![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2016/09/47366_61122_regular_masiulis.jpg)
Kyšininkavimu įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis sako iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ėmęs 90 tūkst. eurų paskolą, už kurią ketino pirkti nekilnojamąjį turtą Nidoje.
LRT laidai „Dėmesio centre“ antradienio vakarą jis aiškino, jog gegužės 10-ąją iš R.Kurlianskio paimtus pinigus pats sudėjo į dėžutę, kuriame buvo ir alkoholio butelis. Jis tvirtino, jog automobilyje pasirašė paskolos raštelį ir gautus pinigus ketino investuoti jau po dviejų dienų.
„Aš neėmiau kyšio iš Raimondo Kurlianskio ir pastarąsias keletą dienų aš pateikiau parodymus Generalinei prokuratūrai, prokurorams (…), galiu labai aiškiai pasakyti, kad aš iš Raimondo Kurlianskio paėmiau 90 tūkst. eurų kaip paskolą, kurios buvau prieš tai paprašęs tam, kad galėčiau šią paskolą investuoti į nekilnojamąjį turtą, kurį mes su savo artimų giminaičių šeima jau ne vienerius metus nužiūrinėjome ir jau buvome investicines veiklas pradėję“, – teigė jis.
Anot E.Masiulio, jis su verslininku sutarė, jog pinigus grąžins per vienerius metus ir automobilyje pasirašė paskolos raštelį – tai esą turėjo užfiksuoti tuo metu kriminalinę žvalgybą vykdžiusi teisėsauga. Jis vylėsi, kad momentas, kaip jis automobilyje pasirašo raštelį, buvo nufilmuotas.
„Susitarimą aš rašiau kaip tik gegužės 10 dieną. Aš turėjau tą susitarimą, vieną egzempliorių aš jam padaviau. Suprantu, kad skolindamas pinigus aš turiu kažkaip išreikšti žmogui tą garantiją, kad grąžinsiu kažkaip jam pinigus“, – savo įvykių versiją pateikė politikas.
Jis pridūrė, jog šis paskolos raštelis nebuvo paimtas per kratą jo namuose ir dėl to jam „kyla labai daug klausimų“, nes dokumentų Specialiųjų tyrimų tarnyba „labai rimtai neieškojo“. E.Masiulis patikino, kad pinigai teisėsaugos buvo sužymėti tik tuomet, kai jis jau buvo paėmęs iš R.Kurlianskio ir pasidėjęs į savo automobilį.
„Tada buvo slapta patekta į automobilį ir tie pinigai pažymėti“, – aiškino jis.
E.Masiulis patvirtino, kad 90 tūkst. eurų jam buvo perduoti automobilyje prie Seimo, o pinigai buvo „stambiomis kupiūromis, ar po 200, po 500 eurų“.
E.Masiulis neigė kažką žadėjęs R.Kurlianskiui, jis laidoje kartojo ankstesnę poziciją, kad jį glumina įtarimai, jog jis kyšį iš R.Kurlianskio gavo už įtaką parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje, Seime svarstant Vartojimo kreditų įstatymo pataisas, taip pat svarstant Seimo nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena.
Anot jo, jis su „artimų giminaičių šeima, dvi šeimos“ vystė nekilnojamojo turto objektus ir dar 2014-aisiais už iš banko gautą paskolą bendrai įsigijo butą, kurį nuomojo – nuoma, jo teigimu, sekėsi gerai, todėl šeimos nusprendė įsigyti papildomo nekilnojamojo turto.
„Dar daugiau pasakysiu, kad būtent gegužės 12 dieną, t. y. tą dieną, kada pas mane iš ryto pasibeldė STT agentai, popiet turėjo vykti sandoris, kurio metu maždaug už panašią sumą turėjo būti įsigytas dar vienas butas Nidoje“, – aiškino buvęs liberalų lyderis.
E.Masiulio teigimu, jis ir jo artimi draugai rinkosi iš dviejų objektų – poilsio namų „Kaspalėja“, tačiau jų įrengimui reikėjo nemažų lėšų, taip pat „kito buto“ Nidoje, kurio vertė varžytinėse buvo 86 tūkst. eurų. E.Masiulis aiškino, kad nebuvo tikras, ar R.Kurlianskio paskolintą sumą tikrai realizuos, o įsigijus naują, didesnes nuomos pajamas garantuosiantį turtą buvo svarstoma parduoti 2014-aisiais įsigytą butą ir taip paskolą grąžinti būtent per metus. Jis sako, kad su R.Kurlianskiu apie ketinimus už paskolą įsigyti nekilnojamąjį turtą kalbėjo tris kartus, paskutinįjį – šių metų gegužės 4-ąją.
Paprašytas paaiškinti, kodėl paskolą ėmė būtent iš R.Kurlianskio ir kodėl grynaisiais, E.Masiulis pradžioje dėstė neturintis didelių turtų, tačiau turintis paskolą, gyvenantis „nuo rinkimų iki rinkimų“ ir nesąs tikras dėl ateities, o tuo metu jam tai atrodė greičiau ir paprasčiau.
„Ne tai, kad kvailas buvau, dabar sau užduodu klausimą: kodėl turėjau skolintis iš gerai žinomo verslininko? Galbūt galėjau susirasti ir pasiskolinti iš kitų žmonių. Kodėl aš turėjau skolintis grynais? Na, tuo metu man atrodė, kad tai greičiau ir paprasčiau. Galvojant, na, jeigu man čia pavedimu įkristų 90 tūkstančių eurų į sąskaitą, man, kaip viešam asmeniui, reikėtų aiškintis, kiltų labai daug klausimų. Šioje vietoje aš elgiausi apgailėtinai nedovanotinai, dėl to aš iš tikrųjų labai stipriai išgyvenu, aš jaučiu kaltę prieš bendražygius“, – atgailavo jis.
Kaip skelbta anksčiau, gegužę atliktos kratos metu E. Masiulio namuose teisėsauga rado iš viso apie 250 tūkst. eurų. Kalbėdamas apie likusią sumą, buvęs politikas teigė, jog tai – 152 tūkst. eurų, kurie yra jo ir jo bičiulių santaupos ir buvu sukaupti per „ganėtinai neilgą laiko tarpą“.
„Esu ramus dėl tu 152 tūkst. eurų, kadangi šios lėšos buvo taip pat kaupiamos ir akumuliuojamos įnvesticijoms į nekilnojamąjį turtą, ir tai yra kelių artimų šeimų, giminaičių sunešti pinigai per 2016 metus, kad galėtumėme dalyvauti šitų nekilnojamojo turto objektų pirkime“, – dėstė E.Masiulis, pridūręs, jog pinigus planavo padėti į „Swedbank“ išsinuomotą seifą, tačiau to padaryti nespėjo iki teisėsaugos atliktos kratos.
Jis sutiko, jog paskolą jam greičiausiai būtų suteikęs „ne vienas pasiturintis žmogus Lietuvoje, verslininkas“.
„Bet šiuo atveju R.Kurlianskis – matyt dėl to, kad mes kartas nuo karto su juo susitikdavome, nors nebuvome kažkokie ir nesame kažkokie artimi draugai, šeimomis nebendravome, bet iš tikrųjų kažkoks pasitikėjimas buvo ir tie santykiai mano su juo, būdami dalykiški, jie leido man šito dalyko paprašyti. Bet, aišku, aš dabar labai apgailestauju, kad aš paprašiau Raimondo Kurlianskio šios paskolos“, – dėstė E.Masiulis.
„Noriu pasakyti, kad šitie pinigai niekaip nėra susiję su Liberalų sąjūdžiu, kuriam aš vadovavau“, – reziumavo jis.
Paskolos internetu https://paskolos-internetu.eu/