Į pirmą posėdį ketvirtadienį rinksis keturioliktojo Seimo nariai, įgaliojimus prezidentui grąžins Ingridos Šimonytės Vyriausybė.
2024–2028 metų kadencijos parlamento darbas prasidės iškilmingomis naujų parlamentarų priesaikomis istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.
Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį posėdį pradės vyriausias pagal amžių išrinktas parlamentaras, šiuo atveju – 73-ejų socialdemokratė Birutė Vėsaitė.
Ji posėdžiui pirmininkaus, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas. Valdančioji socialdemokratų, demokratų ir „Nemuno aušros“ koalicija į šias pareigas teiks Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio, ekspremjero Sauliaus Skvernelio kandidatūrą.
Taip pat bus renkami Seimo vicepirmininkai, numatoma patvirtinti Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtis.
Naujuosius parlamentarus sveikins prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė.
Popiet premjerė Ingrida Šimonytė prezidentui grąžins Vyriausybės įgaliojimus. Jos kabinetui laikinai bus pavesta atlikti pareigas, kol bus patvirtinta naujos Vyriausybės programa ir prisieks nauji ministrai.
Keturioliktajame Seime daugiausia – 52 – atstovų turės Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija.
Jame dirbs 28 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, 20 partijos „Nemuno aušra“ narių, 14 Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, 12 Liberalų sąjūdžio, aštuoni Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, po vieną Nacionalinio susivienijimo bei partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovą. Į Seimą išrinkti ir du save išsikėlę politikai.
Naujam Seimui posėdžiaujant, šalia jo, Nepriklausomybės aikštėje, vyks pilietinė akcija „Dešimt minučių tylos“. Ja siekiama pareikšti protestą dėl į valdančiąją daugumą pakviestos „Nemuno aušros“. Jos lyderis teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.
Akcija „Dešimt minučių tylos“ taip pat vyks Kaune ir Tauragėje.
Del antisemitizmo – Judejimo istakos religijoje – Judaizme .judejam negalima zenytis su .kitos religijos / kitatauciais / zmonemis , , negalima valgyti kiaulienos ir t.t. Tai ir suformavo zydu uzdaras bendruomenes ir tariamas nusistatyma pries zydus. / Europa dabartine / Desimt minuciu tylos – tai cia pralaimejusiem
jau pirma diena pademonstravo ,kad jie dabar 4 metus tik trugdys dirbti.Tokias partijas butina isvis uzdrausti kaip uzsienio agentus ,kenkiancius valstybei
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Na chebryte, ar jums neatrodo kad su tokia seimu „skaiciuokle” jus gana stipriai voziate i Lietuvos istroinius valstybingumo pamatus. Seimu skaiciu rikiuodami tik nuo tarpukario Lietuvos?
Tuo paciu net tik pafosu paversdami Mindaugines ir saukiamuosius seimus, kuriu budavo begales. Bet ir Parlamentines valstybes kaip istatymo leidimo organo Lietuvoje istorine data. 1566 Kovo 11.
Ko gero si data neatsitiktinai pasirinkta nepriklausomybes atstatymui ir sios sales pavadinimui?
O sitaip negrabiai susiaurinta prasme seimus skaiciuoti.
Na nera malonu po to skaiciuoti abieju tautu seimo ir liublino unijos pasekmiu. Tai is vis neskaiciuoti. Arba skaiciuoti nuo nepriklausomybes atstatymo datos. O dabar nei sis nei tas, kazkoks ribotas parlamentines valstybes istorines raidos etapas.
Kokia dar cia vadinama valdancioji dauguma -Jau pati savoka priestarauja konstitucijai nes valdzia priklauso Lietuvos liaudziai . – Tai yra kiekvienas seimo narys atstovauja visai Lietuvai / ne partiju neteiserai pasiskelbusiu valdanciaja dauguma ,nes pagal konstitucija valdzia priklauso liaudziai / Pagal konstitucuja seimo nariu nagali buti renkamas tik neatlikes bausmes Lietuvos pilietis Tokiu ir nera / kad Zemaitaitis teisiasmas – Tai melas / .
Gaila tik kad jie visi laižys subyne Amerikonams ,ateiti bus poligonas,baisu.
Geriau rusams laizytu.