Anykščių Jono Biliūno gimnazijos trečios klasės gimnazistė Gabija Šinkūnaitė ruošiasi žiemos olimpinėms žaidynėms kurios vyks vasario pradžioje Pekine. Tarpušvenčiu iš Italijos trumpam sugrįžusi į gimtinę, kalnų slidėmis ji leidosi ir nuo Kalitos kalno. Tačiau sausio antrąją vėl išvyko į Pozza di Fassa kalnų slidinėjimo centrą Italijoje, ten bendroje latvių ir lietuvių kalnų slidinėjimo komandoje „Baltic Ski Team“ ją olimpiadai ruošia latvis treneris Dinars Doršs.
Pasak Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidento Remigijaus Arlausko, Lietuvai olimpinėse žaidynėse slalomo rungtyje atstovaus G. Šinkūnaitė ir Andrej Drukarov.
Ant slidžių – nuo šešerių
Olimpietės tėvai Jolita ir Marius Šinkūnai yra aistringi kalnų slidinėjimo entuziastai. Dukras Gabrielę ir Gabiją slidinėti jie pratino nuo mažens. Gabrielei, dabar ketvirto kurso odontologijos mokslų studentei, labiau patiko snieglentė, ji jau meistriškumo moko ir jaunuosius snieglentininkus. O šešerių ant Kalitos kalno čiuožti išmokusi Gabija netrukus pradėjo dalyvauti bendraamžių varžybose ir skinti pirmąsias pergales. „Galutinai kalnų slidžių liga „susirgo“ po kelionės paslidinėti Italijos kalnuose, – pastebėjo sportininkės mama J. Šinkūnė. – Tėtis Latvijoje įgijo kalnų slidžių trenerio kvalifikaciją, baigė mokslus Lietuvos edukologijos universitete ir tapo jos pirmuoju treneriu“. 2014 metais kalnų slidinėjimo entuziastų Šinkūnų šeima, sulaukusi didelio palaikymo ir paskatinimo iš tuomečio pramogų ir sporto komplekso „Kalita“ vadovo Liudviko Avietės, įkūrė pirmąjį Anykščiuose kalnų slidinėjimo klubą „Kalitos kalnas“, išugdė didžiulį būrį kalnų slidininkų bei sėkmingą veiklą tęsia ir dabar. Kiekvienais metais slidinėti nuo kalno mokosi treniruotes lankantys vaikai. Šiemet slidinėti prisijungs dvi Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos klasės: pirmokai ir penktokai pasiryžę slidinėti kalnų slidėmis ir snieglentėmis.
Kalitos kalnas per mažas treniruotis aukšto sportinio meistriškumo sportininkams, tad G. Šinkūnaitė, kaip ir kiti lietuviai, treniruojasi kalnų šalyse: Italijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Austrijoje. Anykščiuose, kaip pati Gabija juokauja, ji eina tiesiog pastovėti ant slidžių, palaikyti fizinę formą, o treniruotės vyksta tikrų kalnų šlaituose įrengtose kalnų slidinėjimo trasose.
Dukart Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionė pernai dalyvavo Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate Italijoje Cortina d‘Ampezzo slidinėjiimo centre. Nors trasa liko neįveikta, sportininkė parsivežė patirtį ir be galo daug įspūdžių iš varžybų, kuriose dalyvavo pasaulio kalnų slidinėjimo elito slidininkės Mikaela Shiffrin, Petra Vihova ir kitos.
G. Šinkūnaitė pernai laimėjo Baltijos taurės etapo varžybas, taip pat pasipuošė sidabro medaliu Druskininkų „Snow arenoje“ vykusiose kalnų slidžių moterų varžybose, Baltijos kalnų slidžių moterų slalomo rungtyje iškovojo trečiąją vietą paralelinio slalomo rungtyje.
„Kas, jeigu ne ji?“
Taip apie Pekino olimpiadai besiruošiančią G. Šinkūnaitę sakė Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas. „Jauna, perspektyvi, talentinga, – sportininkę apibūdino prezidentas, pastebėjęs, kad lygumų krašto atstovei dalyvavimas šioje rungtyje jau yra tikras iššūkis. – Startas – 1633 m. virš jūros lygio, finišas 1480 m., tarp starto ir finišo aukščio skirtumas 153 m“. Paklausta, kokios trasos tikisi, G. Šinkūnaitė sakė, kad greitos, stačios, galbūt net apledėjusios. „Lengva nebus“, – sakė atsisveikindama. Lietuvos olimpiečių rinktinę galutinai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas patvirtins šio mėnesio viduryje, o G. Šinkūnaitė kelioms dienoms į Anykščius iš Italijos dar sugrįš sausio paskutinėmis dienomis, o po to skris į Pekiną.
nepritariu vaikų dalyvavimui suaugusiųjų olimpiadose. tegu visų pirma užauga, nes paskui būna labai daug ašarų.
Paskėliau telferiu iki pat kiek kelia apžiūrėjau kalnus,trasą ir telferiu nuslidinėjau žemyn.
Paskėliau telferiu iki pat kiek kelia apžiūrėjau kalnus,trasą ir telferiu nuslidinėjau žemyn.
The job in the thriving Leo LT K. Kubis himself did not see the accumulating clouds. Back last week, while participating in the anniversary of the head of Utena’s distribution networks, according to witnesses, he seemed very satisfied with his status………..www.now37.com
Veža sportininke kuri trasos neiveikia geras įsitvirtinimas elito sporte.
Tvic’as neleido šiai sportininkei ant Kalitos treniruotis, jeigu ką. Ir kalno darbuotojai operatoriai visąlaik tyčiojosi iš jos. Lygumų skidininkams būdavo duodamas nurodymas paruoši trasą, kad galėtų treniruotis, o Šinkūnai buvo ant kalno nepageidaujami. O dabar va laurus kabinasi Tvic’as… Gėda.
Pritariu
Sėkmės, Gabija, džiaugiamės
mergaitė ir galūnė -ūnė
Redakcija ar straipsnio autorius ir sportininkės mamos pavarę pakeitė- „mama J. Šinkūnė”. Ar tai patikrinta informacija ar kažkokia mada…???
Kai praeitą žiemą Kalitos kalną valdanti TVIC kišo biurokratinius reikalavimus dėl sportininkės galimybių pasitreniruoti, tai nebuvo gėda rajono tarybos paolitikams, valdantiems šią įstaigą, o kai sportininkė jau pripažinta, tai ir Kalitos kalnas reklamuojams po sportininkės vardu.
Labai gėda dėl anykštietiško biurokratizmo, o vėliau naudojimosi kitų nuopelnais savo valdomi turto ir komercinių paslaugų pagarsinimui.
Lai visa tai lieka praeities istorija mums čia gyvenantiems ir tik sėkmė telydi sportininkę ir jos trenerius.
Sekmės tau Gabija
Nu šaunuolė ir dar kartą šaunuolė. Visokeriopos sėkmės, pačių aukščiausių rezultatų ir laimėjimų, ištvermės ir sveikatos.