaigoje vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje didžioji dalis kalbų sukosi apie baseiną „Bangenis“, kurį administruojanti viešoji įstaiga „Sveikatos oazė“ išgyvena finansinę krizę.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar reikia ieškoti kelių, kaip Anykščių rajono savivaldybės biudžeto pinigais gelbėti baseiną „Bangenis“.
Mindaugas SARGŪNAS, Anykščių rajono tarybos narys, liberalas:
Kad baseiną „Bangenis“ reikia gelbėti – tai faktas. Anykščių rajono tarybos sprendimu Anykščių kūno kultūros ir sporto centrui buvo padidinta plaukimo takelių nuomos kaina. Jeigu mokesčių mokėtojų pinigai tam skiriami, norėtųsi, kad ir pats baseinas taptų atviresnis. Mūsų idėja – padidinus finansavimą baseinui, rajono moksleiviams kartą per mėnesį suteikti galimybę baseine apsilankyti nemokamai.
Mūsų siūlymas nėra susijęs su artėjančiais savivaldos rinkimais. Taip jau sutapo, kad tokiu laikotarpiu baseinas atsidūrė ant bankroto ribos.
Lietuvoje baseinai yra biudžetinės įstaigos, todėl svarstytina, kad „Bangenis“ taptų biudžetine įstaiga – tai atrištų rankas jam skirti finansavimą iš savivaldybės biudžeto, o to dabar, kai jis yra administruojamas viešosios įstaigos, daryti negalima.
Kam reikalingi du direktoriai, vyr. finansininkai, pavaduotojai kai ir sporto centras ir sveikatos oazė pagal steigėjo įstataus teikia tokias pačias paslaugas, tiks skirtumas tas, kad sporto centras plaukimo moko papildomai pirkdamas ne tik baseino, bet ir šalia esančių pirčių išlaikymo kainą, kuri taip užslėpta kainodaroje, kad visiems užtektų iš biudžeto skiriamų lėšų plaukimo sportui dotuoti.
Kaip būtų gera girdėti,kad stengtusi kurti darbo vietas…kur Lidl kalbos dingo?
Baseinas puikiai egzistuoja…manau puikus pavyzdys kaip atrodė baseinas prieš ir dabar.
Lidlas ateina.
Priežastis, kodėl neatėjo anksčiau visiems aiški?
Vokiškas verslas labai jautrus kam?
Atsakymai aiškus.
O kodėl kitiems kainos nedidinamos,tik sporto centrui? Ar čia kam noriu – didinu,kam nenoriu – nedidinu?
Tai ką čia burti? Anykščiuose dėl kiekvieno naudingo politikai asmens pristeigta atskirų savivaldybės įstaigų, kuriose šidosi dalis personalo, dubliuojančio veiklas kitose, tokias pat veiklas teikiančiose įstaigose, tik biudžeto pinigai pernešami iš biudžetinės įstaigos į viešąją savivaldybės įstaigą ir ten sumaišyti su vandens burbulais prapuola be išliekamosios naudos.
Politikai, skelbdami savo rinkiminias -politines programas daug žada dirbti efektyvindami valdymą bet, deja, per praėjusią valdžios kadenciją nė vienos restruktūrizacijos (išskyrus mokyklas) savivaldybės įstaigose nevyko ir nebuvo svarstoma.
Tai ką kalbėti apie tų įstaigų veiklų naudingumą?