![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2015/08/39220_46535_regular_foto0518.jpg)
Nuo mažens visi žinome, kad dantis reikia nuolat prižiūrėti. Tačiau ką daryti, jei gyvenime nelabai paisėme tų mamos taisyklių ir prižiūrėti jau nebėra ko? Ar jau laikas užsisakyti išimamus dantų protezus? Šiandien turime visais atžvilgiais tinkamesnę išeitį – dantų implantus, kurie leidžia patikimai atkurti visus dantis visam žmogaus gyvenimui.
Šiandien dėl pažangių šiuolaikinių technologijų dantų protezai nebėra būtinybė. Siūloma alternatyva – dantų implantai.
Kas yra dantų implantas? Tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį. Jai prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždedamas vainikėlis, tiltas ar kitas protezas. Su dantų implantais žmogus atrodo ir jaučiasi kaip su savo nuosavais dantimis. Jie nespaudžia dantenų, jų nereikia išsiimti prieš miegą. Prižiūrėti implantus reikia taip pat, kaip įprastus dantis.
Išradimui – 50 metų
Šiuolaikinių titaninių dantų implantų išradėju laikomas švedų mokslininkas profesorius Per-Ingvar Brånemark. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje 1952 metais mokslininkas atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į kaulą, gali tarnauti kaip pagrindas, keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Reikalas tas, kad žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, priima titaną, ir šis lengvai pritampa žandikaulyje bei sudaro patvarų biologinį junginį. Šis fenomenas buvo pavadintas osteointegracija t.y „kaulo susijungimu“.
Pirmajam pacientui šiuolaikiniai titaniniai implantai buvo įdėti 1965 metais ir tarnavo jam iki gyvenimo pabaigos , t.y daugiau nei 40 metų.
Dantų protezai –
trumpalaikis sprendimas
Nepaisant to, kad pirmieji implantai pacientui buvo įdėti prieš pusę amžiaus, išimamus dantų protezus naudoja dar nemažai žmonių. Tik jie gali papasakoti apie nemalonų jausmą, kai dantenos tampa skausmingos valgant ar net kalbant. Netgi naudojant labai geros kokybės protezus dantų tilto konstrukcijai dažnai reikia nušlifuoti visiškai sveikus dantis. Be to, po dantų tiltu paliekant tuščia vietą, žandikaulio kaulas iš karto pradeda retėti. Dėl šio proceso, vadinamo kaulo atrofija, išnykus žandikaulio linijai, protezo plokštelė išvis nebesilaiko burnoje, nes jos nebėra prie ko kabinti. Ilgai delsiant kaulo kiekis ženkliai mažėja. Dėl to vėliau gali būti reikalinga papildoma kaulo priauginimo procedūra. Nykstant žandikauliui, keičiasi žmogaus veido bruožai, atsiranda būdingos gilios taukšlės palei burną, o lūpų kampučiai nusvyra žemyn – žmogus atrodo senesnis, negu yra iš tikrųjų.
Kad to išvengtume, periodiškai tenka keisti dantų protezus, nes kaulinio audinio dėvėjimasis dažnai lemia dantų ir burnos struktūros blogėjimą. Kad protezas geriau laikytųsi, jis klijuojamas prie gomurio specialia pasta. Tačiau vykstant veido struktūros pokyčiams ir dėl to, kad klijuojamas prie minkštųjų audinių, dantų protezas bet kada gali iškristi. Pavyzdžiui, juokiantis, ar kalbant. Tai yra nepatogu ir neestetiška, sukelia nepasitikėjimo jausmą, verčia įsitempti ir nuolat galvoti apie protezą.
Mokslo dėka dantų implantai tapo neįkainojama galimybe žmonėms vietoj protezų bei įprastų dantų tiltų turėti nuolatinius, patogius ir patrauklius natūralių dantų pakaitalus visam likusiam gyvenimui.
Nauji dantys per dieną
MALOCLINIC | DPC vadovas Simonas Bankauskas papasakojo, kad klinikoje naudojami implantai ir kitokios medžiagas, kuriomis dantis galima atkurti iš karto – per vieną dieną.
Į ką tik pašalinto danties šaknies vietą sriegiamas implantas ir ant jo iš karto tvirtinamas laikinasis dantis.
„Laikinojo danties išvaizda ir funkcijos nesiskiria nuo nuolatinio – gražiai atrodo, juo iš karto galima kramtyti, o po kelių mėnesių laikinasis dantis pakeičiamas nuolatiniu”, – sako MALOCLINIC | DPC vadovas S.Bankauskas. Implantas paprastai įdedamas per 10–15 minučių. Bendra procedūros trukmė priklauso nuo individualaus atvejo sudėtingumo. Po procedūros pacientui suteikiama implanto gamintojo viso gyvenimo garantija. Implantas galutinai prigyja per 2–6 mėnesius.
Mažiau yra geriau
MALOCLINIC | DPC Lietuvoje teikia unikalų būdą „visi ant keturių”, kuris skirtas tvirtinti viso žandikaulio dantų protezui daugumą dantų praradusiems žmonėms. Iki šiol jiems tradiciškai yra siūlomi prastai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir dažnai gomurį žeidžiantys nuimamieji dantų protezai. Naudojant „visi ant keturių” metodą, visiškai atkuriami dantys, tačiau vietoj tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina kaštus. Šis būdas leidžia nenaudoti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, tvirti ir kramtymo funkciją visiškai atkuriantys laikini arba net ir nuolatiniai dantys.
Taip gydyti galima bet kokio amžiaus žmones. „Visi ant keturių” būdą galima derinti su jau minėtu momentiniu implantavimu, kai implantai įsriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis. Tai labai patogu, jei burnoje yra likę vos keli nebepatikimi savi dantys.
MALOCLINIC | DPC pirmieji Lietuvoje pradėjo naudoti skruostinius implantus viršutiniams žandikauliams atkurti. Tradiciškai tokiai procedūrai reikia priauginti viršutinio žandikaulio kaulą. Tai yra sudėtinga, sunkiau kontroliuojama procedūra, jai būtina speciali priežiūra. Siekiant išvengti sudėtingų procedūrų ir galimų komplikacijų, buvo sukurti specialūs skruostiniai implantai, kuriuos naudojant sumažėja galimų komplikacijų rizika ir sutrumpėja gijimo laikas.
Skruostiniai implantai yra ilgesni nei įprastiniai ir tvirtinami skruostikaulyje, kuris yra pakankamai kietas, kad išlaikytų kramtymo jėgas.
Beje, MALOCLINIC | DPC aukštos klasės specialistai atlieka implantavimo procedūros net ir tais atvejais, kai pacientai turi tam tikrus rizikos veiksnius – serga cukriniu debetui, po chemoterapijos ar turi aukštą kraujo spaudimą.
Gydo miegančius
Baimė gydytis dantis – tai dažnai pasitaikanti priežastis, dėl kurios vengiame lankytis pas odontologą. MALOCLINIC | DPC vadovas S.Bankauskas tikina, kad šiuolaikinėse odontologijos gydymo įstaigose jautriems pacientams dantų gydymo ir juo labiau implantavimo procedūros gali būti atliekamos naudojant sedaciją, t.y. pacientas medikamentais primigdomas, kad nieko nejaustų. Pageidaujant atliekama ir narkozė, kai gydytojas anesteziologas visiškai užmigdo pacientą. Tai tokia pat procedūra, kokia daroma atliekant medicinines operacijas. Sedacija ar narkozė reikalinga ne tik itin jautriems žmonėms, kartais sedacija naudojama vaikams, jei jie per maži ir gali išsigąsti.
Mažiau baimės, daugiau
laimės
Paciento sedacija gali atliekama keliais būdais. Raminamuosius vaistus prieš procedūrą galima išgerti, jie gali būti suleisti į veną arba įkvepiami per kaukę.
Išgerti gydytojo paskirtus raminančiuosius medikamentus reikia likus ne mažiau nei 30 min. iki procedūros, kad pradėjus gydymą jie jau veiktų. Procedūros metu pacientas būna ramus, mieguistas, bet sugeba vykdyti odontologo nurodymus. Ši sedacijos rūšis netinka labai ilgos trukmės procedūroms, nes sedacijos gylį sunku kontroliuoti, o papildomos vaisto dozės nuryti pacientas nebegalės.
Odontologinės procedūros metu medikamentus leidžiant tiesiai į veną, jų veikimo pradžia ir trukmė yra gerai prognozuojama ir kontroliuojama. Tai leidžia pasiekti norimą paciento sedacijos gylį ir jį keisti priklausomai nuo poreikio procedūros metu. Medikamentai suleidžiami naudojant elektronines švirkštines pompas, kuriomis galima labai tiksliai dozuoti vaistus, norint išlaikyti nuolatinį paciento sąmonės slopinimo gylį net ilgos procedūros metu.
Pacientui įkvepiant trumpo veikimo garinius anestetikus galima gerai kontroliuoti sedacijos gylį ir trukmę, tačiau kvėpavimo kaukė apsunkina gydytojo odontologo darbą, todėl inhaliacinė sedacija naudojama rečiau. Įkvepiami medikamentai puikiai tinka bendrosios nejautros (narkozės) palaikymui, naudojant dirbtinę plaučių ventiliaciją.
Sedacijos metu gydytojas anesteziologas-reanimatologas nuolat stebi paciento sąmonės būklę, širdies darbą, kraujo spaudimą, kvėpavimą ir organizmo įsotinimą deguonimi. Saugumui užtikrinti odontologijos klinikoje yra paruoštos visos reanimacijai ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti reikalingos priemonės.
MALOCLINIC | DPC teikiamos paslaugos
- Implantacija
- Anestezija
- Protezavimo paslaugos
- Endodontinis gydymas ir pergydymas
- Chirurginės procedūros
- Ortodontinis gydymas
- Terapinis dantų gydymas
- Periodonto ir burnos gleivinės ligų gydymas
- Profesionali burnos higiena
- Rentgenologiniai tyrimai
- Dantų balinimas, papuošalai, kapos
- Vaikų dantų gydymas be profilaktika
Apie MALOCLINIC | DPC Dantų priežiūros centrą
2015 m. Dantų priežiūros centras susijungė su pasaulio implantologijos lyderio tinklu MALO CLINIC ir tapo MALOCLINIC | DPC
Šiuo metu šalyje veikia net 7 MALOCLINIC | DPC filialai
Tai didžiausias Odontologijos paslaugų tinklas Lietuvoje
Tel. pasiteirauti: 8 632 00 005
Kaunas, Klaipėda, Alytus, Anykščiai, Mažeikiai, Raseiniai, Jurbarkas.
Užsak. Nr. 1326