Šiandien, rugsėjo 24-osios popietę, respublikinio renginio-„Vaižgantinių”- metu Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime- lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje dvi kūrybinės šalies organizacijos- Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų sąjunga- paskelbs dešimtąjį respublikinės literatūrinės premijos laureatą.
Šiandien, rugsėjo 24-osios popietę, respublikinio renginio-„Vaižgantinių”- metu Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime- lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje dvi kūrybinės šalies organizacijos- Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų sąjunga- paskelbs dešimtąjį respublikinės literatūrinės premijos laureatą.
Prestižinė premija, laureato diplomas, specialiai pagamintas medalis su laureato pavarde bus įteikta poetui, dramaturgui ir publicistui Liudvikui Jakimavičiui už 2010 metais vilniškės leidyklos
„Versus aureus”išleistą knygą „Vamzdis: rašinėliai”.
Naujasis Vaižganto premijos laureatas gimė 1959 m. rugpjūčio 21 d. Plungės rajone, Kuliuose (ten kurį laiką teko kunigauti ir Vaižgantui). 1985 metais baigė Vilniaus universitete lituanistikos studijas, 1991-aisiais – scenaristų kursus Lietuvos muzikos akademijoje. 1988-1990 metais buvo vienas iš kultūrinio mėnraščio „Sietynas” redaktorių. Dirbo kūrybiniu darbuotoju, apžvalgininku žurnalo „Metai”, savaitraščio „7 meno dienos”, laikraščio „Literatūra ir menas” redakcijose, scenaristu ir režisieriumi Baltijos televizijoje. Sąjūdžio metais buvo vienas iš „Šėpos” teatro autorių.
Yra parašęs nemažai publicistinikų, literatūros kritikų. Sukūrė keletą pjesių, pastatytų 1989-1990 metais ( „Milžino širdis”, „Gaisrininkų legendos”, „Revoliucinės lopšinės”, „Komunistinės nostalgijos”.)
Parašė ir išleido knygas: „Milžino širdis” (pjesė,1985 m.), „Gaisrininkų legendos” (pjesė, 1989 m.), „Kitoj miško pusėj”, eilėraščiai, 1989 m.), ” Medinė” ( eilėraščiai lietuvių ir anglų kalbomis, 2001 m.), „Sargo nuotykis” ( knyga vaikams, 2005 m.), „Elio” ( eilėraščių apysaka, 2007 m.),
” Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje”( knyga vaikams, 2011m.)
2008 metais Liudvikui Jakimavičiui buvo įteikta 17-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija.
Rašytojo, visuomenės veikėjo, tautos švietėjo kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto vardu pavadinta premija buvo įsteigta 2002 metais, minint Lietuvos rašytojų ir žurnalistų draugijos įkūrimo 80-metį. (Šios draugijos įkūrėjas bei vienas iš jos vadovų buvo Vaižgantas).
Pirmuoju šios literatūrinės premijos laureatu už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę tapo vilnietis poetas, sovietmečiu kalintas už politinius įsitikinimus, Kovo 11-osios Akto signataras Gintautas Iešmantas. Antrasis laureatas- anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas, apdovanotas už meninių apybraižų ciklą „Iš vieversių gyvenimo” (2003 m.) Rašytoja Gintarė Adomaitytė buvo trečioji laureatė, 2004 m.apdovanota už knygą „Kelio dulkės, baltos rožės: apie Palaimintąjį Jurgį Matulaitį”.2005 metais ketvirtoji Vaižganto premija už knygą „Prarasto laiko nebūna” paskirta žurnalistui ir rašytojui dr. Laimonui Tapinui. Žinoma literatūrologė profesorė Viktorija Daujotytė- Pakerienė už knygą apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską „Žmogus ir jo kalnas” 2006 metais apdovanota penktąja Vaižganto premija. Šeštosios premijos laureatu tapo rašytojas Jonas Mikelinskas ( 2007 m.) už eseistikos ir publicistikos knygą „Kodėl yra taip, kaip yra?”2008 metais septintoji Vaižganto premija įteikta rašytojai ir žurnalistei gydytojai Filomenai Taunytei- Paškonienei už knygą „Kiek sveria siela”. Aštuntąją premija 2009 -aisiais metais įvertintas tautos dainius, poetas, dramaturgas, publicistas Justinas Marcinkevičius už publicistikos knygą „Pažadėtoji žemė”. Praėjusiais metais devintoji Vaižganto premija įteikta kauniečiui rašytojui ir žurnalistui Juozui Kundrotui už dokumentinį romaną „Įskelti titnagą”.
Tiktai dvi pirmosios Vaižganto premijos buvo įteiktos Vilniuje, o nuo 2004-ųjų tokios iškilmės organizuojamos Juozo Tumo-Vaižganto gimtajame Svėdasų krašte.