Šiemet net keturi valstybiniai abitūros egzaminai vyks keturis gegužės šeštadienius iš eilės. Nemažai pedagogų piktinasi, kad neteks laisvadienių. Be to, šiemet pirmą kartą užsienio kalbų egzaminai vyks dar nepasibaigus mokslo metams, kai metiniai įvertinimai dar nebus išvesti, rašo „Vakarų ekspresas”.
Šiemet net keturi valstybiniai abitūros egzaminai vyks keturis gegužės šeštadienius iš eilės. Nemažai pedagogų piktinasi, kad neteks laisvadienių. Be to, šiemet pirmą kartą užsienio kalbų egzaminai vyks dar nepasibaigus mokslo metams, kai metiniai įvertinimai dar nebus išvesti, rašo „Vakarų ekspresas”.
Dėl to diskutuojama, ar ne per daug abiturientams bus streso – ir ruoštis egzaminams, ir stengtis pasigerinti trimestro pažymį. Keista ir tai, kad neturėdami metinio įvertinimo mokiniai galės laikyti egzaminą, nors iki šiol egzaminus galėdavo laikyti tik tie mokiniai, kurie turėdavo teigiamą metinį įvertinimą.
Labiausiai dėl šios naujovės pyksta mokytojai.
„Klaipėdos mokytojai labai pasipiktinę. Negalima šitaip tyčiotis iš žmonių. Juk už darbą savaitgalį turėtų mokėti dvigubai, tačiau į mokinių krepšelius papildomai lėšų nėra įdėta, tad kur garantijos, kad šeštadieniais egzaminuose dalyvavę pedagogai gaus už tą dieną dvigubą atlyginimą?” – sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.
Jai pritarė ir „Žaliakalnio” gimnazijos direktorius Vitalijus Jakobčiukas. Nors mokytojai ir turėjo galimybę internetu išsakyti savo nuomonę dėl egzaminų tvarkaraščio, tačiau esą vargu ar į tuos pasisakymus kas nors atkreipė dėmesį.
Pasak jo, abiturientai ir taip patiria didžiulį stresą, tad atimti iš jų savaitgalius, kai jie galėtų pailsėti kartu su šeima, – nėra sveikintina.
„Negana to, juk ir įskaitų tvarkaraštis sudarytas taip, kad dalis jų vyks per pavasario atostogas. Tiesa, kadangi mūsų gimnazija – rusakalbių, mūsų vaikams pavasario atostogos vyks vėliau, tad keblumų daug nekils. Beje, švietimo ir mokslo ministras neseniai išplatino raštą, kuriuo visoms mokykloms siūlo pasiderinti pavasario atostogų laiką pagal įskaitų tvarkaraštį. Ar neturėtų būti atvirkščiai?” – svarstė V. Jakobčiukas.
Pagal tvarkaraštį, vieną įskaitą abiturientams teks laikyti Didįjį penktadienį, o kitą – iškart po Velykų.
O valstybiniai užsienio kalbų egzaminai numatyti gegužės 7, 14, 21, 28 dienomis – keturis šeštadienius iš eilės.
„Juk valstybinių egzaminų procese dalyvauja pusė mokyklos mokytojų, tad visiems jiems teks atsisakyti laisvadienių?” – stebėjosi L. Juknienė.
Tuo metu „Baltijos” gimnazijos direktorė Vitalija Grybauskienė sakė nematanti jokios bėdos – esą mokytojai pripratę dirbti ir šeštadieniais, nes per mokslo metus būna įvairių olimpiadų, kurios taip pat vyksta savaitgaliais, bet pedagogai dėl to nesipiktina.
„Juolab kad už darbą savaitgalį mokamas dvigubas atlyginimas. Manau, kad lėšų tam pakaks. O jei pritrūktų, juk galima kitaip spręsti situaciją – pavyzdžiui, tiems mokytojams, kurie dirbo šeštadienį, prie vasaros atostogų pridėti dar vieną dieną”, – svarstė V. Grybauskienė.
Švietimo ir mokslo ministerijos teigimu, buvo parengti trys brandos egzaminų tvarkaraščio variantai, kurie buvo paskelbti viešai svarstyti. Pastarasis pasirinktas dėl to, kad esą jam pritarė du trečdaliai mokyklų, mokinių organizacijos bei socialiniai partneriai.
Pagrindinis argumentas surengti užsienio kalbų egzaminus gegužės šeštadieniais – netrukdyti mokyklos ugdymo procesui ir sudaryti geresnes sąlygas pasirengti vadinamiesiems pagrindiniams egzaminams, kuriuos laiko daugiausia abiturientų.
Šiemet tarptautinis užsienio kalbų egzaminas, kurį abiturientai išsilaiko gerokai anksčiau nei prasideda egzaminų sesija, prilygintas valstybiniam egzaminui. Tad nemaža dalis mokinių užsienio kalbų egzaminą jau bus išsilaikę iki gegužės mėnesio. Tiesa, jis bus įskaitytas kaip valstybinis tik tiems mokiniams, kurie bus pasirinkę, kad laikys valstybinį užsienio kalbos egzaminą.