Liepos 30 dieną, ketvirtadienį, Anykščių rajono taryba rinkosi į 17-ąjį posėdį.Nuotoliniame posėdyje anykštėnų išrinktieji pritarė 2019 metų Anykščių rajono mero, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos bei Anykščių rajono tarybos veiklos ataskaitoms, taip pat priėmė verslininko Valdo Trinkūno dovaną – tris žemės sklypus.
Dovanojamus žemės sklypus priėmė
Anykščių rajono taryba nusprendė priimti verslininko Valdo Trinkūno dovaną Anykščių rajono savivaldybei – tris žemės sklypus. 11 Anykščių rajono tarybos narių balsavo „už”, 5 buvo „prieš”, 4 – susilaikė.
Priminsime, kad liepą savivaldybė gavo UAB „Translinija“, kurios direktorius yra V.Trinkūnas, pasiūlymą perimti žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai. V.Trinkūnas šalia UAB „Anykščių kvarcas” įsigytuose žemės sklypuose planuoja gyvenamųjų namų kvartalo statybas. „Anykštai” V.Trinkūnas aiškino, kad savivaldybei šiuos žemės sklypus dovanojantis dėl to, kad jo dovanojamų sklypų teritorijoje yra norinčiųjų statytis individualius namus, tačiau čia nėra jokios reikalingos infrastruktūros.Verslininkas viliasi, kad sklypams tapus savivaldybės nuosavybe, juose prasidės gyvenamųjų namų kvartalui reikalingos infrastruktūros plėtra.
Verslininkui – biznis, savivaldybei – našta
„Verslo subjektas, norėdamas parduotu suformuotus sklypus, mano galva,naštą infrastruktūros atiduoda savivaldybei , o čia didžiuliai įsipareigojimai.Priimant sprendimą, reikia žinoti kiek tai savivaldybei kainuos.Priėmus kaip dovaną šiuos sklypus, verslininkas pardavinės jas kaip būsimas gatves ir jam padidės turto vertė. Aš dėl to nesu prieš, tačiau ta dovana yra savivaldybei našta”, – kalbėjo Anykščių rajono tarybos narys KęstutisTubis.
Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas dėstė, kad kelią naujai statomam gyvenamųjų namų kvartalui galėtų padaryti privatus asmuo.
„Jam reikia parduoti žemės sklypus, o ne mums.Jis iš to daro biznį.Didelių miestų praktika yra tokia – norėdamas parduoti sklypą, investuotojas sukuria infrastruktūrą ir po to ją perduoda savivaldybei. Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 – 15 metų mokėsime žemės mokestį, po truputį žvyruosime tuos kelius”, – kalbėjo K.Indriūnas.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta”.