Medinės XIII-XIV amžiaus pilies statybai ant Šeimyniškėlių piliakalnio iš Anykščių rajono biudžeto skirta 160 000 eurų. Preliminari pilies statybų pirmojo etapo sąmata – 430 000 eurų. Anykščių rajono taryba pritarė, kad Anykščių turizmo informacijos centras pirktų iki 100 000 eurų kainuojantį turistinį traukinuką, kuris turistus iš Dainuvos slėnio vežiotų į Medžių lajų taką.
Kaip vertinate Anykščių rajono savivaldybės pastangas už biudžeto lėšas vystyti turizmą? Gal tai turėtų daryti verslininkai?
Rimantas VANAGAS, rašytojas:
– Nors nesu susipažinęs su rajono biudžetu, aš visada galvoju, kaip atsipirks investicijos. Tai tinka tiek savivaldybei, tiek verslui. Kaip nevykusios investicijos pavyzdys man prieš akis – stiklinis namelis kairiajame Šventosios upės pėsčiųjų take, stebimas vaizdo kamerų nuo kito upės kranto. Nei ką tam stikliniam namelyje veikti, nei ką iš jo pamatyti. Taigi, kyla klausimas, kam to reikėjo? Arba kai dėl projektuotojų kaltės nuyra Šventosios upės krantas. Privežus grunto, upė kaipmat jį nuplauna. Abejoju, ar buvo tikslinga tokias dideles lėšas investuoti ir į žiedinę sankryžą ties Anykščių kapinėmis.
Kiekvienai investicijai būtina motyvacija, o pilis jų turi bent kelias – istorinę ir literatūrinę. Tad dėl pilies statybų dvasinio pasipriešinimo nejaučiu, jos svarba turizmui, edukacijai, jaunimo auklėjimui neabejoju.