Penktadienį UAB „Keturi kalnai“ konferencijų salėje vyko iškilmingas rajono savivaldybės visų kadencijų nepriklausomos Lietuvos deputatų ir tarybos narių posėdis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 90 metų sukakčiai.
Penktadienį UAB „Keturi kalnai“ konferencijų salėje vyko iškilmingas rajono savivaldybės visų kadencijų nepriklausomos Lietuvos deputatų ir tarybos narių posėdis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 90 metų sukakčiai.
Iškilmingą posėdį pradėjo rajono Kultūros tarybos pirmininkas, Muzikos mokyklos mokytojas Balys Meldaikis, kuris prisiminė „rūščią gražią 1918 metų vasario 16 dieną, kai 20 ryžtingų piliečių Lietuvą paskelbė laisva respublika, nusimetė slėgusią naštą ir ėjo į priekį“.
Visų kadencijų rajono deputatams muzikinius kūrinius atliko Muzikos mokyklos mažasis kamerinis orkestras ir šešiametė Mildutė Daunoraitė.
Meras Sigutis Obelevičius atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, jog Lietuvos valstybės atkūrimo šventė anykštėnams yra ypatinga dar ir tuo, jog „ant Nepriklausomybės Akto signataro vardą įamžino ir iš Kurklių kilęs Steponas Kairys.
Socialdemokratai Ona Simonavičienė ir Vilius Juodelis buvo deleguoti į Kauną ant signataro S. Kairio kapo padėti gėlių.
Lietuvai lemtingais istorijos vingiais savo pasakojimu pakeliavo Kovo 11 – os Akto signataras Gediminas Ilgūnas, apie tarpukario Anykščių savivaldos veiklą pasakojo muziejininkas Raimondas Guobis, apie jaunosios kartos patriotizmą kalbėjo Anykščių jaunųjų šaulių organizacijos atstovės. Signataras G. Ilgūnas merui S. Obelevičiui įteikė savo monografiją apie signatarą S. Kairį, o meras G. Ilgūnui – maišelį su „anykštietiškomis dovanomis“. Be to, S. Obelevičius įteikė padėką ir rožių puokštę rašytojui Rimantui Vanagui už „jo veiklą, garsinant Anykščius ir kad didelį pluoštą savo kūrybos padovanojo rajono bibliotekai“.
Po iškilmingų pasisakymų meras S. Obelevičius perskaitė deklaraciją, kurioje rašoma: „Kiekvieną kartą, minėdami Vasario 16 – ąją mūsų valstybės atkūrimo dieną, apmąstome Nepriklausomybės reikšmę ir prasmę, lietuvių tautos kovų ir kančių kelią, krauju ir ašaromis aplaistytus Lietuvos valstybingumo siekius, prisimename žmones, troškusius laisvės rytojaus. Kiekvienas apmąstome ir savo nuveiktus darbus vardan tos Lietuvos, gimtojo krašto labui, galvojame, ką dar galima būtų ženklaus atlikti Tėviškei klestėti, gražėti. Švęsdami iškilų jubiliejų – Lietuvos valstybės atkūrimo 90 – metį, didžiuodamiesi savo šalies, savo gimtojo krašto istorine praeitimi, prisimindami tautos patriotus, didvyriškai gynusius Laisvos ir Nepriklausomos Lietuvos siekius, įsipareigojame: ir toliau svarbiausiu savo tikslu laikyti Lietuvos valstybingumo stiprinimą, gimtojo Anykščių krašto puoselėjimą, nepagailėti jėgų, sumanumo ir visomis išgalėmis vykdyti ekonominius ir socialinius pokyčius mūsų krašte, remti rajono savivaldybės tarybos sprendimus, skirtus Anykščių krašto klestėjimui, visų anykštėnų gerovei, tęsti bendruomeniškumo tradicijas, ugdyti pagarbą tautos vertybėms, naujais ženkliais darbais toliau rašyti gimtojo krašto istoriją, susitelkti darnai ir bendram darbui už mūsų rajono reikalus, nepriklausomai nuo savo partiškumo, išsilavinimo, pomėgių, užimamų pareigų ir postų. Pasirašydami po šia deklaracija, kviečiame visus rajono gyventojus ir kitur gyvenančius savo kraštiečius savo darbais ir poelgiais kurti Lietuvos, o tuo pačiu ir Anykščių krašto gerovę. Tegu mūsų veikla didžiuojasi dabarties ir ateities kartos“.
Pirmieji po minėtos deklaracijos tekstu pasirašė meras S. Obelevičius bei buvę rajono vadovai: Leonas Alesionka, Alvydas Gervinskas, Saulius Nefas, Antanas Gražys ir Algimantas Dačiulis.
Po iškilmingo posėdžio deputatai ir svečiai buvo pakviesti bendrai nuotraukai, į furšetą „Keturių kalnų“ restorane, o taip pat dalyvauti ir kituose Vasario – 16-osios renginiuose…