Staškūniškio (Kurklių sen.) kaimo bendruomenė po Lietuvos Atkūrimo dienos minėjimo klausėsi ekologės Deimos Pranckūnienės pranešimo apie vėjo jėgaines.
Pasak ekologės, vėjo jėgainės yra gamybiniai įrengimai, kuriuose „žalias yra tik vėjas”. D.Pranckūnienė pateikė skaičius, jog statant vieną 3 MW galios vėjo elektrinę reikia 1200 tonų betono, 3 tonų aliuminio, 2 tonų retųjų metalų. „Elektrinių sparnuotės nėra perdirbamos, jos gaminamos iš stiklo pluošto. Nieko nėra amžino, išskyrus remontą. JAV susidėvėjusios sparnuotės tiesiog užkasamos žemėje. Yra ištisi vėjo jėgainių menčių kapinynai. Sparnuotės jėgainėje yra trys, kiekviena sveria po 20 tonų.” – kalbėjo viešnia.
Ekologė kalbėjo, kad vėjo elektrinės kenksmingos dėl kelių aspektų – triukšmingumo, infragarso, elektromagnetinės spinduliuotė, šešėliavimo ir vibracijos. Pasak jos, nekilnojamojo turto, esančio šalia elketrinių vertė, krinta nuo 40 iki 80 proc.
Ji pasakojo apie eksperimentą, per kurį beždžionė nuo infragarso patyrė infarktą, kalbėjo, kaip suomiai po vėjo elektrinių statybų nebesugaudo savųjų elnių.
D.Pranckūnienė yra Tytuvėnų (Kelmės rajonas) regioninio parko ekologė.
Priminsime, jog šalia Staškūniškio ketinama statyti vėjo elektrinių parką.
Plačiau – „Anykštoje”