30 procentų padidinus į Rusiją iš Egipto eksportuojamų citrusinių vaisių, bulvių ir svogūnų apimtis, būtų kompensuota pusė galimai susidarančio deficito dėl importo iš Vakarų apribojimų. Tokią informaciją antradienį žurnalistams pateikė Rusijos žemės ūkio ministerijos vadovas Nikolajus Fedorovas, praneša „RIA Novosti”.
„Pirminiais skaičiavimais, 30 proc. padidinus žemės ūkio produkcijos, t. y. citrusinių vaisių, bulvių, svogūnų ir česnakų, importą iš Egipto, būtų padengta 40-50 proc. galimo prekių deficito iš nedraugiškai nusiteikusių šalių”, – sakė ministras.
Rugpjūčio 7 d. Rusija uždraudė importuoti į šalį jautieną, kiaulieną, daržoves, vaisius, paukštieną, žuvis, sūrius, pieną ir pieno produkciją iš ES, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Šis embargas galios metus – sprendimas buvo priimtas po Vakarų nustatytų ekonominių sankcijų Maskvai dėl Ukrainoje susidariusios įtemptos padėties.