Liepos 13 – 16 dienomis Anykščiuose vyks devintasis ekstremalaus roko festivalis „Devilstone“. Į „Anykštos“ klausimus atsakė festivalio kūrybinės grupės vadovas Vaidas VORONAVIČIUS.
– Jei neklystu, organizuojate devintąjį festivalį. Ar jis išaugo, kokia Jūsų komanda?
– Išties, jau devintasis festivalis. Kas galėjo patikėt? Prieš devynis metus anykštėnai mūsų nenorėjo, kai kas prisibijojo. Augome, tobulėjome ir, manau, netekę festivalio Anykščiai prarastų vieną iš savo spalvų, lygiai kaip ir mes radę ryšius su vietos bendruomene. Į šį festivalį daug žmonių įdėjo triūso ir meilės, tačiau branduolys yra apie 10, o už festivalio organizavimą ir sėkmę atsakingi virš šimto žmonių, kurių dauguma savanoriai. Festivalis auga, komanda irgi keičiasi.
– Kuo šiųmetinis festivalis išsiskiria iš prieš tai buvusių?
– „Devilstone“ festivalis vienas iš ryškesnių vykstančių po atviru dangumi Baltijos šalyse ir, drįstu teigti, geriausias Lietuvoje. Šiemet festivalis išsiskirs ne tik muzikos žanrų įvairove, bet ir grupių gausa. Penkiose scenose, iš kurių trys Rytų, Vakarų ir Barbablu didelės, pasirodys 52 – jų grupių atlikėjai. Festivalio menų scena pakvies išlieti ir išreikšti fantaziją dažais, jausmais, saviraiška. Iš Paryžiaus atvyksiantys atlikėjai atveš burleskos šokio spektaklį, savo mini galeriją pristatys Anglijos menininkas, pirmą kartą bus improvizuotas podiumas, vyks diskusijos apie muziką, aistras kaitins gitarų ir būgnų konkursai, lauko žaidimai…
– Gal paminėtume keletą grupių, kaip sakoma, tapsiančių festivalio vinimis?
– Išskirčiau tris, kurių kiekviena koncertuos didžiosiose festivalio scenose. Tai Vakarų scenoje koncertuosianti Norvegijos ir viso black metalo judėjimo legenda grupė „Satyricon“, per ketvirtį amžiaus pasiekusi viską, kas įmanoma, koncertavusi su simfoniniu orkestru ir išleidusi kultinį albumą „Nemensis Divina“, tapusį juodojo metalo klasika. Iš muzikos meno gyvenanti ir naujas klasikinio roko madas diktuojanti grupė „Graveyard“ pasirodys Rytų scenoje, o Barbablu scenoje pasirodys gaivališka , ekspresyvi ir įtraukianti amerikiečių Zeal E Ardor. Programoje – Amerikos vergų dainos, aršiausias black metalo gitarų skambesys…
– Tolimiausias festivalio svečias?
– Nežinau, kas toliau – Niujorkas ar Keiptaunas, tačiau po vieną grupę bus būtent iš šių miestų.
– Ar festivalį remia Anykščių rajono savivaldybė, ar anykštėnai gali tikėtis nuolaidų?
– Taip, penkiais tūkstančiais eurų. Tačiau mes į festivalį kviečiame anykštėnus sudarydami jiems išskirtines sąlygas. Pigiausias festivalio vienos dienos bilietas kainuoja trisdešimt eurų, o mes anykštėnams už trisdešimt tris eurus siūlome bilietą visoms keturioms festivalio dienoms. Apie nuolaidas anykštėnams priminsime atskiru pranešimu, tačiau naudodamasis proga, kviečiu anykštėnus ateiti, paklausyti geros muzikos, dalyvauti festivalio pramogose ir tuomet susidaryti nuomonę apie festivalį, o ne iš nuogirdų. Kita vertus, vienos grupės koncertas neretai kainuoja daugiau, negu šiuo atveju bilietas į kelių dešimčių grupių pasirodymą. Neslepiu, festivalio dienomis triukšmo nebus išvengta, tačiau iš miestiečių tikiuosi pozityvaus požiūrio į festivalį. Tad užuot klausius garsų sąmyšio mieste, ar ne geriau ateiti į festivalį ir gyvai klausyti patinkančias grupes. Tūkstančiai žmonių šio festivalio laukia ištisus metus, tad jei jau kas negali pakentėti triukšmo, festivalio dienomis gal gali kur nors išvykti!?
– Sutvarkius Vilniaus gatvę, prieigas prie Dainų slėnio, dar aštresnė bus automobilių parkavimo problema.
– Ji neišvengiama. Tačiau juk nebūtina privažiuoti prie pat festivalio teritorijos, automobilius galima palikti toliau ir ateiti pėstute. „Parkingas“ bus mokamas, tačiau ne visiems jame vietos užteks, o kai kas gal ir mokėti nepanorės.
– Ar įsivaizduojate „Devilstone“ festivalį be alaus?
– Alaus bus ir jį tieks partneriai bendrovė „Volfas Engelman“. Draudimai dėl alkoholio mūsų formato festivalių neliečia.