Į „Anykštą“ atėjusi moteris, lydima giminaičio, sunkiai rinko žodžius. Neseniai palaidojusi tėtį, ji kaltino medikus, kad su greitąja į Anykščių ligoninę pristatytas artimasis buvo netinkamai prižiūrimas. Vėliau ji atnešė ir laišką, kuriame išdėstė nuomonę apie ligoninės darbą.
Susipažinęs su laiško turiniu, Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktorius Dalius Drunga griežtai paneigė, kad jo vadovaujamoje įstaigoje yra bent vienas specialistas, dirbantis be diplomo. Direktorius sakė pasidomėjęs šio ligonio gydymu ir aptaręs tai su gydytojais, tačiau apie tai plačiau pasakoti teigė neturintis teisės.
Mano, kad ligoninėje senais žmonėmis atsikratoma
„Noriu parašyti laišką redakcijai apie Anykščių miesto ligoninės darbuotojų darbą. Buvo gegužės pabaiga, kai mano tėčiui pasidarė blogai su kojomis – jis visai nebepaėjo. Seniai turėjo problemų su jomis, bet, vartodamas vaistus, vaikščiojo, nors ir skaudėjo, – laiške rašė anykštėnė (redakcijai vardas ir pavardė žinomi). – <…> Vairuojanti sesuo nuvažiavo ir iškvietė greitąją. Apžiūrėję medikai pasiūlė važiuoti į ligoninės priimamąjį. <…> Tėtis manė, greit paleis jį iš ligoninės, nes niekada ten nebuvęs, ir dėl kojų ilgai nelaikys.
Kai pabuvo ligoninėje keletą dienų, pamačiau, kad nebe toks, koks buvo prieš paguldant, „apkiautęs“, sunkiai išeina pasakyti žodžius, vis mieguistas, apetito nebėra, ant riešų žymės – diržas buvo laikomas ant spintelės – pririšti, kad nebandytų keltis ir eiti.
Buvo vaistais slopinamas ir rišamas, kaip koks kalinys.“
Toliau moteris apie tėtį, perkopusį per 80 metų, rašo:
„<…> Aš mačiau kaip tėtis, būdamas namie ir ligoninėje, skyrėsi kaip du vandens lašai, taip dar nebuvo sublogęs. Prabuvęs iki birželio 7-os dienos Vidaus skyriuje, buvo perkeltas į Slaugos skyrių, nes tuo pasirūpino vyresnioji sesuo. Tėtis jau paeiti pats nebegalėjo. Slaugos skyriuje tėtis prabuvo keturias dienas, ir jo gyvybė užgeso…“
Abejoja, ar darbuotojai turi diplomus
Anykštėnė daro štai tokias išvadas apie Anykščių ligoninės slaugos skyriaus darbuotojus:
„<…> Tiesiog senais žmonėmis atsikratoma – „kam čia caskintis…“ Spėju, pusė slaugos skyriaus darbuotojų neturi diplomo ar pažymos dirbti su ligoniais, net nenusimano, kaip reikia prižiūrėti juos. Nes sklinda kalbos ir tokios: kad norint palaidoti artimąjį, reikia jį vežti į Anykščių ligoninę. Taip kalba visi Anykščiai. Jau geriau tokios ligoninės iš viso nebūtų, nei tokie dalykai darosi, nes su tokiais darbuotojais dar ne vienas žmogus į kapus nukeliaus. Labai nusivylusi tokiu Anykščių ligoninės darbu. Ir kiti žmonės paskaitę supras, kad nereikia vežti būtent į šią „gydymo įstaigą“.
Jei nepatinka ši ligoninė, gali rinktis kitą
Anykščių ligoninės direktorius D. Drunga stebėjosi šiuo laišku ir kad moteris niekur nesikreipė dėl, jos manymu, ligoninės darbuotojų kaltės mirusio tėčio.
„Man šitas laiškas yra labai keistas, nes iš principo, jei yra problemų dėl pacientų gydymo, visada galima kreiptis į administraciją. O jei pacientas ar jo artimieji galvoja, kad jis buvo netinkamai gydytas, netinkamai prižiūrėtas gydymo įstaigoje, tai yra pacientų teisių ir žalos atlyginimo komisija. Jei žala buvo patirta, komisija nagrinėja tuos dalykus. Viską galima išspręsti“, – tikino įstaigos vadovas, gydytojas D. Drunga.
„Iš laiško susidaro įspūdis, kad pacientas į ligoninę tarsi paguldytas per prievartą. Norėčiau visus jūsų skaitytojus informuoti, kad stacionarizavimo prievartos nėra. Jei pacientas nori gydytis, jis gali gydytis, jei nenori – gali nesigydyti. Tokia yra paciento teisė, įtvirtinta įstatymu.
Kita paciento teisė, taip pat įtvirtinta įstatymu, kad pacientas renkasi gydymo įstaigą. Laiške teigiama, kad „gydytis nenorėjome“, „galvojome, kad greitai išleis“ – artimieji gali ieškoti gydymo kitoje įstaigoje, jei šioje jis netinka. Daug emocijų, bet kas iš tiesų netinkamai buvo daryta, nesuprantu. Dėl darbuotojų diplomų galiu užtikrinti – tai buvo greitai patikrinta, nerasta nė vieno darbuotojo, kuris neturėtų teisės dirbti sveikatos priežiūros įstaigoje. Kokiu būdu emocijos gali padėti visiems rasti konstruktyvius sprendimus?“ – stebėjo Anykščių ligoninės direktorius.
„Šiaip sau“ pacientų nefiksuoja
Pasiteiravus, ar atvykusio vyro būklė buvo sunki, D. Drunga teigė į jokius klausimus, susijusius su jų ligoninės pacientais, atsakyti neturintis teisės.
„Aš negaliu atskleisti jums paciento duomenų, negaliu pasakyti net, ar toks pacientas apskritai pas mus gulėjo. Neturiu tokios teisės. Duomenų apsaugos reglamentas labai riboja sveikatos priežiūros įstaigas. Kai esame kažkuo kaltinami, galime tik su oficialiomis institucijomis gintis“, – tikino direktorius.
Laiške moteris piktinasi, kad jos artimasis buvo fiksuojamas diržais, kad neadekvačiai elgėsi, nes greičiausiai buvo slopinamas. Tokiems kaltinimams D. Drunga turėjo paaiškinimą:
„Pacientai fiksuojami tik tada, kai jie neramūs, kai gali sau pakenkti. Ir būtinai gydytojas psichiatras konsultuoja pacientą – ar mums leidžia jį fiksuoti, ar ne. Nežinau, kaip kitose ligoninėse, bet mūsų ligoninėje pacientai yra gydomi. Jiems naudojami tie medikamentai, kurie yra reikalingi, skiriami tik su gydytojo sprendimu.“
Slaugos skyriuje – labai sunkūs pacientai
D. Drunga sakė, jog į slaugos skyrių perkeliami labai sunkūs ligoniai, kurie iš esmės ir yra tik slaugomi. Todėl logiška, kad neretas jų čia savo dienas ir baigia.
„Anykščiuose slaugos skyrius yra populiarus, jame gydosi daug pacientų. Personalas, nors nuomonių yra visokių, man iš šono žiūrint, tikrai stengiasi, kad priežiūra būtų maksimaliai kokybiška.
Ką reiškia paciento patekimas į slaugos skyrių? Tai, kad jis yra pakankamai sunkus, pats negali apsitarnauti ar net namiškiai nusprendžia, kad jo negali slaugyti namuose. Tikėtina, kad dalis pabaigų šiame skyriuje bus negera, dalis pacientų išeis į amžinybę. Skyrius skirtas net ne gydymui, o paciento slaugai, kad ji būtų mediciniškai teisinga. 120 dienų per metus ligonių kasa tai kompensuoja. Tai – tam tikras palengvinimas namiškiams susitvarkyti namus, iš neįgaliųjų paramos centro gauti specialiai pritaikytas lovas, kitas priemones.
Pas mus dirbantis socialinis darbuotojas paaiškina įvairius socialinius dalykus – ar pačiam pacientui, ar namiškiams pasako, kokios jų teisės, kokias jie gali paramas gauti iš socialinių tarnybų“, – apie Anykščių ligoninės slaugos skyriaus darbą pasakojo jos direktorius D. Drunga.
Ligoninės direktorius „Anykštai“ sakė pasidomėjęs buvusio ligonio, dėl kurio redakcija gavo laišką, gydymu, jam skirtais vaistais ir priežiūra. Tačiau dėl pacientų apsaugos įstatymo, nors redakcijai artimieji sutiko atskleisti ligonio vardą ir pavardę, D. Drunga nei patvirtino, nei paneigė, kad ligonis buvo gydomas ir prižiūrimas tinkamai.
Deja bet aprasyta situacija buvau stebejes ir kai i slauga pateko mama. Bukle slaugoje akivaizdziai pablogejo, tikrai atrode, kad slopinama vaistais. Grizusi i namus pasidare daug zvalesne, judresne, sveikesne. Gal netinkami vaistai skiriami, gal tokia slaugos metodika, gal tas gydytojas kitokiu nezino, o gal jis koks psichopatas is siaubo filmu megaujasi marindamas senus zmones vietoje to, kad jiems padetu…
Vaikai gali savo tėvus senus prižiūrėti namie o ne į slauga vezt o tada murmet kaip viskas blogai jus tai augino
O pamurmet. Visi protingi dziaukites kad ligoninė yra o tai kol nuvez toliau jei kas bus kely bus amen tik blogai bet yra ir gerai
Buvau šioje ligoninėje aš patenkinta
Pagrindinis ir geriausias užsiėmimas dergti ant ligoninės ir jos darbuotojų.
Turint seną žmogų namie, geriausia jį namuose ir slaugyti. Jei nėra galimybės atsisakyti darbo, samdyti slaugytoją, bandyti susitarti dėl priežiūros su savo šeima, kad visi padėtų. Tik patys galim gražiai nukaršinti senolius. Jiems baisus stresas išvažiuoti kažkur iš namų. O dėl gydymo paskyrimo , tai pilna daktarų aplinkiniuose miestuose, jeigu netinka vietiniai. Visur tas pats, jei pats nežiūrėsi, svetimi tikrai nepersistengs su pagalba. Visur tik pats turi rūpintis. Slaugytoja nedirbčiau už jokius pinigus.
Taip dariau aš.Draugė norėjo,kad i slauga uošvį paguldyti.Man pasakė:pabūsi pas mamą šektiek pailsėsi,bet aš nesutikau.Su mano priežiūra išgybeno trys metus.
Slaugoij išgyvenęs būtų mėnesi,arba du daugiausia.Pakui laidoji savo artimą.Visi tai žino kaip žmones miršta,bet niekas nieko nedaro,kad šita betvarkė pasibaigtų.
Gaila, bet Anykščių ligoninėje nėra net budinčio chirurgo, tad atsitikus traumai keliaukit Į Panevėžį ar Ukmergę.
Kam tempiate senelius iš namų? Vienoj ar kitoj ligoninėj jie numirs. Jie nepripranta prie svetimos vietos ir numiršta greičiau. Saviškių rankų niekad svetimos rankos neatstos.
Pritariu 100 proc. Jaunystės jokia ligoninė nesugražins. Vaistus suleisti galima ir namuose. Namuose sava lova, įprasta aplinka. Savi žmonės.
Migdomųjų dozę padidina ir ramu,įdomu ar dozės marmalo i pety negavo????
žinom tą personalą
Žinote, tai saugokitės ir kitiems pasakykit. Po ligoninę nešlaužiokit- pinigus atims, žiedus su skūra nuplėš, prismaugs, marmalo prileis, galiausia organus parduos,(jei dar nevisi supuvę.) Ir šilelin jau tada. Jei netyčia gyvas liksite, parašykite Anykštai, kokias kančias patyrėte ir pažeminimus.
Jeigu taip blogai ko jus iš vis ten važiuojate. Važiuokit į kitus miestus. Pamatysit ten labai gerai…nesulaukę eilės numirsit ir niekam nebus įdomu
Gal nereikia gintis.
Na o kas belieka, važiuojame. Lyginant kokią Panevėžio ligoninę, tai labai didelis skirtumas, seneliai pagija ir toliau gyvena. Galime ieškoti pasiteisinimų, kad tai didesnė ligoninė, tačiau, gydytojai turėtų gydyti vienodai… Na o jeigu rimtai kam iš vis reikalinga tokia „Ligoninė”, jeigu reikia pastoviai važiuoti į gretimus miestus?
Ne tik Anykščių slaugos ligoninėje atsikrato vyresnių žmonių,tokia pati padėtis ir Utenoje.
Tikrai sutinku Anyksciu ligoninei dyrba mesininkai tas buvo su tevu yas buvo su mama tingiu pasakot bet trumpai su tevu lygei tas pats kas parasyta ir su kojom tik sugalvojo mesininkas koja nupjaut kad kresuli pagait aisku nepagavo norejo nupjaut kita bet nedaviau perkele i slauga po dvieju paru mire o mama isveze su insultu tai nuvaziavus ant ryto 7 bal tai dar net nieko nedare o 10 val atnest liepe tabletyte nuo spaudumo pk 2 paru taip pat mire tai darom isvadas kokia musu sauni mesininku ligonine
Ligoninė virusų veisykla. Jei vyresnio amžiaus ligonis papuola į ligoninę – tai dažnu atveju miršta,dėl gripo,kovido ar kokių kitų ligų kuriomis ten užsikrečia komplikacijų. Pripumpuoja vaistų,kad nekeltų problemų ir arba pasveiksta savaime arba nebe. Ir negalima dėl to kaltinti gydytojų ar slaugytojų,jie dirba savo darbą,kai kurie atsainiai kai kurie kruopščiau,kaip ir visi žmonės būna ir klysta bet tikrai nėra maniakai tyčia paduškomis dusinantys senukus. Jei yra galimybė seno žmogaus neguldyti į ligoninę – tai geriau rasti kitą alternatyvą. Slaugė į namus ir t.t. Bent jau tam,kad oriai išeiti iš gyvenimo savo namuose o ne kažkur ligoninės lovoje prie svetimų žmonių.
Ant nuotraukos užrašą reiktų pakeisti , tiktu – Anykščių morgas!
Ar turi kiek smegenų? Pažvelk į tą užrašą. Tik pora raidžių pakeisi ir tvarka. Ne morgas, bet panašu. Per kelias paras sugalvosi?
Jus nebejuokaukit su savo “Iskilus klausimams kreipkites i administracija”. Kreipiausi po mamos mirties kai su krutines skausmu atvezus i ligonine ji buvo issiusta namo liepus gert tabletes nuo rugstingumo ir kita diena mire sustojus sirdziai. Paprasiau parodyt ligonines priimamojo israsus kokie tyrimai buvo atlikti ir kas diagnozuota. Atsakymas buvo trumpas- nieko nerodysim, jei norit kreipkites i teisininkus ir aiskinsimes teisiniu keliu.
100% ten apskritai pagalbos nesulauksi.
Kažkada gulėjau šitoje ligoninėje ir aš.Tada dirbo gyd.V,Klinkevičienė.Kuri manę ištraukė tiesiog iš mirties nagų.Kai manę atvežė su greitają aš jau merdėjau.
Visai nesuvokdama kas darosi su manim.Tai buvo stiprus plaučių uždegimas,kuris vos nenuvarė manes i kapuis.Jos dėka per dvi savaites isikapanojau.Gaila,kad jau penki metai jos nebėra tarp mūsų.Už suteikta givybe dėkoju Dievui ir jei.
Mano močiutė lygiai taip pat nebegrįžo iš ligoninės… paguldėm su sveiku protu, o sekančią dieną nebuvo įmanoma susišnekėti. Šnekėjo su šventom dvasiom. Tai patys pagalvokit kokių vaistų duoda kad neįmanoma susišnekėti nuėjus???
Jeigu pamatėt, kad a.a.močiutei blogai, niekas negerėja, kodėl sekančią dieną jos nepervežėt į kitą ligoninę ? Gal jai stresas buvo vien nuo to, kad papuolė tarp svetimų žmonių? Ar likot prie jos budėti, kad apsiprastų ?
„Neteiskite, kad nebūtumėte teisiami. … Kokiu teismu teisiate, tokiu ir patys būsite teisiami, ir kokiu saiku seikite, tokiu ir jums bus atseikėta. …”
> biblija.lt
Jacunskienė, ten kaip direktorė jaučiasi iš valytojos, ten kai kurios seselės turėtų pasimokinti mandagūmo kuri pagyvenus su akiniais , žilais plaukais, baisu, kaip bendrauja su pacijentais, arogancija, nemandagi. O ten gydytoja tokius stiprius raminančius skiria, kad žmogus neadekvatus tampa, nesuprantu tokios gydytojos, pačios , nervuota, nerami. Baisu kaip ten elgiasi… slaugytoja rėkia, tampo senelius. Niekas ten nežiūri tvarkos, kaip jos elgiasi.
Kokia gali buti priežiūra,kai slaugytojos dirba įžengusios į aštuntą dešimtį,joms pačiom jau priežiūros reikia,jeigu žmogus pats nesusipranta ,reikia jam parodyti ,kur jo paties lova ,snausti
Nėra nei vieno gero žodžio apie šitą ligoninę. Tikiuosi,kad viskas grįžta bumerangu,dieve duok,kad jums sugrįžtu visos žmonių ašaros,kurias per jus patyrė ir ligoniai ir jų artimieji…
Gal ir su diplomais dirba,bet dalis slaugytojų jau pusiau snaudžiančios bobutės
Galiu tik patvirtinti kad kad ligoniai šeremi migdomaisiais ir dar iš galiojimo laiko išejusiais.Gyditojai visai pamiršta kad pagulde ligonį į palata ir išvažiuoja namo ligonį palike likimo valei.O slaugytojos nepajegios atlikti savo darbo. Mano nuomone tokia ligonine mūsų rajonui nereikalinga. Kuo greičiau ją uždarys tuo maziau bus skausmo ir ašaru.
D. Drunga sakė, jog į slaugos skyrių perkeliami labai sunkūs ligoniai, kurie iš esmės ir yra tik slaugomi. Todėl logiška, kad neretas jų čia savo dienas ir baigia.
„Anykščiuose slaugos skyrius yra populiarus, jame gydosi daug pacientų.
aš tai teip mįsliu kad kožnam duota iš Aukščiausia kiek vaikščiat unt žemes ir pamatyt saulas šviesų ryti atsibudus. Kū laikraštin žmagyste rašytū jak amžinatelsi žmogus būt sava kunčias namie unt dukras runkū baigys? Kai kas mėgsta visokius kibišus kelt be prežastes.
Iš Anykščių ligoninės atgal į namus bilieto nėra… Visi senyvo amžiaus žmonės tiesiog bijo, kad juos ten paguldys, nes tai tiesus kelias pas Abraomą. Direktorius deja matomai šios problemos nemato, arogantiškai ją ignuoruoja ir nesprendžia. Svarbu statybas užsukt, kad būtų kaip prisidėti prie varganos algos, o didysis vadas taip pat už ačiū postų nedalina. Anykščių ligoninės kokybė visais aspektais yra apgailėtina, neduok dieve, ar jaunam ar senam papulti į mirties fabriką. Kaip bebūtų norima pakelti ligoninės reputaciją, pritraukti naujų gydytojų, kolkas, bet tai išlieka žmonių širdgelos, skausmo ir kančių sukėlimo vieta, o kaip direktorius prašė šiek tiek pagarbos sieniems „Daktarams”, deja, bet pagarbos jie tikrai nenusipelno…
Deja,bet karti tiesa,su slopinimu……..o ypac su senjorais….jaunesni dar gali save apsigint,bet irgi…..
Mano močiutę šitaip numarino ši ligoninė…
Ar gali slaugytoja su padejeja aptarnauti 28 ligonius. Kur etatai.