Visuomenei pristatytas Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Muziejinės kalvos infrastruktūros atnaujinimo ir kompleksinės plėtros projektas. Šį projektą parengusi mažoji bendrija „Fragment architektai“ pasiūlė Antano Baranausko klėtelės gaubtą pakeisti modernesniu stikliniu gaubtu, A. Vienuolio sodybos teritorijoje kažkada buvusio ūkinio pastato vietoje pastatyti naują pastatą, taip pat įrengti požeminius tunelius, holą, infocentrą, kavinę, lauko terasą, daugiafunkcę erdvę renginiams.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar jiems teko susipažinti su Muziejinės kalvos modernizavimo projektu, klausė jų numonės, ar muziejaus teritoriją reikia modernizuoti, ar ją palikti tokią, kokia ji yra šiandien.
Alvydas JANICKAS, anykštėnas:
Šiuo klausimu reikia laiko ir labai gilios analizės. Aš susidariau nuomonę, kad tie vadinami „europrojektai“ daromi taip: „Viens, du, trys ir daryk“. Kartais tas skubėjimas atneša labai karčius vaisius.
Gal mano palyginimas ir neteisingas, bet palyginčiau tai su Anykščių Ramybės ir Pušyno mikrorajonų atnaujinimu. Tikrai nemaža dalis gyventojų yra pasipiktinę, nesupranta, kas čia vyksta. Norėta kažką padaryti moderniškai, o gavosi „kaip visą laiką“.
Aš nesakau, kad muziejuje viskas turi likti kaip giliuose viduramžiuose, bet, darant pertvarkas, jas reikia labai stipriai pasverti ir išanalizuoti.
Janickas yra didesnis architektūros ekspertas už visus profesionalus. Vargas Anykščiams, jeigu tokių „profų” nuomonė svarbesnė už specialistų.
Renovuojant namus jai stipriai pasvėrei…