Į ką tik vykusio kultūros festivalio „Purpurinis vakaras“ mokamus renginius daliai Anykščių rajono savivaldybės bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojams organizatoriai skyrė nemokamų kvietimų. Tokia praktika taikoma vykstant ir kitiems renginiams.
Ar gerai, kad savivaldybės atstovai gauna nemokamų bilietų į mokamus renginius? Ar etiška, kad kai kurie projektų organizatoriai, iš rajono savivaldybės gavę finansavimą savo projektams, savivaldybės darbuotojams suteikia galimybę nemokamai patekti į renginius? Gal geriau tokius bilietus suteikti nepasiturintiems gyventojams?
Sergejus JOVAIŠA, LR Seimo narys:
„Tai yra žmonių erzinimas, geriau tokių dalykų nebūtų. Tačiau čia nėra kažkas smerktino, iš pagarbos įstaigos vadovui ar stipriai prisidėjusiems prie renginio dovanoti bilietą. Bet labai plačiai naudoti tokios praktikos nereikėtų. Bilietai yra brangūs ir gyventojams girdint apie tai, kad valdininkai gali pretenduoti nemokamai į renginį nueiti, tai tikrai nėra padoru.
Paprastai būdavo tokia praktika, kad tie, kas remia, tie kvietimų gauna. Bet dabar klausimas, kokiu mastu – ar reikia visus aprūpinti nemokamais bilietais, ar užtenka įstaigos vadovui? Jeigu jie gauna paramą, tai iš organizatorių pusės būtų kaip mandagumo gestas. Sakykime, „Velnio akmuo“ ar „Purpurinis vakaras“ buvo „pakrikštyti“ savivaldybės – pirmieji žingsniai ir pirmieji susitarimai tarp jų ir buvo. Tad tai tarsi pagarbos ženklas. Nereikia prašyti, kad tau organizatoriai duotų bilietą, tačiau jei tau jį suteikia kaip pagarbos ženklą, tuomet kodėl nepaimti?
Dar būtų visai pateisinama, jei tie bilietai būtų įteikiami kaip tam tikra misija – ar pasveikinti dalyvius, ar įteikti apdovanojimą. Tai būtų kad ir nemokamas, bet „nekaltas“ pakvietimas, o ne masinis, kad mes jus remiame, dabar prašom aprūpinti bilietais.
Kalbant apie nepasiturinčius žmones, organizatoriai neturi sąrašų, kuriems žmonėms galbūt to reikėtų, tačiau savivaldybė galėtų turėti kažkokį fondą ir galėtų suteikti tokius bilietus, pavyzdžiui, neįgaliųjų draugijai.“
‘Nupirkti bilieta remejui tai pagarbos zenklas’. Iskrypes narys. Jis dar ir ne tokiu perliuku pametes.
Na juk vargšus reikia paremti! Graži iniciatyva. Juk silkė pradeda gesti nuo galvos…Matome kaip mūsų valdantieji komandiruojami vis I naujas šalis , argi mes jų neremiame? Taigi ranka -ranką plauna
Išsimiegok,pavartok valerijono.Nes blogai jau pačiam.Užuojauta
išvardinkite, ką siūlote pagerbti bilietais
Vadovus, kurie turi suteiktus įgaliojimus skirstyti biudžeto lėšas ir jų komandos narius, kurie dalyvauja šiferio paskirstyme.
Valdžia reikia gerbti ir mylėti!
reikia iš karto paimti limoną
tik citata
tie siog ty čio ja sį
ar pa įm tįį
pats tas TS KP ne į ga lus
imti
T S K P visada >* į m ą
paim siųų
T S K P
Ką norėjai parašyti.Nabagutis.
duo kit
Suteikite nemokamus bilietus nepasiturintiems,nes senose kapinese jau ir geles vagia,nes neturi is ko nusipirkti.Tokie tai anykstenai.
Nu kiek nori gali suteikti seimūnams lėšų iš biudžeto ir iš paramos politinėms partijoms, vis tiek jie jaučiasi socialiai nuskriausti. Reikia dar dėl pagarbos dovanėles skirti iš verslo ir panašių organizacijų. Taip pat negalima pamiršti ir savivaldybių valdžios! Jie to verti ir nusipelno už teikiamą rūpestį, atliekant tarnybą.
Kai aš buvau kažkadu verclynykas, buvau gavys brenžia butely kaip kyši. Nors nieka nesprendžiau, ale jausmus koks malonus, patikekit
Nu ir kas
nieko tokio turbut tai tik kysis:) mazos dovaneles skatina draugyste 🙂
galė tu
TS KP tikrai paims
TS KP
Aš galvoju, kad šitokia „mada” atsidėkot valdininkams atsinešta dar iš sovietnečio sistemos, kurioje be pažnčių be paliekamų dovanų ar atitinkamos vertės vokelio su piniginiais banknotais, ar „kaimiškos dešros” ritinio niekas nebuvo sprendžiama valdininkų kabinėte.
Jeigu tokia „dovanų” ėmimo praktika egzistuoja ir dabartinėje valdžios sistemoje, tai mes negalime sakyti, kad esame demokratiško ir etiško valstybės tarnybos pareigų vykdymo suvokime. Nesame subrebdę skaidriai, be asmeninių interesų kurti pilietinę visuomenę ir stiprią, korupcijos nepažeidžiamą valstybę nuo žemiausių valdžios gardinės elementų seniūnijoje, savivakdybėje iki Seimo, Vyriausybės ar Prezidentūros.