Tarpukariu dabartinės Anykščių muzikos mokyklos bei Kūrybos ir dailės mokyklos pastato vietoje buvusi Šaulių ramovė. Seni anykštėnai mena pokariu pastate buvus kino salę, o pagyvenę – TSKP Anykščių rajono komitetą, kurio kabinetuose buvo „prausiami“ kolūkių pirmininkai, įmonių vadovai ir, savaime suprantama, buvę „Anykštos“ pirmtako „Kolektyvinio darbo“ redaktoriai, nes šiame tarybinės architektūros pastate viešpatavo Anykščių rajono „protas, garbė ir sąžinė“. Pirmaisiais atgimimo metais drąsesni anykštėnai iš karto siūlė pastatą atiduoti vaikams, tačiau 1990- aisiais šešiuose jo kabinetuose dar viešpatavo atsiskyrusios nuo TSKP Lietuvos komunistai ir komjaunuoliai, pavasarį spėję pasikeisti partinius dokumentus į lietuviškus.
Kitus kabinetus jau nuomojosi „Žalgirio“ sporto draugija, Valstybinio draudimo inspekcija, žemdirbių profsąjunga…
Pravėrus fasadines pastato duris, 1990 – aisiais pasitikdavo bene paskutinis Anykščių rajone išlikęs didžiulis proletariato vado Lenino paveikslas (nuotraukoje).
Apie 1993 – iuosius į pastatą įsikėlė Anykščių vaikų muzikos mokykla, išugdžiusi ne vieną tarptautinių konkursų laureatą. Joje šiuo metu mokosi 210 anykštėnų vaikų. Prieš gerą dešimtmetį dalies pastato šeimininkais tapo ir Anykščių kūrybos ir dailės mokykla, kurioje mokosi 120 kūrybingų Anykščių krašto vaikų.